Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree20Likes
  • 10 Post By Shmizla
  • 1 Post By HADzI DALIBOR
  • 1 Post By 83stojan
  • 1 Post By Shmizla
  • 1 Post By Harrison
  • 2 Post By esdy_11192
  • 2 Post By esdy_11192
  • 1 Post By zare
  • 1 Post By zare

tema: Lista malih i mikro brendova satova

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.361
    Lajkovi
    11779
    Reputacioni uticaj
    250

    Lightbulb Lista malih i mikro brendova satova

    Ne postoji jasna definicija malih i mikro brendova satova. Linije između mikro i malih brendova koji se bave proizvodnjom satova je često zamagljena. Lista koja sledi u određenom momentu može biti i nepotpuna. Stoga, ukoliko želite da dodate novog proizvođača, slobodno dopišite u novom postu.

    Naziv: Lista-malih-micro-brendova-satova-2.jpg, pregleda: 699, veličina: 116,3 KB

    Lista malih i mikro brendova satova:

    32 Degrees [www.32degreeswatches.com]

    A
    Aeronautic [www.ias-watches.com]
    Anstead Watches [www.ansteadwatches.com]
    Aquadive [www.aquadive.com]
    Archimede [www.archimede-watches.com]
    Armida [www.armidawatches.com]
    Aristo [www.aristo-watch.de]
    August Steiner [www.auguststeiner.com]
    Aquastar [www.aquastar.ch]
    Andersen Geneve [www.andersen-geneve.ch]
    Alain Silberstein [www.a-silberstein.fr]

    B

    Bathys Hawaii [www.bathyshawaii.com]
    Benarus [www.benaruswatches.com]
    Bernhardt Watch Company [www.bernhardtwatch.com]
    Bozeman Watch Company [www.bozemanwatch.com]
    Bali Ha'i [www.balihaiproject.com]
    Boschett [www.boschett-timepieces.com]
    Bethge & Soehne [www.bethge-soehne.de]
    Botta Design [http://www.botta-design.de]
    Bexei [http://www.bexei.hu]

    C

    Christopher Ward [www.christopherward.co.uk]
    Chronotac search [www.ebay.com]
    Constantin Weisz [www.constantin-weisz.de]
    Crepas [www.crepaswatches.com]
    Clerc Watches [http://www.clercwatches.com]
    Cyrus Watches [http://www.cyrus-watches.ch]

    D

    Dagaz Watch Ltd [www.10watches.com]
    Deep Blue [www.deepbluewatches.com]
    Dievas [www.dievaswatches.com]
    Damasko [www.damasko.de]
    De Bethune [http://www.debethune.ch]

    E
    Eichmuller [www.eichmueller.de]
    Everest Watch Works [www.everestwatchworks.com]

    F
    Fromanteel [www.fromanteel.nl]

    G
    G. Gerlach [www.gerlach.org.pl]
    Guinard [www.guinand-watch.com]

    H

    H2O [www.www.h2o-watch.com]
    Hager [www.hagerwatches.com]
    Halios [www.halioswatches.com]
    Helson [www.helson-watches.com]
    Hanhart [www.hanhart.com]
    Hexa [www.hexawatches.com]
    Hysek [www.hysek.com]
    Hautlence [http://www.hautlence.com/en/]

    I

    Irreantum [www.irreantumwatch.com]

    J
    Jochen Benzinger [www.jochenbenzinger.de]
    JS Watch [www.jswatch.com]
    Junghans [www.junghans.de]

    K
    Kadloo [www.kadloo.com]
    Kaventsmann [www.kaventsmann-watches.de/k]
    Kari Voutilainen [www.voutilainen.ch]
    Kobold [www.koboldwatch.com]
    Korsbek [www.korsbek.com]
    Kremke [www.kremkewatches.com]
    Kudoke [http://www.kudoke.eu]
    Kees Engelbarts [http://www.kees.ch]
    Konstantin Chaykin [http://www.chaykin.ru]

    L

    Laco [https://shop.laco.de/]
    Longio [www.longiowatch.com]
    Lum-Tec, LLC [www.lum-tec.com]
    Ludovic Ballouard [www.ballouard.com]
    Limes [www.limes-uhren.de/en/home]
    Louis Moinet [http://www.louismoinet.com]

    M

    Magrette [www.magrette.com]
    Marathon [www.marathonwatch.com]
    MarcelloC [www.marcelloc-watches.com]
    Meistersinger [www.meistersinger.net]
    MIIK [www.mkiiwatches.com]
    Miki Eleta [www.mikieleta.com]
    Momentum [www.momentumwatch.com]
    Movas [www.movaswatches.com]
    Montana Watch Company [www.montanawatch.com]
    MTM [www.specialopswatch.com]
    Mühle Glashütte [www.muehle-glashuette.de]
    MB&F [http://www.mbandf.com]
    Marvin [http://www.marvinwatches.com]

    N

    NauticFish [www.nauticfish.com]
    NFW [www.nfwonline.com]
    Nivrel [www.nivrel.com]
    Nicolas Delaloye [www.garde-temps.ch]
    Nomos [www.nomos-glashuette.com]

    O
    Obris Morgan [www.obrismorgan.com]
    Ocean7 [www.ocean7watchco.com]
    Olivier Watches [www.olivierwatches.com]
    Oniss search [www.ebay.com]
    Orange Watch Company [www.orangewatchcompany.com]
    Orsa search [www.ebay.com]

    P
    Padron Watch Co [www.padronwatchco.com]
    Parnis search [www.ebay.com]
    Pita [www.pita.es]
    Poseidon [www.poseidonwatches.se]
    Prometheus [www.prometheuswatch.com]
    Precista [Timefactors Quality Watches On The Net]
    PRIM [www.prim.cz]

    R
    Raven [www.ravenwatches.com]
    RESCO Instruments [www.rescoinstruments.com]
    Revolt search [www.ebay.com]

    S
    SAS [www.saswatchco.com]
    Schaumberg Watch Company [www.schaumburgwatch.com]
    Shinola [www.shinola.com]
    Sottomarino [www.sottomarinowatches.com]
    Sonic watches [www.sonic-watches.de]
    Squale [www.squale.ch]
    Steinhart [www.steinhartwatches.de]
    Serket [www.serketwatch.com]
    Stolas [www.stolaswatch.co]
    Stuhrling [www.stuhrling.com]
    Smiths [Timefactors Quality Watches On The Net]
    Speake Marine [www.speake-marin.com]

    T
    Tactico (by CREPAS) [www.tacticowatches.com]
    Tauchmeister 1937 [www.tauchmeisterwatches.com]
    Techne Watches [www.technewatches.com]
    Temption [www.temption-watches.de]
    Tiburon [www.tiburonwatch.com]
    Time Factors [www.timefactors.com]
    Tourby Watches [www.tourbywatches.com]
    Trias [www.trias-watch.com]
    Trintec [www.www.trintec.com]
    Thomas Prescher [http://www.prescher.ch]

    U

    Uhr-Kraft [www.uhr-kraft.com]
    Union Glashütte [www.union-glashuette.com]
    UTS [www.utswatches.com]

    W
    Wilson Watchworks [www.wilsonwatchworks.com]

    X
    Xemex [www.xemex.com]
    Xetum [www.xetum.com]
    Xezo [www.xezo.com]
    Xicorr [www.xicorr.com]

    Y
    Yobokies [www.yobokies.com]

    Z
    Zenton [www.zentonwatches.com]
    Zeppelin [www.pointtec.de]
    Zixen [www.zixenwatch.com]

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    27.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.942
    Lajkovi
    4330
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Lista malih i mikro brendova satova

    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (24.3.2014. u 15:54)
    Shmizla likes this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika 83stojan
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.352
    Lajkovi
    2891
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Lista malih i mikro brendova satova

    Obris Morgan: [http://www.obrismorgan.com/]
    Shmizla likes this.

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.361
    Lajkovi
    11779
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Lista malih i mikro brendova satova

    Svi brendovi koje ste vi dodali su dopisani u listu. Ako ih bude bilo jos, dopisacemo i njih. TNX! Pozz!

  5. #5
    Novi član
    Član od
    4.6.2013.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    28
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Lista malih i mikro brendova satova

    D. Dornblüth & Sohn:D.Dornblth & Sohn » Intro
    Shmizla likes this.

  6. #6
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    164
    Lajkovi
    458
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Lista malih i mikro brendova satova

    Mislim da mogu da se dodaju i gomila solo proizvodjaca (ja ih zovem "casovnicarskim umetnicima")
    Kao npr:
    Nicolas Delaloye Nicolas Delaloye. Horloger / Crateur. Genve
    Ludovic Ballouard | Montres Ludovic Ballouard | Artiste Horloger | Genève | Suisse
    Miki Eleta Miki Eleta | UNIQUE TIMEPIECES
    Andersen Geneve ANDERSEN GENVE
    Speake Marine Home - Speake Marin

    A ima i par firmi
    Bethge & Soehne Bethge & Shne - Deutsche Uhrenfabrik seit 1939
    Hysek Hysek

    Cak je i ceski PRIM sad manja manufaktura České hodinky PRIM vyrobené ELTON hodinářská, a.s.

    ili dizajneri
    Alain Silberstein Alain Silberstein - Architecte Horloger - créateur de montres

    Verovatno ima jos koji, provericu sutra.
    Shmizla and HADzI DALIBOR like this.

  7. #7
    Član Avatar korisnika esdy_11192
    Član od
    8.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    164
    Lajkovi
    458
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Lista malih i mikro brendova satova

    Evo jos nekoliko koje sam zaboravio predhodni put:

    De Bethune De Bethune Swiss Luxury Watches (fantasticna manufaktura)
    Botta Design (tj. Klaus Botta) Impressum | Botta Design (dizajnirao sat sa jednom kazaljkom daleko pre Meistersinger-a)
    Bexei BEXEI (veoma zanimljivo iz Madjarske)
    Clerc Watches Clerc Watches
    Cyrus Watches Cyrus Montres Suisse
    Hautlence HAUTLENCE - Home
    Louis Moinet Louis Moinet (veoma zanimljiv istorijat coveka po kojem nose ime)
    MB&F (Maximilian Büsser and friends) Maximilian Büsser & friends
    Thomas Prescher Home (fanstastican)
    Marvin Marvin:Home-Fine Swiss Watches Since 1850 - Luxury Swiss technology watch manufacturer (sad su dosta mali brend, ali veoma zanimljivi i dobro vodjeni)
    Kudoke ber Kudoke - KUDOKE - Unikate - Independent Watchmaking - Handmade in Germany (ukrasava mehanizme i to neverovatno radi)
    Kees Engelbarts Kees ENGELBARTS - HandMade Watches, Mokume Gane | From Geneva in Switzerland (rucno radi satove)
    Konstantin Chaykin (Konstantin Chaykin)

    Toliko za sad.
    Shmizla and HADzI DALIBOR like this.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    27.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.942
    Lajkovi
    4330
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Lista malih i mikro brendova satova

    Svaka čast.
    Ima toga još(npr par japanskih proizvođača) ali i ovo je dosta.

  9. #9
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    486
    Lajkovi
    871
    Reputacioni uticaj
    45

    Određen forumom Re: Lista malih i mikro brendova satova

    Shmizla likes this.

  10. #10
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    486
    Lajkovi
    871
    Reputacioni uticaj
    45

    Određen forumom Re: Lista malih i mikro brendova satova

    Shmizla likes this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •