Strana 48 od 123 PrvaPrva ... 384445464748495051525898 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 471 do 480 od ukupno 1226
Like Tree649Likes

tema: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

  1. #471
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    I ja bi rekao gotovo sigurno da je original Probaj ga otvoriti pa ćeš vidjeti po stroju. Kod takvih seika ima dosta replika ali gotovo svaka je dosta laganija i ima bitno drugačiji poklopac, te lošiju narukvicu. Kada ga uzmeš u ruku zvoni ko konzerva.

  2. #472
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Citat nokru kaže: Pregled poruke
    lijep rare sat kolekcionarski primjerak, ako je potisana kopča, pa i u Srbiji, min 150 e
    Neka ovaj primerak posluži kao referentna vrednost:
    Tissot Sideral Gents Automatic Watch | eBay

    Što se Seika tiče, datum je na arapskom, a ne verujem da je za to tržište bilo potrebno štancovati replike...

  3. #473
    Mlađi član Avatar korisnika Heroes
    Član od
    7.1.2015.
    Poruke
    56
    Lajkovi
    188
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    I koliko moze da vredi ovaj Seiko , ako predpostavimo da je original ?

  4. #474
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    ^S' obzirom na stanje, i to da nije na originalnoj celicnoj narukvici, nekih 25-30e max.
    nokru, arch_m and Heroes like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #475
    Mlađi član Avatar korisnika Nikola I. Milicevic
    Član od
    6.1.2015.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    35
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Poštovani, Seiko 5 na slici je 99% autentican, ali dok se ne otvori i vidi mehanizam ne može se biti 100% siguran. Koliko vidim reč je o 7009 kalibru koji se proizvodio sa početka 80-ih do početka 90-ih ( otprilike ), te po broju sa poklopca koji si naveo sat je proizveden maja meseca 1988. godine. Diskovi za datum i dan su metalni na beloj podlozi što odgovara vremenu iz koga datira. Prsten sa vidljivim dihtungom koji se utiskuje na staklo je takođe iz tog vremena. Sve u svemu 99% original. Servisiraj ga na 5 godina i čuvaj od vode i udaraca. Lepo će ti služiti još dugo, dugo !!!
    nokru, arch_m and Heroes like this.

  6. #476
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Citat Djordje Sugaris kaže: Pregled poruke
    Neka ovaj primerak posluži kao referentna vrednost:
    Tissot Sideral Gents Automatic Watch | eBay

    Što se Seika tiče, datum je na arapskom, a ne verujem da je za to tržište bilo potrebno štancovati replike...
    Ne znam bi li se kao referentni primjerak trebao uzimati konkretno ovaj sat. Definitinvo ne do kraja licitacije.

    Sve ispod 100 eura (eventualno 100 dolara), za ovakav Tissot je cesto stvar ili srece, ili neka prevara.

    Za ovaj vintage tip Tissot satova, u zavisnosti od stanja, prije svega, a onda i varijacije boja u kojima se cifer javlja, te detalja na kucistu/bezelu, cijene vrlo lako preskoce taj prag od 100-150 dolara.

    Za ovako jedan lijep vintage model, s modifikovanom ETA-om (ako Dragan bude imao volje i zelje, pa nas pocasti i fotkom mehanizma - bas me zanima je li u ovom modelu ono sto sam mislio da jeste), to je sasvim ok cijena.
    Djordje Sugaris likes this.
    Он сказал: "Поехали!"

  7. #477
    Mlađi član Avatar korisnika Nikola I. Milicevic
    Član od
    6.1.2015.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    35
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Slažem se sa moderatorom oko cene Seika ako bi se prodavao. Mislim da za vlasnika ima veću cenu od tržišne. Još nešto mi je zapalo za oko. Naime, koliko vidim reč je o Seiku koji ima kućište sa nešto kraćim nožicama, što je dosta dobro, jer kada narukvica propadne i zameni se neoriginalnom ili kožnim kajšem, obično se vidi prostor koji zjapi između kajša i kućišta.

  8. #478
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Citat Nikola I. Milicevic kaže: Pregled poruke
    Slažem se sa moderatorom oko cene Seika ako bi se prodavao. Mislim da za vlasnika ima veću cenu od tržišne. Još nešto mi je zapalo za oko. Naime, koliko vidim reč je o Seiku koji ima kućište sa nešto kraćim nožicama, što je dosta dobro, jer kada narukvica propadne i zameni se neoriginalnom ili kožnim kajšem, obično se vidi prostor koji zjapi između kajša i kućišta.
    Bez orginalnih ravnih leptira, videće se "prostor koji zjapi" i na ovom kućištu ma koliko god da su lugovi kraći i skriveni...
    Nedostatak i insufijencija orginalnih leptira je stvarno "trn u d.petu", što bi rekli ameri...
    Ja za par satova koje bih rado stavio na kvalitetnu čeličnu narukvicu leptire tražim mesecima, najčešće bez ikakvog uspeha...

  9. #479
    Mlađi član Avatar korisnika Heroes
    Član od
    7.1.2015.
    Poruke
    56
    Lajkovi
    188
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Hvala svima na pomoci....Seiko svakako ne bi isao na prodaju nego me je samo zanimala vrednost...jos jednom hvala svima

  10. #480
    Novi član
    Član od
    1.2.2014.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Hvala vam na pomoci, ja se slabo razumem u satove, ne znam kako se otvara mehanizam, da znam slikao bih. Nemam samo krunicu sa strane, ali verovatno moze da se nadje neka odgovarajuca. Imam jos dosta satova, kad budem imao vremena izbacicu, posto ne znam da li vrede nesto.
    arch_m likes this.

Slične teme

  1. Čišćenje spoljašnosti sata
    By theemp in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.12.2019., 21:25
  2. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42
  3. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06
  4. Longines satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.4.2009., 20:20
  5. Software za regulaciju tačnosti sata
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.8.2008., 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •