Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
Like Tree24Likes
  • 14 Post By tihomirov
  • 4 Post By Дарко
  • 4 Post By MMario
  • 1 Post By arch_m
  • 1 Post By Дарко

tema: Longines RailRoad

  1. #1
    Član Avatar korisnika tihomirov
    Član od
    30.10.2014.
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2818
    Reputacioni uticaj
    188

    Post Longines RailRoad

    Longines je ove godine na Baselworldu predstavio zanimljivi model The Longines RailRoad inspiriran satom dizajniranim za željezničare šezdesetih godina prošlog stoljeća. U čelično kućište promjera 40 mm postavljen je automatski kalibar L888.2 s 21 rubinom, 64-satnom rezervom snage i funkcijama sati, minuta i sekundi. Jednostavni brojčanik sata bijele je boje s kontrastnim crnim brojkama i kazaljkama. Posebni detalji na satu su oznaka R. R. na brojčaniku, koja je krasila i stari model, te gravura vlaka na stražnjem poklopcu. Sat dolazi na crnom remenu od aligatorske kože.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	longines-railroad2.jpg
Viđeno:	502
Veličina:	197,1 KB
ID:	122367

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	L2.803.4.23.0_Verso-1.jpg
Viđeno:	372
Veličina:	21,0 KB
ID:	122368
    RUS, VLADAN P, zare and 11 others like this.

  2. #2
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    287
    Lajkovi
    889
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Longines RailRoad

    Lep satić. Interesantna mi je 0 umesto 12.
    Casio AW80-1AW | Seiko SNKS09K1 | Casio W800-H | Seiko SPC131P1
    | Orient Ray II | Citizen BM7390-14E | Citizen NJ0100-11E | Casio MTP-1381L-7AVDF |

  3. #3
    Novi član
    Član od
    8.3.2015.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines RailRoad

    То је јесте логично, јер бројевна права почиње од нуле односно почетак је ништа. Она раздваја позитивне и негативне бројеве, а сама није ништа од та два.

    Од 0 до 11 часова односно од 12 до 23.

    Нешто слично имамо на часовнику Краљевске обсерваторије где уместо 60 имамо 0 сек/мин. Ово је оно право математичко разумевање бројева. Имамо иновацију у записивању римских бројева: слово О има нумеричку вредност ништа (=нула).

    Poslednja ispravka: Дарко (2.4.2016. u 21:53)
    VLADAN P, Zagor, KureNS and 1 others like this.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Longines RailRoad

    ..sada bi morali uci u filozofsku raspravu......ali ovako stoje stvari....0 nema vrednost i kao takva nema potrebe da se pokazuje...ona je samo startna osnova....satni marker 12 i 24 ima svoju vrednost i kao takav se mora prikazivati.....
    U prilog tome ide pojasnjenje da 0 nije pojedinacni broj nego oznaka od kuda nesto pocinje.....ako nesto ne pocinje znaci radnja se ni ne radi.....ovo govorim u vezi satova i merenja vremena...matematicki postoji drugo objasnjenje....

    ..my2c
    VLADAN P, Zagor, Dukin and 1 others like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  5. #5
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Longines RailRoad

    Hvala na predstavljanju.

    Sat mi je onako...mlako (razumem da su se morali pridržavati nekih stvari kada je dizajn u pitanju).
    Poslednja ispravka: skydrummer (2.4.2016. u 23:11)

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Longines RailRoad

    Moglo je biti i više vintidž i zanimljivije. Od proizvodjača kakav je Longines sam očekivao više.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  7. #7
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.397
    Lajkovi
    63865
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Longines RailRoad

    Da,Longines,ali kao da to nije to...

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Longines RailRoad

    Ispasce da sad udaram kontru vecini, ali mi se ovaj sat zaista svidja, jos iz vremena kada sam oblijetao oko par Longines satova nudjenih na Chrono24, par godina unazad, izmedju ostalih - i vintage RailRoad, koji je ipak bio preskup za sat na koji sam i tada, a evo i sada, imao jednu meni bitnu zamjerku.

    Naime, me volim kada se sve ostavi crno-bijelo, bez barem jednog ili dva detalja da razbiju monotoniju i udahnu zivot satu. Ja ne bjezim od minimalistickih, cak gotovo sterilnih rjesenja, ali se i takvim rjesenjima da podici sveukupni vizuelni dojam, a time i kvalitet, minimalnim kontrastima.

    Vidim da je sve osim kalibra (vintage model koji mi se svidio imao je u sebi jedan od onih standardnih kalibara iz sezdesetih godina, sa 17 rubina) ostalo potpuno isto. Dakle zelja je bila da se u potpunosti ostane vjerno originalnoj seriji iz sezdesetih, ali KAKO BI MOCNO sve to izgledalo da sat ima termicki tretirane plave kazaljke.... Sekundu jednu ne bih razmisljao.

    Ovako, sve je ok, ali ostaje ista zamjerka...
    martinv likes this.
    Он сказал: "Поехали!"

  9. #9
    Novi član
    Član od
    8.3.2015.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Longines RailRoad

    Бројчаник са "реферетном нулом" као ознаком почетка одбројавања од астрономске појаве када су Сунце или Месец у зениту до другог зенита имамо код Рекетине Перестројке.

    Longines RailRoad-dsc02213.jpg Longines RailRoad-258px-zenith-nadir-horizon-sr.svg.png

    Уколико се неко питао због чега је дан састављен од 24 часовне јединице одговор је због тога што имамо два временска периода између два астрономска зенита. Временски период између ове две појаве је издељен на дванаест делова.

    Зашто баш број дванаест? Мој професор математике ми је једном рекао: Уколико желиш да сазнаш нешто о неком броју мораш утврдити са чиме је дељив. У нашем случају то су бројеви 2, 3, 4 и 6. Оно што је мени познато јесте да су старим цивилизацијама нарочито били значајни 3 и 4.

    Тако у Перестројци имамо на бројчанику четири цифре (0, 3, 6 и 9) у складу са философијом древне цивилизације. ;-)
    Poslednja ispravka: Дарко (5.4.2016. u 10:06)
    martinv likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •