Strana 65 od 123 PrvaPrva ... 155561626364656667686975115 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 641 do 650 od ukupno 1226
Like Tree649Likes

tema: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

  1. #641
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Aha, sad se mnogo bolje vidi. To je nesto stariji Tissot s 21 rubinom, ali nesto drugacijim performansama.
    Bez obzira, nista ne brini, dijelovi su kakvi treba da budu.

    Sto se mehanizma tice, nemas sta da brines... uzivaj i drzi strazu - i kazaljke ce da nalete kad-tad. Svako malo se provrti po Ebayu, i stranicama tipa kupindo i limundo, i slicnim berzama vintage satova, a i buvljaci znaju da prijatno iznenade.

    Stvar je sto se cesto desavalo da su pojedini modeli karakteristicni i bas zastupljeni na odredjenom trzistu, pa se bas taj model sigurno vrtio po bivsoj jugi.

    A sto li je taj casovnicar mijenjao kazaljke... to ptice znaju... mozemo samo nagadjati. Nadam se da nije iz lose namjere.
    Он сказал: "Поехали!"

  2. #642
    Novi član
    Član od
    19.9.2015.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Postovani, nadam se da mi mozete pomoci. Naime, prije par dana sam preko neta kupio sat ( fossil fs 4310 ), i zelio bih provjeriti da li je original. Platio sam ga cca 80 eura. Takodjer, zanima me vase misljenje o satu ukoliko jeste i njegova optimalna vrijednost, sat je koristen. Hvala unaprijed. Pozdrav.
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-20150919_122854.jpg
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-20150919_122756.jpg
    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-20150919_122703.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-20150919_121825.jpgPomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-20150919_121741.jpg
    arch_m likes this.

  3. #643
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Sir Peca
    Mislim da je sat original i čini mi se da si ga platio nešto više nego što bi trebalo.
    U Srbiji se nov može kupiti za 100 evra a u inostranstvu i za manje.
    Uz to dobio si (logično) i polovan kaiš koji bi bilo lepo zameniti (iz higijenskih a i drugih razloga) a nov (originalni) vani košta skoro 30 evra,
    Utešno je što se može naći zamenski za manje para.
    Inače Fossil je marka koja je poznata po tome da svoje satove prodaje iznad njihove vrednosti zahvaljujući agresivnoj reklami.

    Sve u svemu mogao si proći bolje ali nije ništa strašno.
    Stvar se može posmatrati i ovako- Došao si u posed sata koji ti se ,verujem, dopada i sada ti ostaje da uživaš u njemu.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (19.9.2015. u 12:34)
    vladas and arch_m like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #644
    Novi član
    Član od
    19.9.2015.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Nisam znao pravu cijenu sata pa sam se orijentisao na ebay. Na ebayu je od 80 - 110 dolara, s tim da je i shipping oko 25 doll.
    Sto se tice kaisa, cini mi se da je u solidnom stanju, naravno da ima tragova koristenja, ali mislim da je u solidnom stanju.
    Ovdje u Sarajevu nisam mogao pronaci da kupim nov sat pa sam zato pribjegao ovom rijesenju, sat mi se doista svidio,
    a mislim da je i dosta ocuvan. Mozda je moguce da sam mogao bolje proci, ali, eto sta je tu je sad. Hvala.

  5. #645
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Nista, burazeru, samo nemoj da ovo bude i zadnji sat...

    Ako budes imao vremena, provrti se malo po forumu i prelistaj teme, vidjeces svega i svacega, i ja ga ne znam, a da nakon toga nije pozelio jos koju chuku.

    Nemoj pogresno da shvatis, iako Fossil mozda i nije bas onaj klasicni modni sat, barem ne poput onih raznih Boss, Armani, Diesel i slicnih cuda, ipak ga se smatra modnim satom, te se, na mjestu gdje se skupljaju entuzijasti "casovnicarske provenijencije", ovi modni brendovi rijetko pominju, a fokus se stavlja na casovnicarstvo koje pripada dugoj, nerijetko stoljecima dugoj tradiciji i kvaliteti kakve se pronalaze prije svega u svicarskom, njemackom, a onda, naravno, i ruskom i japanskom casovnicarstvu.

    Modni satovi su, uz poneki izuzetak, uglavnom spoj kineske masovne proizvodnje, cesto upitnog kvaliteta, te agresivnog marketinga, kako je drug Vladan gore napisao... ali, i u tome se trudim da nadjem smisao!

    Pored toga sto svojim modernim, up-to-date dizajnom sasvim uspjesno podmiruju apetit ciljne grupe kojoj su namijenjeni - ljudima koji sat vide prije svega kao modni dodatak, te ih pozadina cijele price pretjerano i ne zanima, sto je, na kraju krajeva, sasvim uredu, postoji jos nesto interesantno, nesto radi cega i njima treba dati sansu...
    Naime, koliko god ih oni pravi entuzijasti kudili ili, pak, ignorisali - s pravom ili ne, nije sad ni bitno! - mnogima je upravo neki od tih modnih brendova bio ulaznica za ovaj carobni svijet satova.

    Eto, uzivaj! ... i, ako imadnes vremena, pregledaj malo forum, vjerujem da ce ti se svidjeti jos koji sat, a ima ih sasvim pristojnih cijena - a s i te kakvom pricom za ledjima.
    milan zmaj, vladas, taunus and 1 others like this.
    Он сказал: "Поехали!"

  6. #646
    Novi član
    Član od
    19.9.2015.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Fossil fs 4310 - iskustva i misljenja ...

    Naime, prije par dana sam kupio koristen sat, Fossil fs 4310... placen je cca 80 eura.
    Zanimaju me vasa iskustva i misljenje o satu. Meni se mnogo svidio izgledom, a sad za kvalitetu nisam siguran. Znam da je u trgovinama nov cca 100 eura, medjutim kod mene ga nisam uspio naci pa sam nasao polovan na netu za 80 eura. Jesam li mogao kupiti neki bolji u ovom cjenovnom rangu ( oko 100 eura ) ? Volio bih, ko je imao iskustva s ovim satom i ko bolje poznaje fossil satove da mi nesto vise kaze o njima... Hvala unaprijed. Pozdrav.

    Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?-sat2.jpg

  7. #647
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Fossil fs 4310 - iskustva i misljenja ...

    Casio, Pulsar, Lorus... sve su to mnogo bolji brendovi od Fossil-a a mogu se naci novi za tu cenu. Ako kupujes na netu uz malo srece uklopio bi se i neki Citizen ili Seiko u tu cenu.

  8. #648
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Fossil fs 4310 - iskustva i misljenja ...

    Peca, prijatelju, odgovorio sam ti na onoj temi za procjene, a evo i tiha se nadovezao, pa malo prelistaj forum i razgledaj modele ovih proizvodjaca.
    Он сказал: "Поехали!"

  9. #649
    Novi član
    Član od
    19.9.2015.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Fossil fs 4310 - iskustva i misljenja ...

    Uh, izvini, tek sam sad vidio tvoj odgovor na onoj temi...
    Meni se licno svidio ovaj dizajn Fossila pa sam zato poletio da ga kupim, istina je da se ne razumijem u kvalitetu i brendove satova, jednostavno mi je zapao za oko dizajn ovog sata pa sam ga zato i kupio. Nadam se da ce me sluziti dobro, iako kako vi kazete nije toliko kvalitetan sat.

    Koliko sam imao prilike pogledati ostale brendove, mozda jesu kvalitetniji, ali su meni dizajnom i elegancijom losiji od Fossila, barem sto se tice ovog cjenovnog ranga ( oko 100 eura ). Naravno, to je samo moje misljenje. Ja volim spoj klasike i elegancije, a to sam pronasao u ovom modelu Fossila...

  10. #650
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Fossil fs 4310 - iskustva i misljenja ...

    Ma naravno, prije svega je bitno da se sat tebi svidja. Sve ostalo prijateljski razgovor s onima koji mozda vise znaju o satovima od tebe, ali ti nista ne pokusavaju nametnuti.

    Vjerujem da ces, ukoliko se malo udubis u sve ovo, a ogromno je ovo polje interesovanja da bi preko noci stekao sliku sta se sve nudi na trzistu satova - pronaci zanimljive primjerke iza kojih stoji tradicija i kvalitet, a ne samo trenutni modni trend koji preko noci izblijedi.

    Ne govorim ovdje o tvom Fossilu - on prati neku klasicnu liniju, te se ne radi o obicnom prolaznom trendu - ali je ovo generalno boljka modnih satova.

    Ne dao ti bog da se uz povrsnu znatizelju jos navuces i na tehnicki, ujedno i najinteresantniji dio cijele price - mehanizme.....
    E tek ces onda tesko da se zaustavis, pa ces vidjeti zasto je nekada bolje preskociti kupovinu nekog modnog sata s kineskim bezimenim mehanizmom, sacekati jos malo i skupiti jos koji dinar, pa nabaciti nesto sto moze da traje decenijama bez ikakvih problema, a uz to ga jos i sam navijas - dajes mu zivot.

    Kako god - samo nemoj da stanes na jednom satu...

    Pozdrav
    Poslednja ispravka: arch_m (19.9.2015. u 21:42)
    Он сказал: "Поехали!"

Slične teme

  1. Čišćenje spoljašnosti sata
    By theemp in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.12.2019., 21:25
  2. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42
  3. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06
  4. Longines satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.4.2009., 20:20
  5. Software za regulaciju tačnosti sata
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.8.2008., 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •