Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 14
Like Tree9Likes

tema: Seiko 5 procena

  1. #1
    Član
    Član od
    16.4.2013.
    Poruke
    315
    Lajkovi
    410
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Seiko 5 procena

    Danas sam kupio na pijaci Seiko 5 automatic za 6.000 dinara. Prodavac mi je rekao da pošto je pozadi providni zatvarač time sat više vredi. Inače sat je savršeno očuvan. Postaviću slike. Molim da mi neko proceni vrednost i kaže neku reč više o satu. Hvala

    Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  2. #2
    Stariji član
    Član od
    7.1.2017.
    Poruke
    732
    Lajkovi
    7016
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Seiko 5 procena

    gledajuci danasnje cene i trziste, po meni je za odlicno ocuvan primerak koji si nasao ovo fer cena i za tebe i prodavca. event za 5000 bi bilo po meni bas povoljno, ali u svakom slucaju srecno sa prinovom i uzivaj!!!
    drjugovic likes this.

  3. #3
    Član
    Član od
    16.4.2013.
    Poruke
    315
    Lajkovi
    410
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Seiko 5 procena

    Imam još jedno pitanje: prislonim sat na uvo, baš ništa se ne čuje, bešuman je! Pošto sam laik pretpostavljam da mehanički sat treba da se čuje, pada mi na pamet da je "prefinjen" model? I niste mi komentarisali to što je pozadina providna. Hvala

    Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  4. #4
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Seiko 5 procena

    Vidi, to što ti je prodavac rekao da je sat vredniji ako ima providan poklopac mehanizma to je notorna glupost, nije istina. Marketinška trik sa njegove strane. Drugo, nije u pitanju prefinjen model, nego običan seiko mehanizam. Počni da iščitavaš teme po ovom forumu, pa ćeš lakše shvatiti priču o satovima.
    sdbiba and Milos G. like this.
    Omega rules !!!

  5. #5
    Stariji član
    Član od
    7.1.2017.
    Poruke
    732
    Lajkovi
    7016
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Seiko 5 procena

    pa dobro, ipak je providan poklopac za mnoge pozeljan feature, i relativno redak u ovoj klasi cena i katogoriji, pa se moze uzeti u obzir bar malo. Bitnije je sto je i narukvica korektna, kao i stanje generalno. Trebalo bi malo da se cuje dok radi, ali opet prefinjenost u toj klasi ne ide bas u isti kos. Sve u svemu nisi se z... (bar po meni), posebno jer su retko tako ocuvani (ne ulazim u to ako ih posle sredjuju, poliraju itd) tako da ako je ceo sat stock, uzivaj. Po serijskom broju mozes da utvrdis godiste.
    sdbiba likes this.

  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    26.6.2016.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    90
    Lajkovi
    257
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Seiko 5 procena

    Seiko je u dobar deo Seiko petica u zadnjih 10-15 godina stavljao providan poklopac, tako da to nije nista ni retko ni ekstravagantno. Licno ne bih nikad doplatio za tako nesto, ali je lepo kad se vidi unutra mehanizam (licno sam se mnogo puta uhvatim da gledam u mehanizam ). Seiko 5 je sam po sebi "low end" seikove ponude, tako da nije nista prefinjeno po pitanju mehanizma u njemu (cini mi se da je 7s26 u pitanju), ali je u pitanju solidan "radni konj" od mehanizma. U principu ti mehanizmi su relativno tihi , ali ne i bescujni. Ako se nikako ne cuje, a radi, moguce da je zreo za servis, pa mu se smanjila amplituda i slabije "udara". (postoji i druga opcija, ali je ne bih pominjao, da se kolega ne naljuti )
    Sve u svemu, ako je ocuvan i radi dobro, kao sto rekose kolege, krajnje solidna kupovina, ali niukakvom slucaju neko otkrovljenje. Ovakvi satovi su do pre 4-5 godina (dok se nije dogodila ova pometnja sa cenama Seikovih satova) novi u nasim radnjama kostali 10-12 hiljada din.
    Poslednja ispravka: voosaai89 (2.6.2021. u 14:43)
    popovac 76 and nobutado like this.

  7. #7
    Član
    Član od
    16.4.2013.
    Poruke
    315
    Lajkovi
    410
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Seiko 5 procena

    Molim te napiši koja je to "druga opcija". Ne da se neću ljutiti, nego ću biti zahvalan...

    Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  8. #8
    Mlađi član
    Član od
    26.6.2016.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    90
    Lajkovi
    257
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Seiko 5 procena

    Pa to sam pomenuo vise kao salu, pod drugom opcijom sam mislio na oslabljen sluh.
    Dzigilibonglica likes this.

  9. #9
    Mlađi član
    Član od
    26.6.2016.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    90
    Lajkovi
    257
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Seiko 5 procena

    Salu na stranu, ako planiras da ga zadrzis za sebe (ja bar imam takvu praksu ako uzimam polovnjake), ne bi bilo lose odneti ga kod casovnicara i videti da li mu treba servis ili kakva intervencija (pogotovu buduci da je stajao na pijaci ko zna koliko vremena, u ko zna kakvim uslovima). Sve i da stoji na polici i ne nosi se, posle 5-10 godina ce biti zreo za ciscenje/podmazivanje...

  10. #10
    Član
    Član od
    16.4.2013.
    Poruke
    315
    Lajkovi
    410
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Seiko 5 procena

    Rekoste do pre 4-5 godina je nov bio za 10-12k dinara. Pomenuli ste da su skočile cene. Imam dva pitanja: pošto je sada ovakav nov i drugo zašto su cene skočile?

    Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •