Strana 93 od 385 PrvaPrva ... 4383899091929394959697103143193 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 921 do 930 od ukupno 3848
Like Tree18771Likes

tema: Uslikao, ovekovecio...

  1. #921
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Sta da kazem, majstor je majstor nema sta, koja razlika izmedju originala i tvoje obrade, da ne poveruje covek Nabavicu taj program koliko sutra, inace ja radim u corel photo-paintu12 , doduse i tu sam nov i polako ucim Sto se tice raw-a znam da izvlaci najbolje iz fotke, ali iskreno nisam bio siguran, da li moze da se obradjuje isto kao i JPG format , pa nisam hteo da eksperimentisem Hvala puno na savetima , i naravno ne odustajem, vec kacim slike i cekam nove savete

    P.S Kako si tako dobro izostrio sliku ? Jel moguce to u corelu, i koji tools da koristim za to

  2. #922
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    Sta da kazem, majstor je majstor nema sta, koja razlika izmedju originala i tvoje obrade, da ne poveruje covek Nabavicu taj program koliko sutra, inace ja radim u corel photo-paintu12 , doduse i tu sam nov i polako ucim Sto se tice raw-a znam da izvlaci najbolje iz fotke, ali iskreno nisam bio siguran, da li moze da se obradjuje isto kao i JPG format , pa nisam hteo da eksperimentisem Hvala puno na savetima , i naravno ne odustajem, vec kacim slike i cekam nove savete

    P.S Kako si tako dobro izostrio sliku ? Jel moguce to u corelu, i koji tools da koristim za to
    Ne znam za Corel, nikad nisam radio u njemu, trebalo bi da imas uz aparat kad si kupio softver njegov(za Nikon) za obradu fotografija.(Udji na stranicu za svoj aparat, tamo ima preporuceni progami koje mozes i skinuti ako nisi dobio uz aparat!).Ja za Canon 450D sam dobio cd za obradu fotografija, za pregled fotografija.Kod Canona je to Digital Photo Professional-sa tim programom sam izostrio fotku, sa Gimpom sam dodao malo ovu Sepiu i uklonio viska objekte, ispravio sliku.U sustini ja koristim Digital Photo Professional, Gimp i Pikasu programe za obradu fotki koje stavljam na net, sva tri programa istovremeno...
    Serb likes this.

  3. #923
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Ovo je aparat od mog oca, tako da cu sutra da ga pitam da li je on dobio cd ,verovatno jeste Sad cu se baciti u malo podrobnije istrazivanje , sta cu moram sad da napravim fotku bar priblizno, tvojoj Hvala puno

  4. #924
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    Ovo je aparat od mog oca, tako da cu sutra da ga pitam da li je on dobio cd ,verovatno jeste Sad cu se baciti u malo podrobnije istrazivanje , sta cu moram sad da napravim fotku bar priblizno, tvojoj Hvala puno
    Uvijek tezimo ka boljem, ti mislis da su mi super fotke, ja kad vidim opet kod nekih drugih fotke onda kazem za sebe da sam nula od fotografa,(ili ko sto kazu:Nisam ni "F" od Fotografa!) recimo kad sam usao na fejsbuk od ovog Vasje Pinzovski i pregledao sve njegove fotke(i vama to toplo preporucujem!), reći će te mi;"Dzoni, nula si od fotografa!"
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100000488124159&ref=tn_tnmn#!/vasja.pinzovski?sk=photos
    backarelli, Serb and ivan23 like this.

  5. #925
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    @dzoni dao si odlicne savete, i preporucio vrlo korisne programe za obradu, ovo ce biti korisno mnogima
    @serb imas osecaj za kadar, a to je vise nego dovoljno za pocetak, tehniku ces usavrsavati, samo tako nastavi

    @dzoni Vasja je od fotografije napravio umetnost, ali moram priznati da ja ne volim kada se previse obradjuje fotografija, mnogo vise uzivam u da kazem sirovoj fotografiji, ili sa jako malo obrade
    Poslednja ispravka: tolarbo (23.4.2012. u 0:38)

  6. #926
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    @dzoni dao si odlicne savete, i preporucio vrlo korisne programe za obradu, ovo ce biti korisno mnogima
    @serb imas osecaj za kadar, a to je vise nego dovoljno za pocetak, tehniku ces usavrsavati, samo tako nastavi
    Hvala Tolarbo, potpuno se slazem sa tvojom konstatacijom da serb ima velikog potencijala za fotografiju, preporucio bih mu da se zainteresuje za fotografiju, mislim da bi vrlo brzo napredovao!
    Serb likes this.

  7. #927
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Dzoni , ja ove tvoje fotke kad gledam, skroz mi je jasno zašto fotografija spada u umetnost . Stvarno ,svaka ti čast !

    PS. ...slika saborne crkve, zajsta oduzima dah. Kao da je 3D i živa.

    Serb, druže moj, ti si od sad zadužen za beleženje skupova fotografijom, pa da uživamo u lepim trenutcima, kad god to poželimo !
    Serb likes this.

  8. #928
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Dzoni: Bas sam se zainteresovao za fotografije, i to slucajno, gledajuci fotke sime hrabrog Tako da odjednom imam 2 nova interesovanja satove i fotke

    Baki: Dogovoreno , samo jos da bude to okupljanje
    backarelli likes this.

  9. #929
    Stariji član Avatar korisnika GIvan
    Član od
    11.11.2009.
    Lokacija
    Zemun, Srbija
    Poruke
    508
    Lajkovi
    2418
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Neke kuce u Zemunu. Jedna je slucajno moja...
    Uslikao, ovekovecio...-dsc00097.jpgUslikao, ovekovecio...-dsc00071.jpgUslikao, ovekovecio...-dsc00077.jpgUslikao, ovekovecio...-dsc00093.jpgUslikao, ovekovecio...-dsc00094.jpgUslikao, ovekovecio...-dsc00095.jpg
    Shmizla, RUS, anbeast and 3 others like this.
    vezba stvara majstora

  10. #930
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Lep je taj Zemun, ima lepih kutaka... kako nam već i fotografije i kažu...

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •