Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree1Likes

tema: Pitanje u vezi komandirski sata

  1. #1
    Novi član
    Član od
    15.10.2016.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    18
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pitanje u vezi komandirski sata

    Naime, drugar ce mi doneti iz rusije komandirski sat. ja sam odabrao model, on je kupio i sve je ok. u startu sam znao da je sat od hromiranog mesinga. e sad, je pitanje, kakav je kod tih satova hromirani namaz i da li se brzo gule i probija zuto... da li moram ekstremno da pazim ili je premaz kvalitetniji nego kod raznoraznih satova koji se ljuste dok ih gledas? poszdrav

  2. #2
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi komandirski sata

    Sovjetski Komandirci imaju kvalitetniji hrom od postsovjetskih modela. Ako imas noviji model hromiranog Komandirca racunaj da ce se hrom relativno brzo oguliti, narocito sa donje strane kucista. Jedino ako nisu nesto drasticno popravili po pitanju kvaliteta hroma, a sumnjam da jesu.
    Stavi nato kais ili perlon kako bi kuciste malo podigao od ruke (znoj, so).

  3. #3
    Član
    Član od
    6.10.2017.
    Poruke
    113
    Lajkovi
    486
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi komandirski sata

    Kakva je situacija sa Amfibijijama? Jesu li njihova kucista od mesinga kao kod Komandirskih? Ili je u pitanju čelik?

    Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi komandirski sata

    Sve Amfibije imaju čelična kućišta.
    milek likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    Novi član
    Član od
    15.10.2016.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    18
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    jbg, ovaj mi se dopao i kupljen je u moskvi u radnji sa sve papirima, valjda nije fake....

    Pitanje u vezi komandirski sata-russian-military-vostok-komandirskie-tank-watch-211306.jpg

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Sovjetski Komandirci imaju kvalitetniji hrom od postsovjetskih modela. Ako imas noviji model hromiranog Komandirca racunaj da ce se hrom relativno brzo oguliti, narocito sa donje strane kucista. Jedino ako nisu nesto drasticno popravili po pitanju kvaliteta hroma, a sumnjam da jesu.
    Stavi nato kais ili perlon kako bi kuciste malo podigao od ruke (znoj, so).
    inace negde sam cuo teoriju oko mesinagnih satova sa se hromni premaz moze zastititi od guljenja premazivanjem bezbojnim autolakom.. meni deluje... pa hm... malo uvrnuto, mada mozda ima istine.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (18.6.2018. u 10:28)

  6. #6
    Član Avatar korisnika StariAS
    Član od
    5.6.2012.
    Lokacija
    Beograd <-> Štutgart
    Poruke
    429
    Lajkovi
    2258
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi komandirski sata

    Satić je skroz simpatičan, ali šteta što nisi u razmatranje uzeo i nove komandirce koji imaju kućišta od nerđajućeg čelika.
    Doduše oni su i duplo skuplji.

  7. #7
    Član Avatar korisnika dzonitru
    Član od
    30.1.2018.
    Poruke
    113
    Lajkovi
    124
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi komandirski sata

    Kad smo vec kod kucista, cenio bih kada bi mi neko od kolega malo pojasnio situaciju sa 431 i 811 kucistima. Naime, konkretno modeli 811171 i 431171 se na meranomu prodaju sa istim bezelom, dok je na ebay na 431 ravniji bezel. Zna li neko nesto o tome? Na oba mesta mi kazu da je to originalni bezel
    I btw, skuplji komandirskie classic modeli izgledaju zanimljivo, ss kuciste, 200m wr, skroz pristojni satovi. Nema neke velike razlike u odnosu na amfibiju na prvi pogled

  8. #8
    Novi član
    Član od
    15.10.2016.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    18
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi komandirski sata

    Stigao je komandirski i vrlo sam zadovoljan osim sto su krajnje lose kajis uradili. Hromirani premaz deluje jako solidno a sat radi sa manje od minuta greske/24h- ide malo brze. Inace, sto se tice ovih satova, drug mi ga nije kupio u Moskvi vec u Sankt Petersburgu. U Moskvi ih nema ni za lek- sve je preturio pri cemu je obisao 20 prodavnica satova koji prodaju festine, citizene, seika odnosno tu klasu satova. U Sankt Petersburgu je jedva nasao radnju koja ih ima pri cemu su na lageru imali bar 200 modela satova razlicitih proizvodjaca i samo desetak komandirskih i ni jednu amfibiju (slao mi je slike na mail) i onda sam se odlucio za gorE nvedeni model. Naravno kintu nije hteo da uzme jer je cena komandirskog bila oko 35 evra

    Inace ovaj model (a i verovatno ostali) ima neverovatno dobru iluminaciju a oblik kucista savrseno leze na ruku prosecne debljine.

  9. #9
    Mlađi član Avatar korisnika Jonbri
    Član od
    15.3.2018.
    Poruke
    99
    Lajkovi
    239
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi komandirski sata

    foveon,

    укратко - очекуј врло брзо да ти ослаби оплата уколико носиш сат. Био сам у ситуацији као ти пре 3 месеца, и прошле недеље сам скинуо оплату јер је пробио месинг у делу са доње стране кућишта близу крунице. Као што су искуснији форумаши и најављивали. Сад изгледа овако:

    Pitanje u vezi komandirski sata-mesing-1.jpg

    Има и месинг неких својих матирано-патинирајућих дражи.
    Идеално би било да пребациш у челично кућиште механизам и цифер, можда купиш нпр. златне или беле Амфибијине казаљке са Меранома да ти буде боља видљивост на циферу...
    Али, треба наћи кучиште, коштаће пара, живаца и времена, али, кад се све заврши - пуно је срце, а и ока 2.

    То би ја хтео у некој будућности за себе, да пребацим ово горе са слике у старо 420 кућиште, фино, танко. Да нема неко то кућиште да му хвата прашину?


    Ево примера мени лепог месинганог командирског мода:

    Pitanje u vezi komandirski sata-fullsizerender.jpg

    dzonitru, баш је леп тај бели 171 цифер, са црним Амфибијиним казаљкама би био опасна лепота. Црно на бело, класика, најбоља прегледност.

    Што се тиче тих грбастих безела мислим да их Руси стављају без неког плана, кад сам купио свог новог лоу кост Командирца било их је истих са 2-3 различита безела...

  10. #10
    Novi član
    Član od
    15.10.2016.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    18
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitanje u vezi komandirski sata

    Citat Jonbri kaže: Pregled poruke
    foveon,

    укратко - очекуј врло брзо да ти ослаби оплата уколико носиш сат. Био сам у ситуацији као ти пре 3 месеца, и прошле недеље сам скинуо оплату јер је пробио месинг у делу са доње стране кућишта близу крунице. Као што су искуснији форумаши и најављивали. Сад изгледа овако:

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	mesing 1.jpg
Viđeno:	139
Veličina:	63,7 KB
ID:	138435

    Има и месинг неких својих матирано-патинирајућих дражи.
    Идеално би било да пребациш у челично кућиште механизам и цифер, можда купиш нпр. златне или беле Амфибијине казаљке са Меранома да ти буде боља видљивост на циферу...
    Али, треба наћи кучиште, коштаће пара, живаца и времена, али, кад се све заврши - пуно је срце, а и ока 2.

    То би ја хтео у некој будућности за себе, да пребацим ово горе са слике у старо 420 кућиште, фино, танко. Да нема неко то кућиште да му хвата прашину?


    Ево примера мени лепог месинганог командирског мода:

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	FullSizeRender.jpg
Viđeno:	144
Veličina:	269,7 KB
ID:	138436

    dzonitru, баш је леп тај бели 171 цифер, са црним Амфибијиним казаљкама би био опасна лепота. Црно на бело, класика, најбоља прегледност.

    Што се тиче тих грбастих безела мислим да их Руси стављају без неког плана, кад сам купио свог новог лоу кост Командирца било их је истих са 2-3 различита безела...
    hval puno, to sam i ocekivao... samo kako da sljusim hrom? smirgla?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •