Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
Like Tree3Likes

tema: Longines Lindbergh sat - POMOC

  1. #1
    Novi član
    Član od
    18.2.2015.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Longines Lindbergh sat - POMOC

    Pozdrav svima zovem se Zivojin, trazim pomoc u vezi mog novog sata koji sam dobio na poklon od moje supruge Anite. Zanimalo bi me jako, de naci malo vise informacije za ovaj sat sto sam dobio, radi se o longines Lindbergu super seria kupljen je u Veroni u Italiji. Malo nosen to jest ocuvan perfektno sa garancijom koja vazi jos godinu dana, preko neta sam pretrazio skoro sve ali u vezi ovog tipa i broja serije nista samo znam da je kolekcionarski I pravljen od strane lindbergha aviation. Molim za pomoc dali je ok ovaj sat ili solidan i de naci vise o njemu, u napred zahvalan sa postovanjem Zika

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom re: Longines Lindbergh sat - POMOC

    Pozdrav i tebi Zivojine.
    Napisi puni naziv sata i napisi brojeve koji su na poklopcu, a bilo bi dobro i neke slike sata da postavis. Lice sata, iliti cifer i poklopca sa donje strane iliti caseback-a.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  3. #3
    Novi član
    Član od
    18.2.2015.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Sve sam probo da posaljem slika od sata ali neznam de treba poslati sliku ima smajlovi I sve drugo ali za slike slanje za slike neznam de treba poslati pomoc hvala zile

    Naziv: 20150218_165109.jpg, pregleda: 873, veličina: 205,7 KB


    Longines Lindbergh spirit: calibre. L2. 617. 4. 61. 2/ 28. 421. 136

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Longines Lindbergh sat - POMOC

    Po ovome sto vidim na tvojoj slici deluje da imas sve sto bi trebalo pripadati uz takav sat. Ono sto me buni je to da nikada nisam video Spirita u toj kombinaciji boja. U italiji se moze kupiti fake satova svakakvih...(poznati su po tome) a i po raznim cenama.....da li imas info koliko je placen i da li je kupljen u oficijalnoj prodavnici?
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  5. #5
    Novi član
    Član od
    18.2.2015.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Sat je placen 1400evra u radnji satova rolex cartier i druge poznate marke ja znam da je orginal nosio sam ga u longines radnju i rekli su mi da je redak slucaj i kolekcionarski sat i ko ga ima nezeli da ga proda tolko znam o njemu.ja sam u nadi da neko zna vise o njemu uso i prijavio se na forum a ne da dokazujem njegovu orginalnost zato molim ko zna vise o njemu da mi pomogne puno hvala

    Longines Lindbergh sat - POMOC-20150219_163248.jpgLongines Lindbergh sat - POMOC-20150219_163353.jpg
    ************************************************** *************
    Longines Lindbergh sat - POMOC-l2.617.4.91.2.jpgLongines Lindbergh sat - POMOC-l2.617.4.61.2.jpgLongines Lindbergh sat - POMOC-l2.617.4.01.6.jpg
    Poslednja ispravka: RUS (19.2.2015. u 16:26)

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Longines Lindbergh sat - POMOC

    Ima ovde dosta ljubitelja Longinesa, samo budi malo precizniji, šta te konkretno zanima? Mehanizam, poreklo modela, brenda, istorijat, cena? Ti Lindbergh su satovi najviše popularni kod brend fanova, nije šire popularan model, malo je specifičan, meni je npr. lep. Mislim da sam ih na oglasima polovne kod nas viđao u rasponima od 700 do 1200e uglavnom smeđe, klasične boje, a veći modeli (većeg kućišta su bili skuplji, video sam u 39 i 42mm verziji ako ne grešim).

    Evo malo informacija na LINKU LONIGENS LINDBERGH
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  7. #7
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Longines Lindbergh sat - POMOC

    Nemoj da se čudiš što ljudi pitaju za originalnost, jer si prvi koji je pokazao original posle ne znam koliko novih članova koji se raspituju za cenu kineskih brajtlinga, roleksa i ostalih skupih satova, a na tvojim slikama se ne vide ni brojčanik ni mehanizam u krupnom planu. Ako je sat kupljen pod ovim uslovima, sve je OK po pitanju autentičnosti.

    Što se tiče ovog crvenog, u pitanju je manja serija, pa se zato ovaj model ređe može videti. U njemu bi trebalo da je mehanizam L619.2, a osnova mu je ETA 2892 A2, poznati automatski mehanizam uglednog švajcarskog proizvođača. Link koji ti je dao Vlajo sadrži istorijat ovog modela, a bitno je da mu je idejni otac čuveni avijatičar Čarls Lindberg. Naravno, tehnički podaci sa linka su nešto drugačiji, jer se tekst odnosi na klasičnu seriju. Satovi sa ovim nazivom serije se razlikuju po mehanizmu i dizajnu, tako da ćeš videti i drugačije podatke o dimenzijama i mehanizmu, a ovaj koji poseduješ ima mehanizam koji sam spomenuo na početku odeljka.

    Ne znam šta si konkretno hteo da pitaš o satu, pa odgovaram o tehničkim karakteristikama, ali svakako da se i na druga pitanja može odgovoriti.
    Poslednja ispravka: Neša (19.2.2015. u 18:35)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    18.2.2015.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Hvala na informaciji pre svega bi ti se zahvalio na informaciji koja mi nije puno pomogla isto se krecem na netu i po evropi i Kod nas za tu cenu ga nisam nasao mada bi voleo doci naprimer plave i zute da sam kompletan sa kolekcijom u evropi i na zapadu ga nema ispod 2200dolara ili 1400funti molim bi i bio bi ti zahvalan da mi posaljes take oglase jako bi se o brad ovo. JeDan sam naso Kod nas ali jako neocuvan tako reci malo neocuvan i bez garancije naravno sto je jako bitno jel se sat nekupuje svaki Dan. Mene jako zanima ovaj sat i zahvaljujem na svakoj informaciji u vezi nje ga, naravno svako ima svoj ukus i vid u svakom satu sa postovanjem Zile

    Hvala Neso
    Longines Lindbergh sat - POMOC-2015-02-19-19.57.59.jpgKliknite za sliku za veću verziju

Ime:	2015-02-19 19.57.59.jpg
Viđeno:	395
Veličina:	235,0 KB
ID:	107268

    Hvala Vlajo puno si mi pomogo sa linka sto si poslo

    Sto je jako zanimljivo Vlajo taj link sam nasao i sam lako ali nikako da nadjem longines crvene boje i tog serija la (L2 617.4.61.2) tu mi vec nije brend kako pises jel sam brend je de ima vise stotina oglasa take serije na primer rolex svako bi nosio sto je rolex a ne sto je redak i mnogo drugih marki satova sto ljudi trce za njima ja sam vise za kolekciju retkost to je za mene nesto sto traje a ne brend i fanovi
    Poslednja ispravka: RUS (19.2.2015. u 19:45)

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Longines Lindbergh sat - POMOC

    Što se tiče kupovine, to je malo teže kod manjih serija, ali za prvu pomoć mogu da navedem dva sajta.

    Jedan je Chrono 24: lindbergh Search for a wristwatch

    Ja sam već zadao pretragu, ali pošto se ovakvi modeli najčešće nalaze polovni, potrebno je da povremeno ažuriraš stranu. Druga varijanta je čuveni ebay, gde sam takođe odradio pretragu: Longines Lindbergh | eBay

    Imaj u vidu da ne tražiš standardne modele, već one koji se retko nalaze i da ih u ovom trenutku ima veoma malo ili nimalo. Nažalost, kad god kupuješ neki ređi sat, moraš da se ponašaš kao pecaroš - tj. da zabaciš udicu (= pratiš oglase) i čekaš. Naravno, možeš da pratiš i naše oglase, npr. na kupujemprodajem.com ili na forumu, ali verujem da se kod nas još teže nalaze. Ukoliko kod nas kupuješ, obavezno idi kod kvalifikovanog časovničara pre nego što daš novac, jer nećeš verovati kakve se sve kante ovde prodaju.

    Potpuno je tačno da mnogi vlasnici ne žele da prodaju ovakve satove, pa ćeš morati da čekaš.

    Srećno u potrazi, a ako nađeš neki, postavi fotke na forum.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Longines Lindbergh sat - POMOC

    Ja i dalje nisam 100% siguran da je sat original. Stainless steel nije utisnut na narukvici pravilno, sat je kupljen bez kutije za cijenu koja je ispod zvanicne, sifra sata je neodgovarajuca.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •