Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree6Likes
  • 1 Post By stanis
  • 1 Post By eee
  • 1 Post By Zagor
  • 3 Post By piksi

tema: Tissot, Roamer, ili..?

  1. #1
    Novi član
    Član od
    20.10.2018.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Question Tissot, Roamer, ili..?

    Zdravo ljudi!

    Htela bih da kupim muški sat, na poklon. U zamisli je prvobitno bio neki od Daniel Wellington modela. Međutim, kada sam videla cene, a malo se raspitala o kvalitetu samih satova, odlučila sam da je ipak bolje i razumnije da potražim nešto kvalitetnije, a u tom cenovnom rangu (ako ne i još jeftinije ).

    Elem, posle nekog razmišljanja, odlučila sam da bih jako volela da odluka padne na neki od švajcarskih satova (znam da postoje i japanci (Seiko konkretno) i rusi koji su ako ne i bolji, ali sada sam baš zapela za ovo ), doduše onih srednje cenovnog ranga.

    Tissot je brend koji mi je zapao za oko, konkretno ovaj model: https://bomar.rs/tissot-everytime-t1096101603100

    On je trenutno oko 27 000, a čak liči na DW modele. Još se nadam da je i kvalitetniji!

    Ali, onda su mi za oko zapali i neki od Roamar-ovih modela, koji su sada na sniženju, te ispadaju duplo jeftiniji od ovog Tissot-a.

    Na primer:

    https://bomar.rs/roamer-classic-line-709856-41-25-07
    https://bomar.rs/roamer-classic-line-709856-41-57-07
    https://bomar.rs/roamer-classic-line-709856-41-57-70

    Koliko se ja (ne)razumem, karakteristike Tissot-a i ovih ostalih deluju slično, zar ne? Uglavnom, kada sam tražila na netu neku komparaciju kvaliteta oba brenda, više glasova je išlo Tissot-u, mada kažu da je razlika samo ta što je Tissot jači i poznatiji brend od Roamer-a.

    Ukoliko su to zaista vrlo slični satovi (po karakteristikama, ne dizajnu), možda bi mi svakako značilo da uzmem nešto jeftinije. Ne bih išla na skuplje od tih 27000 (i to premašuje neki zamišljen budžet, ali ajde, baš mi se dopao sat).

    U svakom slučaju, značilo bi mi da čujem više stručnijih mišljenja, i hvala unapred na odgovorima!

  2. #2
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    275
    Lajkovi
    153
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Tissot, Roamer, ili..?

    Prvi koji si navela (DW) je modni sat narucen u kini za par dolara sa agresivnom reklamom, ne vredi pomena...
    Tissot i Roamer su vec nesto drugo, ovaj prvi je popularniji i cenjeniji ali ne preterano omiljen kod poznavaoca...
    Roamer je kuca sa tradicijom, pomalo zaboravljena koja je jedva prezivela kvarcnu krizu i polako se vraca u zivot, iz tog razloga je i povoljnija za kupovinu a i ne zaostaje sa kvalitetom za tisotom.
    Ostaje ti samo da se odlucis koji bi se vise svideo njemu...
    Na ovom forumu ce ti svi reci da radije kupis neki japanac, jer za taj novac imas mnogo bolji izbor a sigurno i kvalitet.
    U tom cenovnom rangu mozes da kupis Citizen, Seiko ili Casio sa hronografom i metalnom narukvicom sto su vrlo bitni parametri za odredjivanje vrednosti jednog sata.
    gd.sto likes this.

  3. #3
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Tissot, Roamer, ili..?

    Meni se, licno, svidjaju i Tissot i prvi Roamer koje si navela. Neces pogresiti ni sa jednim ni sa drugim.

    Moj savet ti je da odes do radnje i pogledas ih uzivo. Cenim da su oba sata uzivo jos lepsa. Tu ces imati prilike da osacujes i eventualno neki drugi model.

    Sto se tice metalne narukvice, jeste preporuka da se uvek uzme sat sat sa metalnom jer moze lako da se zameni sa koznom za malo para, ali u ovoj cenovnoj kategoriji moje iskustvo je da su metalne narukvice veoma lose. Tanke, od savijanog lima,... I da se one obicno odmah i zamene za koznu i vise nikad ne vrate na sat.

    DW i slicne brendove zaobidji.
    gd.sto likes this.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.016
    Lajkovi
    58493
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Tissot, Roamer, ili..?

    Roamer
    popovac 76 likes this.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Tissot, Roamer, ili..?

    Zdravo gd.sto i dobro došla. Čestitke na lepom gestu i odluci za poklon. Što se tiče DW satova, pogledao sam na Bomarovom sajtu, najjeftiniji njihov sat je skuplji od svih ostalih koje si navela a koji su bolji. Inače DW bih okarakterisao kao šminku, ali ne baš kvalitetnu. Lošija odluka od toga bi bila kupovina sata nekog od proizvođača koji pravi odeću ili obuću.
    Kada bi trebalo da biram, izabrao bih prvi Roamer.
    Pozdrav i srećno sa kupovinom.
    popovac 76, eee and stanis like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •