Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
Like Tree5Likes
  • 5 Post By Ivan26

tema: Jaguar J655/2

  1. #1
    Novi član
    Član od
    26.8.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Jaguar J655/2

    Prije svega pozdrav svim satoljupcima! Sasvim slučajno sam sam nabasao na ovaj site i moram reći da nudi daleko najviše informacija o satovima na ovim prostorima.

    Vidio sam da ovdje ima dosta stručnjaka kada su satovi u pitanju pa bih molio nekoga da me prosvijetli.

    Ovako, kupio sam sat Jaguar J655/2. Evo i linka: Jaguar J655 Limited Edition - Jaguar - Satovi - Heta Sat imam svega nekoliko dana pa ne mogu previše reći o njemu, ali djeluje u redu. Informacije o Jaguar satovima na internetu su vrlo siromašne, ali reko pa mora biti netko tko će probiti led što se tiče Jaguar satova i napisati recenziju. Unaprijed se ispričavam ako pitanje bude notorno glupo. Molio bih da mi netko objasni kako će datum u satu znati koji mjesec ima koliko dana? Recimo ovaj mjesec ima 31 dan dok idući ima 30. Hoće li sat biti toliko "pametan" i ovaj mjesec ići do 31-og, a idući mjesec do 30-og i onda prebaciti na prvi. Nije mi jasan taj dio. Što ako i idući mjesec ode sve do 31-og iako idući mjesec ima 30 dana. Ili je možda bolje da ovo pitanje postavim urarici gdje sam kupio sat? Hvala Vam!

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Jaguar J655/2

    Dobrodošao na forum.

    Ne poznajem dobro ove satove, ali za prvu pomoć mogu da te uputim na sličnu temu: Jaguar satovi

    Što se tiče datuma, moraćeš da ga menjaš ručno. Postoje modeli satova kojima se unose godina i mesec, što je bitno za izračunavanje broja dana u konkretnom mesecu. Ovo važi pre svega za digitalne satove, koji mogu da to izračunaju, dok kod tvog sata to nije slučaj, jer ima najjednostavniji prikaz datuma. Ukratko, obrati pažnju 30. dana u mesecu (sa izuzetkom februara) i promeni datum ručno.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    26.8.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Jaguar J655/2

    Neša, hvala ti! Pročitao sam ovu temu koju si mi linkao i još jednu vezanu uz Jaguar satove na forumu. Znači ručno mijenjam i nema mi druge. A, dobro, nije to neki problem. Pročitao sam nešto da bi se datum trebao mijenjati između 3 i 9 sati da se ne ošteti mehanizam ili što li već. Još jednom, hvala.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Jaguar J655/2

    Nema na čemu, a vreme promene datuma je druga priča. Ono obično zavisi od konkretnog mehanizma u satu, s tim da su mehanički satovi (oni koji se navijaju) mnogo osetljiviji od kvarcnih (tj. satova na bateriju). Što se tiče konkretnog modela, datum možeš promeniti ujutro kada se probudiš ili nešto kasnije.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    26.8.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Jaguar J655/2

    Nosio sam ga već jednom kod obližnjeg urara da mi namjesti da se datum prebaci u ponoć, jer je bilo namješteno da se datum prebaci u 18 sati.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    26.8.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Jaguar J655/2

    Evo da se javim sasvim neplanirano s dojmovima i iskustvima nakon cetiri godine nosenja navedenog Jaguar sata. Dragi ljudi, klonite se sto dalje od ovog sata. Svake godine mi je uredno pucala narukvica, sama od sebe, nicim izazvana. U pocetku sam uzimao originalnu (jedina opcija) koja kosta ni vise ni manje nego 500 kuna. Ove godine sam poludio, otisao kod provjerenog urara koji je modificirao nekakvu obicnu koznu kako bi je uopce mogao montirati na sat. Takodjer, godisnje sam mijenjao bateriju. Nisam koristio niti kronometar niti ista drugo. Sve sto bih radio sa satom je pomaknuo ga unazad ili unaprijed prilikom promjene racunanja vremena u zimsko ili ljeto. I da, pazio sam da pomicanje kazaljke radim u periodu kada se sat ne moze ostetiti. I kao secer na kraju, otisao je mehanizam. Da napomenem, sad je mazen i pazen. Koristim GShock za bilo kakve avanture. Ne znam, mozda sam ocekivao previse od sata koji je kostao cca 500 eura, ali smatram da su to sasvim u redu novci. Zakljucak, sto dalje od navedenog modela.
    mire, mizzy, gogmajster and 2 others like this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Jaguar J655/2

    Imaš lajk od mene ne za sat i sve što se desilo njemu (naravno da je tužno i sramotno),nego što si podijelio to tu i ipak stavio kredibilitet na gomilu savjeta i mišljenja koja se daju kad se trubi o provjereni(ji)m i dokazanim markama satova koje će ljudi ovdje uvijek prvo preporučiti.

Slične teme

  1. Vostok vs Jaguar + Candino, Armani
    By beko in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.3.2012., 14:05
  2. Jaguar satovi
    By Banesi in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 28.1.2011., 21:30
  3. Jaguar satovi
    By mane in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.1.2011., 14:00
  4. Jaguar sat ili neki drugi za 350e?
    By Hotspot in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.9.2010., 21:36

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •