Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree9Likes
  • 7 Post By Shmizla
  • 2 Post By don Alberto

tema: Sajam zlatarstva i časovničarstva - Sjaj 2013

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Sajam zlatarstva i časovničarstva - Sjaj 2013


    18. međunarodna Izložba zlatarstva i časovničarstva SJAJ će se i ove godine održati na Novosadskom sajmu. "Sjaj" je jedina manifestacija te vrste u regionu i predstavlja priliku da se na jednom mestu susretnu ljubitelji finih stvari. Tokom izložbe je planirano da se održavaju prezentacije među kojima se promovišu nove aktivnosti i projekti učesnika. Planira se da izložba okupi izlagače iz Srbije, Federacije Bosne i Hercegovine, Italije, Turske i Hrvatske.

    Period održavanja sajma Sjaj: od 07. - 10. novembra 2013. godine

    Sadržaj izlaganja:

    ZLATARSTVO:
    - Zlatni i srebrni nakit
    - Drago kamenje
    - Kovanice
    - Legure
    - Lemovi
    - Tečno zlato
    - Mašine za graviranje
    - Alati za zlatarstvo
    - Oprema za zlatarstvo
    - Alarmni sistemi
    - Ambalaža
    - Nove tehnologije u izradi nakita

    ČASOVNIČARSTVO:
    - Ručni satovi
    - Džepni satovi
    - Stoni i zidni satovi
    - Reklamni satovi
    - Alati za časovničarstvo

    Sjaj - LINK
    Priložene slike Priložene slike Sajam zlatarstva i časovničarstva - Sjaj 2013-sajam-sjaj-2013.jpg  

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: Sajam zlatarstva i časovničarstva - Sjaj 2013

    Prema informacijama sa zvaničnog sajta Novosadskog sajma ulaz na predstojeći sajam Sjaj je besplatan. Stoga, svi koji su zainteresovani i slobodni u tom periodu mogu da pogledaju izložbu satova i nakita u NS.

  3. #3
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.314
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Sajam zlatarstva i časovničarstva - Sjaj 2013

    bio sam danas na sajmu,ulaz besplatan,ali sajam je teško razočarenje,jedna hala do pola popunjena i to sa 99% zlatarskim izlagačima,a što se tiče satova ,samo dva štanda i to sa nekim kung fu markama,za koje ili nisam nikad čuo da postoje ili su samo prolazili kroz moje uši,a kakav im je kvalitet govori i cena od nekih 8.000 din u proseku.Zaobilaziti u širokom luku.
    HADzI DALIBOR and 83stojan like this.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    8.3.2012.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sajam zlatarstva i časovničarstva - Sjaj 2013

    Takodje sam danas otisao u NS samo zbog sajma. Uglavnom me zanimao alat. Uspeo sam da nabavim jednu Dumont pincetu oznaka je SS . Pinceta se koristi u ellektrotehnici ali je jednako dobra i za satove. Takodje sam kupio set ojlera na kojima pise made in swicerland ali nekako sam sumljicav. Inace firma je iz Pirota sa maloprodajnim mestom u Nisu. Cini mi se da to sto prodaju turski i kineski alat je vise u pitanju stanje trzista i nespremnost domacih zlatara i casovnicara da plate kvalitetan alat mada mozda i gresim.
    Nekako sam se nadao da ce na sajmu biti i jedna beogradska firma koja prodaje A*F Swiss alat a ne zele nikako da prodaju hobistima. Poslao sam im uljudan mail nekoliko puta ali mi nisu ni odgovorili. Kada sam ih pozvao skoro pa ljubazan zenski glas mi je rekao da im moj novac ne treba ukoliko nisam casovnicar i da je njihov alat jako skup. To sto sam znao sta zelim i to ne samo po nazivu vec i po referentnim brojevima firme koju zastupaju nije nimalo pomoglo. Shvatam da je ceo drugi pasus off tema ali prosto mi je doslo da se izjadam pred publikom koja ce me sigurno razumeti.
    Da ne zaboravim satove sam samo ovlas pogledao. Kvarc poreklom sa dalekog istoka. Da se neko potrudio da donese Parnis ili nesto slicnog kvaliteta po konkurentnoj evropskoj ceni ne bih ni malo razmisljao i posteni uvoznik bi posteno zaradio moj novac ovako ... razumete i sami.
    Poslednja ispravka: djolea (9.11.2013. u 18:44)

  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Sajam zlatarstva i časovničarstva - Sjaj 2013

    Hvala za izveštaje sa lica mesta.
    Nažalost, slična priča kao i protekle godine. Pohvalno je što su dozvolili besplatan ulaz. S obzirom da Munichtime i Wiennatime mogu da ponude besplatan ulaz sa čuvanjem garderobe i torbi, vala dobro su se setili o ovi naši. Sve u svemu naše tržište je jako malo, stoga su nam i sajmovi takvi.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •