Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
Like Tree26Likes

tema: Kako se retušira fotografija Rolex sata?

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Kako se retušira fotografija Rolex sata?

    Ukoliko ste i vi jedna od osoba koja se divi odličnim i visoko kvalitetnim fotografijama satova koje nam plasiraju proizvođači satova... evo prilike da pogledate kako izgleda priprema jedne od njih. Ovom prilikom se sređuje tj. retušira Rolex Daytona Platinum sat. Na video klipu od 10-tak minuta je prikazano nekoliko sati rada, truda i znanja... Pogledajte!

    Speed Retouching Rolex Daytona Platinum




    A sad... kako je sat izgleda PRE obrade u programu ...

    Naziv: Rolex-sat-pre.jpg, pregleda: 456, veličina: 160,1 KB


    ...a kako POSLE...

    Naziv: Rolex-sat-posle.jpg, pregleda: 454, veličina: 162,7 KB

  2. #2
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kako se retušira fotografija Rolex sata?

    Svaka čast! Impresivna razlika!

    Nego, ako se odlučim da uzmem Rolex-a, da li je u cenu uračunato i retuširanje svaki put kad hoću da okačim sliku istog u temi "koji sat nosite danas"!?
    DrAgod and Mr D like this.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Kako se retušira fotografija Rolex sata?

    Je li ovo postavljeno kao pozitivan primer nečega?
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Kako se retušira fotografija Rolex sata?

    Mene svaki put oduševe Certina satovi na zvaničnim fotografijama proizvodjača, a onda se blago razočaram kada vidim live fotke. Da ne bude zabune, ne kažem da su ovi satovi loši, samo navodim kao meni najočigledniji primer preterane obrade fotografija.
    VLADAN P and DrAgod like this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Kako se retušira fotografija Rolex sata?

    Da li su istom tehnikom, i kod ovoga postigli takvu zavodljivost, pitam se?



    Kao i ova, u duginim bojama Daytona.



    Ajd... al' ima tu i jos nekih "klijenata"...



    Koje treba zbog lepse dopadljivosti obraditi.


    Pozz
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  6. #6
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Kako se retušira fotografija Rolex sata?

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Je li ovo postavljeno kao pozitivan primer nečega?
    Kao primer kako neko nesto radi tj. da nije sve bas kao sto izgleda.
    Inače, skidam kapu ljudima koji rade taj posao. Stvarno za takvo crtanje-prepravljane treba i strpljenja i znanja.
    Pozz!

  7. #7
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kako se retušira fotografija Rolex sata?

    Neka izvine ko god da je ovo radio ali meni se, kao laiku, ne sviđa. Suviše, ne znam ni kako bih opisao, neprirodan izgled, nekako plastičan. Valjda bi doterivanje fotografije trebalo da bude neprimetno, nenapadno a ne tako očigledno. Kako god meni se ne dopada. Jedan od primera loših fotografija jeste Casio. Puno lepši satovi uživo nego na mnogim fotografijama. Za moje oko ovo je primer lepe fotografije, sva lepota sata je prikazana a sat izgleda potpuno prirodno ( fotka je delo Sime hrabrog )

    Naziv: ygfj.jpg, pregleda: 230, veličina: 53,4 KB


    Ili ova, itd.( isti autor isto odstojanje )
    Naziv: fgjh.jpg, pregleda: 283, veličina: 74,9 KB
    Poslednja ispravka: skydrummer (22.5.2014. u 23:52)

  8. #8
    Član Avatar korisnika Mr D
    Član od
    30.12.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    451
    Lajkovi
    2867
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Kako se retušira fotografija Rolex sata?

    Sky, potpuno se slažem.
    Meni takve previše obrađene fotografije više liče na crteže, i ne uzimam ih za verodostojne.
    Zbog toga onda potražim sliku sata u prirodnim okolnostima, na ruci npr, da bih imao osećaj kako zaista izgleda. U današnje vreme bar mogu da se nađu.
    Don_Krstic and skydrummer like this.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Kako se retušira fotografija Rolex sata?

    Jodo, mozda ti se ne svidja , ali u ovom retusiranju nije nista preterano promenjeno , sto bitno menja fotografiju i dovodi te u zabludu. Ako vidis originalnu fotku , videces da je takva postavka svetla da na narukvici i na celom satu imas prelaze izmedju senki i svetlijih delova. Posto ne postoje takvi difuzori za bliceve koji napraviti toliko blag prelaz izmedju tamnih i svetlih delova retuseri su ih napravili , sa oduzimanjem i dodavanje svetala. Fotografi i retuseri koji rade bas ovu vrstu fotgrafije ne smeju da se igraju sa bojama, tako da postoje nacini da ( Color Pasos) da se dobije identicna boja koja je zaista na satu. Tako da ove boje koje vidis su sigurno tacne i verodostojnije nego boje koje se nalaze na Siminim fotkama ( osim ako nije koristio sivu kartu i color pasos, itd). Dodavanje boje na bazel jednostavno mora tako psoto da je postavka svetla bila drugacija bilo bi mnogo odsjaj na ciferu , tako da cifer ne bi bio toliko transprentan. Poenta price je da za ovakv izgled nisu "krivi" retuseri nego fotografi koji su to tako ufotkali. Da nisu napravili takvu postavku svetla ne bi bilo ni moguce uraditi ovo. Retusiranje mnogo zavisi od same fotgrafije.

    Pritom je ovo komercijalna fotografija tako da retusiranje je maltene obavezno sve dok ne promeni pravi izgled sata i naravno cilj je da bude sto lepse i dopadljivo sirem broju kupaca. Dok u dokumentarnoj fotografiji je retus zabranjen ( bas sitne izmene su moguce). Ova fotografija u ovom pravcu fotografije je remek delo , mali broj fotografa moze da uopste ufotka a i da retusira ovakvu fotku.

    P.S Retusiranje postoji koliko i sama fotgrafija, samo su tada radili olovkom , rucno , dodavanjem raznih dodataka pri izradi , stavljanjem filtera pri fotkanju. E to je danas zamenjno olovkom na tabli za crtanje i PS-om.
    Poslednja ispravka: Serb (26.5.2014. u 23:40)

  10. #10
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Kako se retušira fotografija Rolex sata?

    Serb neka si se ti uključio na forum pa neka ide život . Ni Panerai ne može više da te namami na forum.
    Ne mogu ja sa tobom da divanim na temu fotografije, suviše si ti krupan igrač .
    Da mi se ne dopada viđeno, ne dopada mi se. Nikako. Suviše plastično, sterilno, za moj ukus prenaglašen kontrast, za mene blagi užas. Da ne bude zabune ne sviđa mi se ni orginalna fotografija. Kako neko od bronzano braonkaste boje ( bezel ) uspe da dobije sivu boju . Fotke Sime Hrabrog , Kirby-ja i sličnih prijaju mom oku i po mom mišljenju prikazuju sat u mnogo realnijem izdanju. Posle njihovih fotki ne moram da guglam kako bi video kako sat izgleda "uživo" a mišljenja sam da je to suština
    Poslednja ispravka: skydrummer (27.5.2014. u 0:13)
    Serb likes this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •