Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 33
Like Tree33Likes

tema: Casio satovi - Koji mehanizmi?

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom re: Casio satovi - Koji mehanizmi?

    Pa dobro, kolika može da bude razlika, to nije skup sat, pogotovo kad uzmemo u obzir koliko su trajni? Kolege sa foruma napred napisaše, svejedno koji je mehanizam, svi rade dobro....a što se dizajna tiče on je ionako poprilično iskopiran Tag Heuer Carrera....Ako te toliko sekira, platiš malo više, kupi kod zvaničnog distributera i mirna glava, ja tu ne vidim problem.
    RUS, sima hrabri and 83stojan like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  2. #22
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom re: Casio satovi - Koji mehanizmi?

    Citat tezakdan kaže: Pregled poruke
    I da li se na onom sajtu koji sam postavio prodaju originalni satovi jer ako se prodaju onda su cene u Srbiji SKARADNE definitivno!
    Zaobidji taj sajt: is jacques-cartier-watch.com a fake site ? | trust rating for jacques-cartier-watch.com | is jacques-cartier-watch.com safe to use | is jacques-cartier-watch.com legit | is jacques-cartier-watch safe
    A to je izgleda pre bio watch2buy (jos mu to stoji na slikama i naslovnoj) koji je prodavao replike: Scamadviser.com | check a website for risk | check if dodgey | check is a website safe
    Imas na forumu spisak pouzdanih prodavaca, mada kada uracunas postarinu i carinu jeftinije satove se obicno vise isplati kupiti ovde.
    RUS, sima hrabri, VLADAN P and 1 others like this.

  3. #23
    Novi član
    Član od
    26.7.2010.
    Poruke
    28
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Casio satovi - Koji mehanizmi?

    Da,ako dolaze satovi u malom broju iz inostranstva a ako dolazi roba iz Amerike ''zanimljivim'' putevima onda su cene ovde kod nas uzas bezobrazne...Samo je pitanje da li neko ima vremena i zelje da se zeza sa tim...A znam ljude koji rade tako nesto ali ne sa satovima...I pitanje povodom satova...Ako u jednoj radnji otvore sat i kazu da su ovlasceni distributeri unutra im OS10 Miyota a u drugoj takodje otvore isti sat i kazu da su ovlasceni distributeri a unutra Miyota OS20...Sta cemo povodom toga recimo?I kako otkriti ko je zaista ovlascen?

  4. #24
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Casio satovi - Koji mehanizmi?

    Ovako- Distributeri satova - Svet Satova

    Tu ti je spisak ovlašćenih distributera.
    RUS and 83stojan like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #25
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Casio satovi - Koji mehanizmi?

    @tezakdan - nadovezacu se na ono sto ti je tiha vec rekao - naleteo si na prodavce fake satova a njihove cene su (logicno) SKAREDNIJE nego bilo gde u svetu. Dalje se ne bih upustao u analize da li odredjeni sat ima i koji mehanizam. Prvo pravilo, i inace, a sa satovima je pogotovo tacno: "You don't buy watch but seller" - da prafaraziram - Vaznije od toga koji sat kupujes je od koga ga kupujes! To se ovde pokazuje kao sasvim istinito.
    Pogledaj zato - prporucene domace prodavce (vec pomenuti u ovoj temi) a imamo i zasebnu temu sa prporukama online prodvaca i nadam se da ces naci sat koji ti se svidja!
    sima hrabri likes this.
    No time to lose

  6. #26
    Novi član
    Član od
    26.7.2010.
    Poruke
    28
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Casio satovi - Koji mehanizmi?

    Ne govorim uopste o prodavcima nego o prodavnicama...ali dobro...to je verovatno jaka slozena mafija koja radi posao...Nije bitno...U svakom slucaju Hvala na uputstvima sta ciniti kada covek nije upucen toliko o satovima a jeste o prevarama Srbije...
    PS...SkarAdno je to sta rade prodavnice a NE interni prodavci satova...

  7. #27
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom re: Casio satovi - Koji mehanizmi?

    Ja bi kontaktirao direktno Casio i pitao ih da mi posalju koje su ovlascene prodavnice u Srbiji. Isto pitanje sam postavio Orientu (direkt Japan) i sve su mi lepo odgovorili i rekli su mi da je u Hrvatskoj najbliza ovlascena radnja Orienta Ne pitajte me koja, posto sam odmah obrisao mail kad sam video da nema u Srbiji, posto nisam planirao da idem do Hrvatske da kupim sat

  8. #28
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom re: Casio satovi - Koji mehanizmi?

    Citat tezakdan kaže: Pregled poruke
    Ne govorim uopste o prodavcima nego o prodavnicama...ali dobro...to je verovatno jaka slozena mafija koja radi posao...Nije bitno...U svakom slucaju Hvala na uputstvima sta ciniti kada covek nije upucen toliko o satovima a jeste o prevarama Srbije...
    PS...SkarAdno je to sta rade prodavnice a NE interni prodavci satova...
    1. Prodavac = Prodavnica. Kupi od preporucene, sa kojom vecina nije imala probleme
    2. Nije "forumski kulturno" ispravljati tudje greske u kucanju. Namerno sam i hteo da napisem SKARaDNO, citirajuci tebe

    Vise se necu ukljucivati u ovu raspravu...
    RUS, sima hrabri, VLADAN P and 1 others like this.
    No time to lose

  9. #29
    Novi član
    Član od
    26.7.2010.
    Poruke
    28
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Casio satovi - Koji mehanizmi?

    Kontaktirao sam direktno Casio jos prekljuce. Zanimljivosti foruma...Na koji nacin je izjednacen odnos prodavac-prodavnica ako prodavac nije registrovan a nabavlja satove od ovlascenog dilera?Ima tu raznih pitanja ali ljudi koji su rekli da ovaj nivo satova nije toliko jak u ceni da bi se covek maltretirao oko nekih stvari su definitvno u pravu...i slazem se sa njima...Problem se uvecava ako se uveca cena sata,tad nastaje zbrka...I ima ljudi koji ne zele da ''plate'' dodatnu uslugu neke prodavnice i njihovu cenu sata koji je dvostruko jeftiniji preko...e sad,pitanje je da li ti ljudi grese i rizikuju,to je njihovo pravo...To je isto sa bilo kojim drugim trzistem.Kola preko su jeftinija nego ovde a ljudi i dalje odu u salon automobila i oderu ih...Princip je u pitanju...Izvinjavam se ako sam uvredio nekog i necu vise prosirivati temu bez potrebe...
    Poslednja ispravka: tezakdan (4.11.2012. u 21:23)

  10. #30
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom re: Casio satovi - Koji mehanizmi?

    Kolika je razlika u ceni tog modela u inostranstvu i ovde? Da bismo to rešili kako valja, predlažem da uporediš cenu kod zvaničnog distributeran (Sense) i da navedeš inostranu prodavnicu koju spominješ.

    Napominjem da ne znam princip poslovanja Sensea, ali znam iz nekih prevoda da se cena pojedinih proizvoda kod nas razlikuje i zbog veličine tržišta. Nije isto ako naručiš sto i hiljadu proizvoda mesečno, što može da bude bitno za cenu. Drugi problem se javlja i zbog troškova poslovanja usled malog broja prodatih primeraka. Na primer, salon automobila XY je iste kvadrature i ima isti broj zaposlenih u BG i u Frankfurtu. Nemački salon proda sto automobila mesečno, a beogradski pet. Razlika u ceni mora da postoji u ovom slučaju. Ovo su samo primeri, uz ogradu da ne znam pojedinosti poslovanja pomenute firme.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Slične teme

  1. Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 9.11.2021., 22:47
  2. Koji Casio odabrati?
    By Xtreme in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 21.6.2012., 11:57
  3. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18.6.2011., 23:28
  4. Casio EF-503 - koji mehanizam ?
    By VLADAN P in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.1.2011., 18:29
  5. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 18:04

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •