Strana 16 od 26 PrvaPrva ... 6121314151617181920 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 151 do 160 od ukupno 253
Like Tree141Likes

tema: Saveti za kupovinu novih satova

  1. #151
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Tražim sat da je sto sličniji rolexu submariner , ako neko zna marku ( model) bio bih zahvalan. Ne bih želio qurtz, nekako mi mrtav, ne diše. Cijena do 1000e. Unaprijed se zahvaljujem. Pozdrav

  2. #152
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27418
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Omega rules !!!

  3. #153
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Tisell Submariner.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Nešoni likes this.

  4. #154
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27418
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    eee, sasa14 and Nešoni like this.
    Omega rules !!!

  5. #155
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Na gornjoj granici tvog budžeta

    http://www.orangewatchcompany.com


    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    mizzy likes this.

  6. #156
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Danas mi je od strane kolege (njegov prijatelj), ponuđen po jako povoljnoj ceni (u odnosu na zvaničnu cenu), godinu dana star, sa svim papirima baš ovaj sat:
    https://frederiqueconstant.com/watch...t-fc-350b5b6b/

    Dopao mi se na prvi pogled a uzimajući u obzir traženu cenu, skoro pa da sam odmah pristao na dogovor.
    Moje oduševljenje je naglo splaslo kada sam video isti taj sat na Amazonu, samo sa kožnom narukvicom i u beloj boji a po ceni koja je neuporediva sa cenom na zvaničnom sajtu proizvođača

    https://www.amazon.com/Frederique-Co.../dp/B00ZB20H7I

    Da li neko zna koji je razlog tako drastičnih razlika u ceni? Šta mislite o ovom inhouse mehanizmu i da li će postojati problem u servisiranju istog?
    Hvala

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

  7. #157
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    28.800 b/h, 38 satii rezerve rada i 26 rubina je definicija za Selitta 200 mehanizam, koji je klon ETA 2824-2, sa jednim rubinom više.
    FC 350 nije In House mehanizam nego ebauche Selitta 200, kojemu je dodana funkcija GMT i rotor, koji dolazi iz FC.

    Cene za Frederic Constant, kao i za Alpinu su na američkom tržištu obično jeftinije nego kod evropskih retailera, jer se ova dva brenda još uvek probijaju i traže put do tamošnjih potrošača.
    Osim toga, desi se, da se njihovi satovi mogu naći po povoljnim cenama i na evropskom području ali su sniženja obično vremenski ograničena. Jedan od razloga svakako se može naći u politiki Citizena, u čijem su vlasništvu oba brenda i koji na taj način dodatno stimuliše prijem kod potrošača.
    Sa druge strane, postoji mišljenje, da su oba brenda malo prebrzo ušla u razred sa Rado, Oris, Fortis i da je realna tržišna vrednost ipak bliža Tissotu, Certini, Hamiltonu.
    Nešto slično, kao što se Maurice Lacroix našao u High End razredu ali ih je potom tržište nateralo na korigiranje statusa.
    Svejedno, radi se o odličnim satovima i ako imaš povoljnu ponudu i želju, kupovina ovog modela je uvek doitna varijanta.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (28.8.2018. u 18:05)

  8. #158
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    28.800 b/h, 38 satii rezerve rada i 26 rubina je definicija za Selitta 200 mehanizam, koji je klon ETA 2824-2, sa jednim rubinom više.
    FC 350 nije In House mehanizam nego ebauche Selitta 200, kojemu je dodana funkcija GMT i rotor, koji dolazi iz FC.

    Cene za Frederic Constant, kao i za Alpinu su na američkom tržištu obično jeftinije nego kod evropskih retailera, jer se ova dva brenda još uvek probijaju i traže put do tamošnjih potrošača.
    Osim toga, desi se, da se njihovi satovi mogu naći po povoljnim cenama i na evropskom području ali su sniženja obično vremenski ograničena. Jedan od razloga svakako se može naći u politiki Citizena, u čijem su vlasništvu oba brenda i koji na taj način dodatno stimuliše prijem kod potrošača.
    Sa druge strane, postoji mišljenje, da su oba brenda malo prebrzo ušla u razred sa Rado, Oris, Fortis i da je realna tržišna vrednost ipak bliža Tissotu, Certini, Hamiltonu.
    Nešto slično, kao što se Maurice Lacroix našao u High End razredu ali ih je potom tržište nateralo na korigiranje statusa.
    Svejedno, radi se o odličnim satovima i ako imaš povoljnu ponudu i želju, kupovina ovog modela je uvek doitna varijanta.
    Hvala na detaljnom i poučnom odgovoru. Odlučiću nakon neposredne probe sata (za sada sam samo slike dobio).

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

  9. #159
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Ukoliko kupim novi Frederic Constant, Hamilton mora da ide napolje. Ne mogu da priuštim dva slična GMT sata.
    Pa neki utisci na brzinu - Hamilton vs FC
    - oba sata su GMT, stim što mi je GMT funkcija kod Hamiltona neupotrebljiva - ne vidim mali unutrašnji kružić sa GMT skazaljkom
    - na prvi pogled FC je više dress sat. Hamilton mi je malo siroviji, univerzalniji itd
    - ETA 2893-2 vs ebauche Selitta 200 (jasna je prednost Hamiltona)
    - Hamilton je 5 godina star, FC 1 godinu sa još uvek važećom garancijom (Hamilton radi bez greške, nečujno, tačno itd. Sledeće nedelje ide na podmazivanje/ podmlađivanje)
    - Hamiltonova Staib mesh narukvica odnosi ubedljivu pobedu protiv FC narukvice. Da se razumemo, nije ona loša ali je Staib brutalan. Osim toga, narukvica FC nema micro podešavanja
    - Ovi majstori iz FC su pomeranje datuma vezali za GMT skazaljku. To još nisam čuo a ni video. Znači kada GMT skazaljka pređe 12, datum se menja. Svašta
    - Dial Hamiltona je čitljiviji, iluminacija bolja, ali mi je dial FC lepši.
    - Hamilton je 300 m WR a FC 50m WR (doduše ne planiram kupanje sa njima)
    Šta mislite o ovome prethodno nabrojanom?
    Saveti za kupovinu novih satova-img_20180829_090717_resized_20180829_092348473.jpgSaveti za kupovinu novih satova-img_20180829_091709_resized_20180829_092348287.jpgSaveti za kupovinu novih satova-img_20180829_091749_resized_20180829_092348098.jpg

  10. #160
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Saveti za kupovinu novih satova

    Hamilton.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    Nešoni likes this.


Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •