Strana 4 od 123 PrvaPrva 123456781454104 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 1226
Like Tree649Likes

tema: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

  1. #31
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Iako su slike dosta tamne, prvi signal za uzbunu je reč chronometer. Pogledaj sat na njegovom linku i uporedi sa svojim, pa ćeš videti da je kod tebe neznatno veći razmak u chronometer, tj. između e i t, a mislim i da slova u Geneve imaju loše ravnanje. Loša slika je veoma nezgodna za bilo kakvu diskusiju, a kao primere dobrih slika uzmi post sa sledećeg linka: Skydrummer-moja kolekcija

    Prve tri i poslednja daju odlične detalje, premda su i ostale slike odlično urađene.

    Što se tiče proizvođača - njihovi satovi koštaju kao kuća u skupom gradu na zapadu. Uz dužno poštovanje prema tvom ocu, čak i da ima novca koliko i bogatiji političari ili Mišković, ova marka je i za njih skup zalogaj. Ovo mogu da plate sultan od Bruneja, kralj Saudijske Arabije ili Bil Gejts.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #32
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Da budem jasniji i da ne okolisam - sudeci po slikama sat je kopija. Okaci boljiu rezoluciju ili i sam uporedi sa onim sto sam postovao pa ako ne lici, onda je kopija.

    A sto se cene tice, navedeni spada u jeftinije modele konstantina, novom je cena oko 5-6000 eur, polovni kvarc je mogao da se nadje i za 1200-1500 a uobicajeno je 2000e. Dakle nije nesto mnogo skup kako njihovi satovi umeju da budu.

  3. #33
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Wildboar je u pravu što se tiče cene. Ja sam se poveo jednim ranijim sličnim postom.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #34
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Pomoc: Original ili kopija?

    Ja sam gledao neke nove modele ove marke i krecu se i preko 200 hiljada evra, konkretno jedan njihov model na narukvici ima 658 dijamanata. Cak na njihovom zvanicnom sajtu nism nasao cene, ovi satovi spadaju u high-luks satove.

  5. #35
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Pomoc: Original ili kopija?

    Ma imaju oni sasvim lepe satove i za manje pare sa swiss kvarc mehanizmima, ali su mnogo poznatiji po luksuznim dress code satovima.
    Poslednja ispravka: vlajo (10.4.2012. u 20:58) Razlog: pobrkao sam ih sa Fr.Constantin....
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  6. #36
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoc: Original ili kopija?

    Yep, imaju satove od 5000 pa do 500.000. Ali tom logikom i jager de culture ima u istom rasponu cene. Turbi svugde kosta makar 100.000

  7. #37
    Novi član
    Član od
    10.4.2012.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Slazem se sa vama oko toga sto ste primetili. I ja sam primetio da nema ona dva slova "T" pored "swiss made" i ima drugaciju kopcu.
    Mada je kupljen devedesetih kada je marka vredela mnogo i kostao je 200-300 maraka, ne secam se.

  8. #38
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Nažalost, ukoliko je to bila cena, onda je sigurno replika.

    Nemoj da primaš ovo k srcu, jer takve stvari se dešavaju. Pogledaj čega ima na forumu, pa ako zavoliš satove, automatski si postao jedan od ekipe. Svi ćemo ti rado pomoći u izboru sata ili ako te zanima bilo šta iz ove oblasti.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #39
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    Da, mislim da je to urbani mit o kome svi sanjaju (čak i članovi foruma ) a to je dragulj u nasledstvo ili za male pare, nažalost kao i sa svim urbanim mitovima, osta samo mit....
    Serb likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  10. #40
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoć u proceni autentičnosti - da li je vaš sat original?

    To je problem sa replikama, ljudi veruju da prave dobar deal - kupio sam 99% originala za 9% cene. Na krace staze je cool, al kad prodje par godina replika nema neku vrednost (tesko odrzavanje, losiji kvalitet materijala i izrade...) za razliku od oriinala koji lepo drzi cenu. Cak ludi svajcarci iz godine u godinu cenama satova prate inflaciju.

Slične teme

  1. Čišćenje spoljašnosti sata
    By theemp in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.12.2019., 21:25
  2. Da li je moguce ovako malo odstupanje u tačnosti
    By nikola0406 in forum Opšti forum
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 1.7.2010., 7:42
  3. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06
  4. Longines satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 5.4.2009., 20:20
  5. Software za regulaciju tačnosti sata
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.8.2008., 21:57

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •