Strana 251 od 518 PrvaPrva ... 151201241247248249250251252253254255261301351 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 2.501 do 2.510 od ukupno 5174
Like Tree15675Likes

tema: Prinove u kolekciji

  1. #2501
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.339
    Lajkovi
    27433
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Prinove u kolekciji

    Sa E-bay. Tako je i cena bila, ako se dobro sećam 12 evra + 395 din carina i porez.
    Omega rules !!!

  2. #2502
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.339
    Lajkovi
    27433
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Prinove u kolekciji

    Stigla mi i gumena loptica za otvaranje poklopca mehanizma, al posle ću je naduvati.

    Omega rules !!!

  3. #2503
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.339
    Lajkovi
    27433
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Prinove u kolekciji

    bt321, chuck, dusan51 and 5 others like this.
    Omega rules !!!

  4. #2504
    Član Avatar korisnika Attila
    Član od
    15.12.2019.
    Poruke
    486
    Lajkovi
    4764
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Prinove u kolekciji

    Sbdc077

    Sent from my G3221 using Tapatalk
    popovac 76, RUS, sdbiba and 20 others like this.

  5. #2505
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prinove u kolekciji

    Pozdrav zelenom nindži i čestitke na prinovi
    Attila likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #2506
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17739
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Prinove u kolekciji

    Čestitam Attila,
    odličan Seiko.

    Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
    Attila likes this.

  7. #2507
    Stariji član Avatar korisnika bt321
    Član od
    5.2.2011.
    Lokacija
    SKOPJE-MK
    Poruke
    1.834
    Lajkovi
    16238
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Prinove u kolekciji

    Citat Attila kaže: Pregled poruke
    Sbdc077

    Sent from my G3221 using Tapatalk
    Cestitam druze lep Seiko
    bokanegra and Attila like this.

  8. #2508
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Prinove u kolekciji

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Ufff, ovo je bilo ogromno dostignuće Druge Moskovske Fabrike Satova odnosno Slave. Prvi In House automatik kalibar Slava 2427. Pravili su ih sa 18,21,25 ili 27 rubina a predstavljen je bio 1973 godine. Nastao je na osnovi ručnog navijača 2414. Izvozili su ga u 72 države po čitavom svetu pa zato i toliko varijanta sa rubinima, jer su mnoge države, posebno SAD, određivale visinu uvoznih carinskih dažbina na osnovu broja umetnih rubina, koje je sadržavao sat. Najveći udeo u izvozu je bio pod brendom Sekonda, koji je sredinom '70 na britanskom tržištu dostigao broj od 1 milion prodanih satova.
    Kolega Haifisch23 moram ovo da podelim jer je ovaj tvoj komentar zaintrigirao moj mozak koji je negde u nekom mračnom kutku memorisao jednu Slavu sa 32 kamena, bacio se na proučavanje vrlo brzo skapirao retkost, a i vrednost takvog sata i naravno došao do nje ....ni jedna fotografija ne može da dočara koliko je lep ovaj sat koji sem ogrebotinica na pleksiju skoro u savrsenom stanju ................. ko bi rekao da su Rusi ovakav sat proizveli pre pedesetak godina - nestvarno HVALA drže što si me naterao da ga pogledam ponovo

    evo jedne fotke

    VLADAN P, taunus, dusan51 and 12 others like this.

  9. #2509
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Prinove u kolekciji

    Odličan i zaista lep sat!
    Što se tiče broja umetnih rubina u mehanizmima, treba znati, da je maksimalan broj potrebnih 23, kod pojedinih automatskih kalibara maksimalno 27 (zavisi od strukture mehanizma). Rubini se postavljaju na pokretne delova mehanizma, gde dolazi do frikcije. Sve preko 27 je stvar marketinga i kićenja (lepše rečeno ukrašavanja). Baš je u vreme iz kojeg dolazi tvoja Slava bilo nekih modela sa nenormalnim brojem kamena. Jedan od takvih je bio Camy Sputnik sa 77 rubina, a Walthmanov model Autochron je bio rekorder sa čak 100 kamena. Gde li su ih samo stavili? Da su Evropske države uvele carinu na uvoz po broju kamena, do ovoga nikada ne bi došlo.
    Mada i danas ima modela sa velikim brojem rubina. Čak i ja imam dva sata, gde su preteravali. Breitling Navitimer ima 47 rubina a Omega Planet Ocean Chronograph ima čak 54 iako je Co-Axial mehanizam, gde je trenje već samo po sebi dovedeno na minimum.
    A Moonwatch još uvek ponosno nosi i neumorno radi sa samo 18 rubina. Ok, jeste da radi sa frekvencijom od 3 Hz, gde je trenje samo po sebi nešto manje ali to je model, koji ima samo jedan rubin više od "dozvoljenih" minimalnih 17 za hronograf. Mada, švajcarci us zaista stvarali čuda. Roskopf mehanizmi su radili preko 30 godina sa čak jednim rubinom, kao i mnogo cenjeniji Baumgartner kalibri. Jedan od boljih Baumgartner 866 se proizvodio u verzijama sa 1 ili 17 rubina. Ali i on je u svojoj osnovi spadao u Roskopf kalibre.
    George Roskopf je pronalazač takozvanog Pin Pallet Escapementa, kod kojeg je umesto centralnog točka postavio bubanj iz kojeg se preko opruge (hairspringa) direktno pokreću kazaljke. To je bio revolucionaran pronalazak daleke 1860 godine i koji je omogogućio da siromašniji deo populacije dođe do jeftinog džepnog sata, više nego solidnog kvaliteta. Tada je prosečna cena satova iznosila preko 200 Franaka, a Roskopf satovi su se mogli kupiti za prosečnu cenu od 20 Franaka. To je toliko iritiralo neke dobavljače satnih delova, da su Roskopfu prekinuli dobavu za nekoliko decenija ali ipak nisu mogli, da spreče razvoj i u početku dvadesetog veka su ovi kalibri još više dobili na popularnosti, posebno kad je njegov naslednik Willie Freres, Roskopf mehanizam adaptirao za ručne satove.
    Malo off topic, ali ponekad se je lepo podsetiti na velike stvari iz prošlosti.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (7.3.2020. u 8:53)
    popovac 76, eee, taunus and 5 others like this.

  10. #2510
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17739
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Prinove u kolekciji

    Citat don Alberto kaže: Pregled poruke
    Koliko dana je prošlo od trenutka narudžbine do danas i koliko su ti naplatili carinu i porez???
    Sorry na kasnom odgovoru,

    sat je poručen 23 Januara.

    Ne znam koliko ću ti pomoći sa odgovorom, pošto trenutno imam stalni boravak u Nemačkoj, tako da postoji sigurno razlika kada se sat šalje u Srbiju, ali ću svakako opisati kako je sve to proteklo.


    U potvrdi koju sam dobio od Jomashop-a, je pisalo da će sat biti isporučen u roku do tri nedelje.

    Najverovatnije, da ga nisu imali na lageru, iako je stajalo na njihovom sajtu da je sat na stanju.

    Nakon dve nedelje sam poslao poruku sa pitanjem kada mogu da očekujem isporuku.
    Odgovorili su mi da će sat za nekoliko dana biti poslat na adresu koju sam naveo.

    Radi se o rođakinoj adresi u USA, gde je sat isporučen u roku od 5 dana.

    Da mi je sat poslat ovde u Nemačku, na to bi se dodala carina i porez.

    U Nemačkoj se satovi carine sa 4.5% i na to se dodaje 19% porez na promet, kada roba stiže iz USA.
    Ako je roba iz EU, ne plaća se dodatno ništa od toga.

    Za ostale države koje ne pripadaju EU nemam neko iskustvo, ali polazim od toga da nema neke velike razlike.

    Ranije sam kupovao neke stvari preko neta iz USA, tako da ovde nema šanse da stigne roba, a da se ne obračuna carina i porez.
    Dobra stvar je jedino što se za osnovicu uzima cena koja je na računu, a tako je bilo nekoliko puta kada sam poručivao nešto preko bare.
    Kod kupovine u Jomashop-u postoji opcija da se odmah uplati iznos sa sve carinom i porezom, pa se u tom slučaju roba isporučuje u još kraćem roku, znači bez dodatnog zadržavanja na carini.

    Iz iskustva dok sam živeo u Srbiji, dešavalo mi se više puta da dobijem pošiljku na adresu bez ikakvih doplata, kao što pomenuh, to ovde jednostavno nije slučaj.

    Nadam se da će informacija biti od koristi, a ako neko ima konkretno iskustvo sa porudžbinom preko Jomashop-a i isporukom u Srbiju neka podeli iskustvo sa nama.
    Poslednja ispravka: srdjanr (8.3.2020. u 17:59)
    eee, don Alberto and mezzano like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •