Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree12Likes
  • 7 Post By Haifisch23
  • 5 Post By Neša

tema: Šta da radim sa ovim satom?

  1. #1
    Novi član
    Član od
    8.10.2017.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Šta da radim sa ovim satom?

    Lijep pozdrav forumaši.

    Našao sam jedan kronograf u ostavi marke Universal Geneve Compur. Istraživajući net došao sam do zaključka da je ovo luksuzni proizvođač satova a da je spomenuti sat iz vremena prije drugog svjetskog rata. To sam zaključio prema njegovom vanjskom izgledu. Ono što me zanima a to je točan model ovog sata i godina proizvodnje. Pa ako je netko bolje upućen u ovakve satove puno bi mi pomogao.

    Nemam nikakvu ideju što da radim s njim. Slao sam e-mail proizvođaču ali mi ne odgovara. Volio bih ga restaurirati s obzirom da je mehanizam u dobrom stanju. Ne znam tko je to u mogućnosti da radi ovdje na našim prostorima (na Balkanu) ili točnije u BiH i koliko bi to moglo koštati.

    Slike:
    Šta da radim sa ovim satom?-2w3b1vk.jpg
    Šta da radim sa ovim satom?-16ao57l.jpg
    Šta da radim sa ovim satom?-14ijvq8.jpg
    Šta da radim sa ovim satom?-s2wks8.jpg
    Šta da radim sa ovim satom?-25yumxc.jpg

  2. #2
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13149
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Šta da radim sa ovim satom?

    Dobrodošao na forum!

    Koliko vidim, radi se o modelu Compur 32401, koga bi trebalo, da pokreće hronografski mehanizam 386. Na sliki mehanizam, ne vidim dobro, ali to možeš sam proveriti. U svakom slučaju raid se o etalbiliranom proizvođaču na jakim pozicijiama, posebno u periodu od 1930 do 1960 godine. Compur pored modela Coloniala i najpoznatijeg Compax spada u 3 kronografa, koji su se proizvodili oko 1940 godine, pa iz tog doba potiče i konkretni sat.
    Radi se o modelu, koji je danas teško naći pa cena očuvanog sata nije mala:
    https://www.laurenti.info/vendita/or...ompur-30-32401

    Ovaj sat je dosta uništen i ne znam, da li je moguća resturacija. Ako je moguća, biće dosta skupa (nekoliko stotina €).Brojčanik je zaista u slabom stanju. U Sloveniji postoje dva odlična časovničara, koji čine čuda pa se možeš raspitati. Pošalejš slike sata na mail.
    Prvi je Robnik iz Kranja. Pre nekoliko dana sam na forumu predstavio ovu sliku, kako je prenovio uništenu Omegu.
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	21740013_1470297229752858_9118332723443533613_n.png
Viđeno:	600
Veličina:	485,3 KB
ID:	133159
    Kontakt:
    O nas - Urarstvo Robnik

    Drugi je časovničar Hubscher iz Ljubljane, koji je isto tako poznat po odličnim restauracijama.
    kontakt:
    Urarstvo Hübscher

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Šta da radim sa ovim satom?

    Restauracije brojčanika se u Beogradu mogu uraditi preko servisa Kostić-Dojčinović, a podaci o servisu se nalaze ovde (kliknuti na link). Časovničar zapravo šalje brojčanik u inostranstvo, a čišćenje mehanizma i sređivanje kućišta može da i sam obezbedi. Ne bih se upuštao u procenu celog posla, pa predlažem da stupiš u kontakt sa pomenutim servisom.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    8.10.2017.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Šta da radim sa ovim satom?

    Hvala Vam puno! Za sada ću kontaktirati ove časovničare a ako bude moguće napraviti restauraciju, poslat ću slike završenog sata prvo na ovaj forum. LP

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •