Strana 11 od 385 PrvaPrva ... 7891011121314152161111 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 110 od ukupno 3848
Like Tree18771Likes

tema: Uslikao, ovekovecio...

  1. #101
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    buba;


    Uploaded with ImageShack.us

    Staro vrijeme;



    Uploaded with ImageShack.us

    Planinar;


    Uploaded with ImageShack.us
    Poslednja ispravka: Dzoni (21.2.2011. u 19:03)
    vladas likes this.

  2. #102
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Duboko razmisljanje;

    Cuko;
    Poslednja ispravka: Dzoni (21.2.2011. u 20:07)
    vladas and sima hrabri like this.

  3. #103
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Dzoni, sve su dobre, a svaka cast za onaj panning - ko nije probao, ne zna koliko ume da bude tesko...
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  4. #104
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    Dzoni, sve su dobre, a svaka cast za onaj panning - ko nije probao, ne zna koliko ume da bude tesko...
    Hvala Sima, da, panning je vrlo tesko napravit da valja, ja sam sjedio na klupi i čekao motoriste, od 20-ak fotki jedva je ova uspjela, ostale su bas mutne bile...

  5. #105
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Evo jos jedne fotografije: Tlo

    Uslikao, ovekovecio...-p1010046.jpg

  6. #106
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    @dzoni panning je sjajan, meni je uspeo nekoliko puta slucajno, kad god sam pokusavao bilo je lose
    @shmizla odlican kadar, gde je fotografisano 'tlo' kao da mi je ambijent poznat

  7. #107
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Hvala vam!Shmizla-svidja mi se DOF, šteta samo onog prsta u gornjem lijevom ćošku!Ali fotka ko fotka mi se svidja!
    Evo moje lijenčine;

  8. #108
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Presladak je! Pekinezer, jel tako?
    Inace, odosmo sa tema satova u fotografske vode. Ovaj DOF je vrlo interesantan na predhodnoj fotografiji. Da objasnimo za druge, DOF je dubina fokusa. Koristi se da bi se istakao odredjeni deo na fotografiji, ili postigao neki drugi efekat. Evo i slikovitog primera:
    Priložene slike Priložene slike Uslikao, ovekovecio...-adepth_of_field_diagram.jpg  
    vladas, iwc and UlysseNardin like this.

  9. #109
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    Presladak je! Pekinezer, jel tako?
    Inace, odosmo sa tema satova u fotografske vode. Ovaj DOF je vrlo interesantan na predhodnoj fotografiji. Da objasnimo za druge, DOF je dubina fokusa. Koristi se da bi se istakao odredjeni deo na fotografiji, ili postigao neki drugi efekat. Evo i slikovitog primera:
    Hvala, da pekinezer, ustvari neka podvrsta pekinezera-Tibetanski španijel.Bas sam je danas vozio na vakcinu.Inace ne voli doktore, pocne plakat i vrištat ko malo dijete....:sad:
    A DOF treba vjezbati sa otvorom blende.Na dSLR aparatima podesavanjem otvora blende podesavate i kolika ce zamućenost pozadine biti!Sto je veci otvor blende(a ujedno to znači manji f stop broj-recimo f1.8) to ce prvi plan objekta biti cist i jasan, a pozadina vise zamućena!(kao na ovoj fotki mog pekinezera-njuška i oči su mu u fokusu, pozadina je muta-sto sam i htio).Obrnuto-ako smanjimo otvor blende(a povećamo f broj recimo na f 11 ili više;f 13, f 16, ili f22)to ce nam na fotografiji biti sve u fokusu,sve cisto i jasno!Medjutim, sa malim otvorom blende(f11)trebat ce nam i stativ,pogotovo nocu, inace nam fotke mogu biti mutne!
    Na malim kompaktnim fotoaparatićima ako nemamo funkciju "M"nemamo izbora podesavanja otvora blende,on to sam regulise,a jedino mozemo se pomoci stavljanja fotoaparata u funkciju "Makro"gdje mozemo dobiti plići DOF slikajuci izbliza neke objekte(cvijece,insekte...)Opet da naglasim da kupovinom jednog dobrog malog aparatića Canon G10 dobivate i tu uslugu koristenja "M"(Manual)moda!
    vladas likes this.

  10. #110
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Uslikao, ovekovecio...

    ^ da, samo da dopunim - a to je ujedno, bar za mene, jedan od najjacih argumenata za kupovinu dslr-a - cak i ako na kompaktu postoji opcija manuelne kontrole, nemoguce je dobiti plitak DOF (zamucenu pozadinu) jer je senzor na kompaktu mali. Kao sto Dzoni rece, jedino u makro modu se moze delimicno kontrolisati dubina polja...
    Inace, posto je vec naceta rasprava dslr vs. kompakt vs. prosumer - uvek sam ZA dslr, ako je neko vec pozeleo da ga kupi. Jednostavno, ako neko zeli da se iole ozbiljnije pozabavi fotografijom, mislim, ako zeli makar malo vise od "blic u glavu na zurci" pristupa, i ako moze da priusti dslr - neka ga i kupi! Jer, brzina fokusa, dinamicki opseg i kontrola DOF-a su, bar po mom misljenju, stvari koje vrede svaki ulozeni dinar, i teren na kome nijedan kompakt ili prosumer ne mogu da se mere sa dslr-om. Naravno, sve to ima svoju cenu, ne samo u broju raznobojnih novcanica, nego i u kg opreme koju cete vremenom vuci, ali - vredi!

    @Shmizla - lep kadar i dobro zapazena interesantna tekstura tla!
    @Dzoni - vec si nas navikao na super fotke!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •