Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Prikaz rezultata 51 do 53 od ukupno 53
Like Tree63Likes

tema: Obrada fotografija-umetnost ili ?

  1. #51
    Stariji član Avatar korisnika Dzoni
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    1.261
    Lajkovi
    7643
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Obrada fotografija-umetnost ili ?

    Ovako, 1000 ljudi-1000 ćudi, ja to tako gledam na svidjanje/ne svidjanje obradjene fotografije.Nekome se svidja obradjena fotografija, nekome, ne....ne moze se svakome ni udovoljit! Gledajte to ovako, onome kome se svidja neobradjena fotografija treba to da bude individualno misljenje, ne volim se svadjati po forumima ali sam se skoro prepirao sa jednim pocetnikom u fotografiji(ovo sto kazem da je početnik-to i ona sam za sebe tvrdi-ne omalovazavam nikoga!) je uporan da je najbolje fotografija neobradjena iz aparata....ok, kazem ja, ako hoces prenijeti svoje dozivljaje sa mora i sa puta naravno da ih neces obradjivati, vec ces pokazati samo prijateljima/neprijateljima mjesta kroz koja si bio, ali ne mozes tvrditi da sve fotografije treba da budu tako turisticke!?Jel tako? Ima vise pravaca u fotografije, tj. selektiranje fotografija-neke su turisticke, neke umjetnicke, neke fotoreporterske(ove fotografije se u pravilu nista ne obradjuju, slikaju se u JPG formatu i fotoreporteri ih odmah e-mailovima salju svojim redakcijama!), portretne fotografije, forenzincke fotografije....milion raznih fotografija gdje i nije pozeljno bilo kakva obrada...ali covjek ako hoce da se bavi umjetnoscu ili da proda narucene fotografije po zelji, onda se pravo mora potruditi da zna obraditi fotografiju-jer ako to ne zna-onda je debil teski, sorry na izrazu, ali tako je to!Znaci sto bolje poznavanje obrade fotografije-to bolje! E sada i tu postoje neki kriterijumi prema kojim se profesionalni fotografi moraju nositi. Recimo fotografije sa fotomodelima za neke casopise reklamiranja garderobe, ili obuće mora paziti da je fotografija obradjena, ali da se ne vidi da je obradjena....nesto slicno kao kod Stock fotografije, gdje ne smije biti neke drasticne obrade, mora izgledati kao da su prirodne!Ovi primjeri fotoreporterskih fotografija koje ste naveli, naravno da tu nema mnogo obrade, te fotografije sluze da prenesu priču sa tog mjesta, dogadjaj, ma makar na ustrb kvalitete fotografije. Tako je to, nema price da li treba neke fotke obradjivati ili ne, nego je pitanje u koje ce se svrhe te fotografije upotrijebiti!
    vladas, sima hrabri and VLADAN P like this.

  2. #52
    pel
    pel je offline
    Novi član Avatar korisnika pel
    Član od
    12.8.2011.
    Poruke
    28
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Obrada fotografija-umetnost ili ?

    .........
    ako obradjena/manipulirana fotografija nije umjetnost onda se umjetnickom fotografijom izgleda bave samo point&shoot i mobil phone entuzujasti kojima je obrada fotografije apsolutna nepoznanica.....bez namjere da uvrijedim ikoga.
    tradicionalna fotografija je mrtva,long live the digital....

  3. #53
    Član Avatar korisnika Jasmin
    Član od
    7.7.2011.
    Lokacija
    Holandija
    Poruke
    322
    Lajkovi
    877
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Obrada fotografija-umetnost ili ?

    Moram reci iskreno da ja 99% od svoji slika obradim u fotoshopu. Prvo sto sam los slikar a drugo sto se nemogu
    vazda nakaniti da nadzem dobar setting na fotoaparatu pa posle moram malo pojacati crninu/kontrast i(li) boje..

    Na taj nacin mogu od sliku nake srednje klase, napraviti sliku koja dosta bolje izgleda.

    orginal:


    photoshop:
    RUS, Dzoni and Serb like this.

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 23456

Slične teme

  1. Fotografija za neupućene
    By Shmizla in forum Fotografija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 7.3.2013., 13:37
  2. Fotografija kao hobi
    By ANGEL II in forum Kafić
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 30.7.2011., 19:46
  3. Glashütte Original - umetnost izrade satova!
    By dragon in forum Glashütte Original
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.4.2010., 13:53

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •