Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree6Likes
  • 1 Post By sasa14
  • 5 Post By Haifisch23

tema: Longines pilot majetek

  1. #1
    Član Avatar korisnika sasa14
    Član od
    17.3.2013.
    Poruke
    338
    Lajkovi
    1175
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Longines pilot majetek

    https://www.hodinkee.com/articles/th...-way-live-pics

    Niko da postavi i prokomentarise.Kako Vam se cini
    don Alberto likes this.

  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Longines pilot majetek

    Vojnički satovi imaju svoje poklonike u svetu,tako da će imati dobar odziv. Simpatično izgleda.
    Omega rules !!!

  3. #3
    eee
    eee je sada online
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Longines pilot majetek

    Uh, meni se obično, na prvu, svidi sve. Al ovaj... Nešto mi nije legao

    Sent from my SM-X700 using Tapatalk

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Longines pilot majetek

    Ni meni nije nesto taj fazon sata. Promasili su me sa onim ultra chron modelom a i sa ovim

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Longines pilot majetek

    Mislim da je dizajn dobar i da uživo dobro izgleda, vjerovatno je završna obrada na višem nivou. Longines puca na viši razred satova, što se vidi i po cijeni sata.
    U moru istih satova i konfekcije ovo bi mogao biti iskorak, vrijeme će pokazati.
    Jedan od najcjenjenih Longinesa je Legend Diver, koji nema konfekcijski dizajn.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  6. #6
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Longines pilot majetek

    Iako se ne radi o direktnom reizdanju originalnog modela, imam utisak da su malo preterali sa naglašavanjem fluted bezela i čitav brojčanik se gubi u tom čeličnom oklopu oko njega.
    Za razliku od originala iz 1935, novi model je obogaćen unutrašnjim rotirajućim bezelom i znatno više naglašenim markerom na 12, što mu daje značajnu prednost. Žao mi je što nisu ostali na originalnom prečniku, koji je iznosio 40,0 mm, nego su sa 43,0 znatno smanjili potencijalni krug kupaca. Dužina od 51,7 mm je zaista udarnička: srce, ruke, lopata. Posebno ako uzmem u obzir širinu L893 kalibra, koja sa 25,6 mm omogućuje veliki manevarski prostor prema manjem prečniku.

    Kada smo već kod mehanizma, koji je besprekoran ne mogu nikako, da se ne setim onoga, koji je pokretao prvu veriju iz 1935 godine. Malo prerađeni kalibar L15.94 iz džepnog sata, pa zato tako ogroman prečnik za to doba.

    Naziv: Longines 15-94.jpg, pregleda: 146, veličina: 162,6 KB


    Izuzetno finiširan za to vreme. Angliranje i čak tri unutrašnja oštra ugla. Ali u to vreme je prodaja ručnih satova već 5 godina držala primat nad džepnim. Kalibri su se sve više smanjivali, masovna proizvodnja je imala svoje zakone sa uvođenjem automatizacije prilikom sastavljanja komponenti u mehanizam. Mašine koje su to obavljale, radile su na principu usisivača, što je značilo da komponente sa ukošenim rubovima nisu potpuno lepo legle na držač, što je onemogućavalo izradu u serijama. Počelo je sa konstruisanjem mehanizama za velike serije i tako je došlo do revolucije u proizvodnji o kojoj se nikada nije puno pričalo.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (24.2.2023. u 16:28)

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •