Strana 1 od 123 123451151101 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 1226
Like Tree649Likes

tema: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

  1. #1
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Poštovani članovi,

    Pošto je uočeno da su česta pitanja tipa: "Da li je moj sat originalan?", postavljam ovu temu, u kojoj bi se na ovakva pitanja obezbedili kvalitetni odgovori/procene.


    Procene originalnosti satova će se raditi samo u ovoj temi i ni u jednoj drugoj!

    Par osnovnih pravila:
    • Dozvoljeno je postavljati pitanja o autentičnosti sata ali i dela sata (npr. cifera, kazaljki, mehanizma...)
    • Prilikom zahteva za procenom originalnosti sata obavezno postavite Vaše slike Vašeg sata u ne manjoj rezoluciji od 640x480 piksela. Poželjno je da veličina slike bude 800x600 piksela i da slike budu kvalitetne.
    • Procene originalnosti satova bez postavljenih slika se neće raditi.
    • Nemojte postavljati linkove ka domaćim online berzama jer će se ti linkovi brisati.
    • Kontakt informacije o firmama/radnjama/osobama koje vrše procenu originalnosti satova tražite putem privatnih poruka. Portal "Svet Satova" nije odgovoran za eventualnu nestručnu procenu originalnosti satova ili nižu procenu od tržišne.
    • Dozvoljeno je tražiti procene originalnosti satova koji se prodaju na Berzi polivnih satova Sveta Satova, ali savetujemo poseban oprez! Preporuka je da se u ovakvom slučaju prvo, privatnim porukama, obratite upravi foruma.
    • Procene originalnosti satova koje dobijate na forumu shvatite kao lične procene članova foruma, koje mogu biti tačne ali i ne moraju. Stoga portal Svet Satova nije odgovoran za procene originalnosti koje dobijate u ovoj temi.
    • Napominjem da je svaka rasprava o replikama na forumu strogo zabranjena! Kada se uoči da je određeni sat replika - svaka dalja prepiska i rasprava, koja ne služi za pomoć u proceni autentičnosti, biće obrisana.

    Pozdrav
    No time to lose

  2. #2
    Novi član Avatar korisnika kataana
    Član od
    22.1.2012.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Pozdrav svima !
    Eto već nekoliko dana se vrtim okolo, pa da l` da pitam... Možda sam i promašio temu.
    Naime, skromnog sam znanja u vezi satova ali neskromne ljubavi prema istim a vidim da na ovom forumu ima ljudi čije je poznavanje ove oblasti respektabilno.
    Dugo vremena sam zaljubljenik u mehaničke satove (isključivo).Od skoro sam sasvim slučajno došao u posed jednog poprilično matorog sata a onda su se nanizala još 3.Navodno, nijedan nije mlađi od 1945. godine.E to je ono zbog čega vam se obraćam...
    Dakle, ne zanimaju me vrednosti i cene u evrima niti dinarima, satovi su tu isključivo iz ljubavi i zadovoljstva a mene zanima njihova autentičnost, istorija i priča.

    Taj prvi je marke Nivrel iz perioda malo pre II Svetskog rata.Nemački (firma i danas postoji), navodno pilotski.

    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-dscf2628r.jpg

    U prilično lošem stanju je ali ono što me je privuklo jeste mehanizam (ja sam ga identifikovao kao Landeron kalibar 248) koji je na oko vrlo lep.Inače, kad se navije - radi, samo što ja ne insistiram pre servisa i podmazivanja.

    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-dscf2645r.jpg

    Rešen sam da ga kad-tad dovedem u "normalno" stanje.

    Drugi je (trebalo bi da bude) još stariji.I on radi kad se navije.

    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-dscf2627.jpg Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-dscf2638r.jpg

    Sve što piše na njemu je "Shock-proof lever".Mehanizam je Baumgartner.

    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-dscf2633r.jpg

    Ja sam se naravno konsultovao sa Googl-om ali nisam pronašao baš mnogo informacija, pogotovo ne za ovaj drugi sat.
    Ako neko zna nešto više bio bih zahvalan jer bi ova dva komada metala dobila "dušu"...

  3. #3
    Novi član Avatar korisnika kataana
    Član od
    22.1.2012.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Au ! Zar su svi otišli baš kad sam ja stig`о...

  4. #4
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Ne bas nego niko ni nema neke informacije. Ovog drugog svrstavam u kategoriju glavobolja- nema nigde rezervnih delova i jedini nacin da se odrzavaju je nalazenjem jos jednog primerka iste vrste koji sluzi za delove. Kod nas je tesko naci sajdziju koji ce odrzavati i eta mehanizme a za egzotiku nemam predstavu ko bi mogao da ih radi.
    A za prvog- landeron 248 je popravljiv ali cifer deluje da je tesko restaurirati bez prefarbavanja, sto opet unistava autenticnost sata. Kuciste deluje lose i da je potrebno obraditi ga. Sve u svemu, trazi solidnu investiciju. Jedino ako si emotivno vezan, inace mozes na ebay da nadjes satove sa landeronom u boljem stanju za manje para nego sto bi te kostala kvalitetna restauracija.
    Mada ja uvek uzimam satove iskljucivo sa cestim eta mehanizmima, bez ikakve egzotike tako da mozda nisam pravi sagovornik, ali rekoh kad se vec niko ne javlja

  5. #5
    Novi član Avatar korisnika kataana
    Član od
    22.1.2012.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Ne mogu reći da sam mnogo radostan zbog odgovora ali je bar iskren.
    Nivrel je bio "ljubav na prvi pogled". Znači, nisam birao razumom.On radi i drži vreme ali mu je potreban servis i restauracija kao što se vidi. Ja nigde ne žurim ali će stvarno najveći problem biti brojčanik ( tek toliko...).
    A ovaj drugi... Pa dovoljno mi je što ima skoro 100 godina.Ali i on radi samo što se kazaljke strašno teško okreću pa ne bih da nešto slomim.
    Ako neko zna nešto o istoriji značilo bi mi.
    Wildboar u svakom slučaju hvala na odgovoru !

  6. #6
    Novi član
    Član od
    5.10.2010.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc u vezi Rolex sata !!!!!!!!

    Interesuje me moze li mi neko pomoci oko ovog sata:
    Na prednjoj strani pise ROLEX Geneve-Quarzt
    A na pozadini Rolex Geneva 19-003085 SWISS

    Interesuje me kako da znam jel je sat kopija ili original?
    jel neko zna konkretno da mi kaze za ovaj jel je fals i ako nije koja mu je vrednost?

    Hvala.

    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-img_6403.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-img_6392.jpg

  7. #7
    Novi član
    Član od
    20.3.2012.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc: Original ili kopija?

    Zdravo, novi sam, nadam se da cemo uspjesno izmjenjivati iskustva. Naime, da predjem na stvar:
    Vec neko vrijeme ''meracim'' neke satove i trazim najpovoljnije cijene na internetu, i nasao sam ovaj sajt, iz Hong Konga koji prodaje satove marke omega, po vrlo niskim cijenama:Official site of OMEGA watches UK. Manufacturer of prestige Swiss watches since 1848.

    Predpostavio sam da su laznjaci, ali kontaktirao sam ih i rekli su mi da zbog oslobodjenog poreza su cijene nize, da imaju poslovnicu samo u HK i da satove salju postom, i stizu za oko 4-5 dana. Da li im vjerovati, ima li neko iskustva?
    Hvala, pozdrav. Marko
    dragan952 and Nihad like this.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    22.3.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Pozdrav svima

    Dobio sam na poklon Festina Chronograph 10 ATM sat pa me interesuje da li je ovo original ili neka kopija.
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-p1250287.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-p1250288.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-p1250290.jpg

    Na prednjoj strani (skroz dole) pise 8801 K

    Da li se na osnovu ovih slika i ove "sifre" moze proceniti da li je sat original ?
    Ako treba uslikacu i mehanizam sata.

    Unapred hvala

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Pomogla bi bolja slika pozadine sata.Ako je sat polovan-rekao bih da je originalan.Činjenica je da mu nedostaje iluminaciona tačkica na vrhu korone ali može biti da se vremenom izgulila.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #10
    Novi član
    Član od
    22.3.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Ne mogu da uslikam pozadinu sata jer svaka slika bude mracna i mutna ali pokusacu da opisem kako izgleda.
    U sredini je "grb" Festine sa dva konja oko nekog grba, ispod toga pise "Registered model collection 8801" a onda oko toga ima kruzni "tekst": "ALL TITANIUM 10 ATM\330 FEET WATER RESISTANT".

Slične teme

  1. Čišćenje spoljašnosti sata
    By theemp in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.12.2019., 21:25
  2. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42
  3. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06
  4. Longines satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.4.2009., 20:20
  5. Software za regulaciju tačnosti sata
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.8.2008., 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •