Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 22
Like Tree5Likes

tema: Longines Conquest Automatic Chronograph sat, L.667 - Valjoux7750

  1. #11
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Longines Conquest Automatic Chronograph sat, L.667 - Valjoux7750

    @sub

    Mislio sam da sam pročitao hronograf u tvom postu, izvini!
    Kada bi mogao da biram između običnih automatica izabrao bi Longines, nekako mi više pristaju!
    Kada bi birao između hronografa uvek bi kupio Fortis sat i ako do 15-ok kupujem jednog sasvim običnok Fortis pilota, čisto da vidim kako je leteti njegovim krilima!


    Pozdrav druže....

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Longines Conquest Automatic Chronograph sat, L.667 - Valjoux7750

    Pa po kvalitetu reč je o prilično sličnim satovima i u suštini nijanse su u pitanju, ali kada se sve sabere i oduzme mislim da te nijanse ipak idu u korist Fortis-a. Kvalitetnija kućišta, bolja čitljivost samog brojčanika, svestraniji i nekako elegantniji satovi ali možda ni ja nisam objektivan previše jer pilotske satove obožavam. Mada, kada se gleda mehanizam u oba slučaja reč je ETA mehanizmima iz elabore klase, ako se ne varam, tako da je generalno odluka na tebi i eventualnoj proceni u kakvim prilikama ćeš nositi sat. Pod uslovom da već imam u kolekciji L36744560 Legend Diver (elabore ETA 2824-2), definitivno Fortis! U slučaju kada ne bih imao Legend Diver u kolekciji, a nisam u mogućnosti da ga kupim, definitivno Fortis!

    Pozdrav

  3. #13
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Longines Conquest Automatic Chronograph sat, L.667 - Valjoux7750

    Da famozni Legend Diver na nekoliko foruma gde sam gledao oznacavaju ga kaoo deo istorije casovnicarstva.
    Izgla sjajno licno mi se svidja i to sto su izbacili model sa datumom ali sve u svemu odlicno izgleda.
    Jedina moja zmerka je na narukvicu ali to nije problem srediti.
    Da li znate koji se celik koristi u izradi kucista Longines satova,a koji u izradi Fortisa.

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Longines Conquest Automatic Chronograph sat, L.667 - Valjoux7750

    Oba proizvođača koriste hi-grade 316L! Mali je broj proizvođača koji su u svoju ponudu uvrstili i satove sa kućištem izrađenim od 904L čelika.

    Ma narukvica kod tog sata je najmanji problem, sat je ono što me oduševljava. Možda zato što me delom podseća na JLC Memovox Polaris.



    btw
    sub, ja se nadam da se ovo VI ne odnosi na mene, već da je pitanje usmereno na celu zajednicu?! Mislim, za persiranje banujem momentalno. :p
    Da ne budem pogrešno shvaćen, šalim se naravno...

    Pozdrav
    Poslednja ispravka: dragon (1.4.2010. u 19:28)

  5. #15
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Longines Conquest Automatic Chronograph sat, L.667 - Valjoux7750

    Longines mi je dopadljiviji od JLC Memovox Polaris.

    Nikada neću ukapirati, čemu kopiranje satova raznih proizvođača!? Nedavno je to kod mene pravilo veoma veliku odbojnost dok se nisam pomirio i provalio da kopiranje izgleda satova prave skoro svi!

    Ali, čemu toooooo!?
    Toliko sličnosti u kućištu (ok, to i mogu da skapiram) ali u ciferu, skazaljkama, brojevima, e to već ne kapiram!

  6. #16
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Longines Conquest Automatic Chronograph sat, L.667 - Valjoux7750

    Hvala vam,pardon hvala ti.
    Ps.Kako da nadjem smajlije.

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Longines Conquest Automatic Chronograph sat, L.667 - Valjoux7750

    @sub
    Dosta korisnih informacija o Longinesu možeš naći i na njihovom sajtu, u sekciji namenjenoj "korisničkoj podršci"!

    Smajliji su omogućeni samo prilikom pisanja poruka u naprednom editoru... Donji desni ugao "Pređi na napredni editor"! Druga varijanta je da znaš kodove za smajlije pa onda možeš da ih koristiš i prilikom pisanja "brzog odgovora"!

    @Igor
    Oba sata su otprilike u isto vreme predstavljena. Kada je izbačen Longines Legend Diver nema preciznih informacija, po Longinesu navodno 1953. godine, dok je JLC Memovox Alarm Polaris prvi put predstavljen 1965. godine. Međutim, Polaris je predstavljao prirodnu nadogradnju JLC DeepSea Alarm modela koji je predstavljen 1959. godine. Sad, dal treba verovati Longinesu ili ne kada je u pitanju njihov model nisam siguran obzirom da svi modeli ovog sata koji mogu da se nađu ili vide datiraju iz perioda posle 1960. godine. Al iskreno, zaista ne znam ko je koga i da li je u ovoj situaciji kopirao niti mi je to bitno, jer su po meni oba sata odličan primer savršene elegancije. Uostalom, pa i veliki IWC je 1967. nekog "kopirao" sa svojim Aquatimer modelom.
    Voleo bih da posedujem JLC i Longines i IWC, al recimo da je Longines najpristupačniji od pomenuta 3 modela te stoga je i najrealnije za očekivati da ću ga se možda jednog dana dokopati.

    Par slika...

    Longines Legend Diver - obratite pažnju koliko su verno originalu odradili novi model!










    Jaeger-LeCoultre DeepSea Alarm iz 1959. godine





    Jaeger-LeCoultre Memovox Polaris Alarm, nekad i sad








    IWC Aquatimer iz 1967. godine




    Pozdrav
    Poslednja ispravka: dragon (2.4.2010. u 13:02)

  8. #18
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Longines Conquest Automatic Chronograph sat, L.667 - Valjoux7750

    Odradili su sjajan posao,jedino je malo porastao zar ne.

  9. #19
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Longines Conquest Automatic Chronograph sat, L.667 - Valjoux7750

    Ne bi me ništa čudilo i da je Longinesov model kao prvi izašao takav, a da je njihov model iskopiran, ili obrnuto. Stvarno ne bi promenilo ništa, voleo bi ga podjednako sa svim modelima u svojoj kolekciji!
    Upočetku sam se mnogo bunio u svojoj glavi kada vidim tako indentične izglede satova, ali na kraju vidim da je to nešto sasvim normalno, pa čak i praksa kopirati modele satova među konkurentskim firmama!

    Da budem iskren, model koji sam naručio oko provera cene je veoma sličan Longines L36744560, samo se radi o ZENU WATCH BASEL-u, samo su detalji malo promenjeni i to je nešto što mi se sviđa, kopirati ali ne u potpunosti.

    Odlične teme u zadnje vreme,
    pozdrav...

  10. #20
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Longines Conquest Automatic Chronograph sat, L.667 - Valjoux7750

    Zaboravih pored toga sto je porastao dobio je i safir staklo sve u svemu odlican sat.
    Jedan od retkih satova koji se proizvodi u varijanti sa datumom,a da pri tome nisam siguran da li bi uzeo sa ili varijantu bez (kako je izgledao i originalni model).
    Inace problem narukvice, kako primecujem na stranim forumima, mnogima smeta pa je menjaju i moram priznati sa svim narukvicama izgleda odlicno.

Slične teme

  1. [PRODATO] - Seiko Automatic Chronograph 6139
    By Larosa in forum Prodaja satova
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 18.2.2011., 18:13
  2. [PRODATO] - Jacques Lemans Automatic Chronograph
    By Larosa in forum Prodaja satova
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 13.1.2011., 16:39
  3. [PRODATO] - Sector 850 Automatic Chronograph
    By Nikle in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.11.2010., 0:17
  4. Longines Hydro Conquest
    By SEAMASTER in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 9.7.2010., 14:13
  5. Weems Longines automatic chronograph
    By Larosa in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.5.2010., 18:28

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •