Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree22Likes

tema: Orient Ray vs Seiko 007

  1. #1
    Član Avatar korisnika bobbydigital
    Član od
    7.4.2011.
    Poruke
    106
    Lajkovi
    766
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Orient Ray vs Seiko 007


  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Orient Ray vs Seiko 007

    Sjajni satovi. Posedujem Seiko 007, a Orient Black Mako. Kad budem pri parama moram uzeti plavi Ray.
    vlajo likes this.

  3. #3
    Član Avatar korisnika bobbydigital
    Član od
    7.4.2011.
    Poruke
    106
    Lajkovi
    766
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Orient Ray vs Seiko 007

    Citat jagoda-nbg kaže: Pregled poruke
    Sjajni satovi. Posedujem Seiko 007, a Orient Black Mako. Kad budem pri parama moram uzeti plavi Ray.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSC5758.jpg
Viđeno:	1942
Veličina:	461,9 KB
ID:	111952
    jagoda-nbg likes this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Orient Ray vs Seiko 007

    Imao sam black Ray, meni je Ray lepši i kajem se što sam ga prodao, verovatno ću opet da ga kupim, pre ili kasnije. Inače što se tiče ova dva sata, ja bih kupio oba, nema tu nekakve dileme, oba treba imati
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  5. #5
    Mlađi član Avatar korisnika Nikola I. Milicevic
    Član od
    6.1.2015.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    35
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Orient Ray vs Seiko 007

    Ako moram da biram, ipak bih ( sam ) izabrao SKX007J1, ima duzu tradiciju. Ovaj klip sam proteklih dana dobro prostudirao, morao sam da donesem odluku i konacno prelomio. Prelomio i ponovio se. ! Naravno ukusi su razliciti, nekom bolje lezi Orient. Pre pet dana mi je stigao SKX007J1 i sada je ovo moja Sveta Seiko trojka. Orient Ray vs Seiko 007-dscn0340.jpg

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Orient Ray vs Seiko 007

    I mislim da si dobro "prelomio" uzimajuci skx007
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  7. #7
    Mlađi član Avatar korisnika Nikola I. Milicevic
    Član od
    6.1.2015.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    35
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Orient Ray vs Seiko 007

    Mario, hvala ti na podrsci ! Orient je sasvim dobar sat, ali kao sto sam jednom ovde pisao, volim kada bacim pogled na cifarnik, a tamo pise SEIKO. To su moja tri pazljivo birana Seiko sata i ovim poslednjim SKX007 sam zaokruzio moju liniju Seika. Valjda ce mi finansije u buducnosti dozvoliti da predjem na visu klasu ??!
    MMario likes this.

  8. #8
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Orient Ray vs Seiko 007

    Čestitke na kupovini Seika. Mislim da je i Orent odličan sat. Ne bi ih sada poredio. U koju god klasu satova kasnije da odeš za satove kao što su Seiko 007, Orient Ray i slične uvek ima mesta. Često možeš videti da neko fotografiše svoju kolekciju u kojoj pored satova od nekoliko hiljada evra stoji i 007-ca, Monster ili Amfibija 1967 itd.

    bobbydigital hvala za video!

  9. #9
    Član Avatar korisnika bobbydigital
    Član od
    7.4.2011.
    Poruke
    106
    Lajkovi
    766
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Orient Ray vs Seiko 007

    Odlicna mini Seiko kolekcija, koji god se uzme, nemoze se pogrijesiti a moja namjera je bila da pomognem nekome ko se jos nije odlucio jer znam kako je meni bilo kad sam birao

  10. #10
    Mlađi član Avatar korisnika Nikola I. Milicevic
    Član od
    6.1.2015.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    35
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Orient Ray vs Seiko 007

    Nakon mesec dana od kako sam se ponovio sa SKX007J1, pozeleo sam da vidim kako bi isti sat izgledao sa metalnom narukvicom. Krenuo sam u potragu, pokusavajuci da nadjem ono sto je najblize originalu. Nasao sam na Ebay-u narukvicu za koju su tvrdili da je original i da je namenjena za SKX007/009. Cena je bila pristojna - 39,90$. Odlucio se i narucio je ! Oznaka je bila 44G4JB i bila je potpisana Seiko logom na kopci. Dobio sam i dve dodatne stifte. Nije mi bilo jasno zasto, ali ubrzo sam shvatio. Moje originalne sa sata su daleko bile deblje i nisu odgovarale precniku na narukvici. Bez neke posebne muke sam promenio gumeni Seiko Z-22 kajs sa metalnom Seiko oyster narukvicom. Momentalno razocarenje !!! Narukvica ipak nije bila njemu namenjena ( kasnije zakljucio da je bila namenjena za SKX031 ), te maska narukvice ma koliko pasent zatvarala nozice kucista, ipak nije bila dovoljna da njena spoljna/gornja strana bude u ravni sa gornjom ivicom nozica kucista, vec je bila nekako udubljena. Mozda i to ne bi bio toliki minus da vec nisam navikao na super oyster narukvicu na SNZF17J1, ovako, po malo razocaran vratio sam sve kako je bilo na pocetku. U prilogu postavljam nekoliko fotografija, nisu bas nekog kvaliteta, slikano je mobilnim telefonom. Sve ovo sam napisao kako bih skrenuo paznju ljubiteljima ovog i slicnih modela da budu obazrivi pri izboru, cesto na fotografijama sa interneta sve izgleda mnogo lepse i svasta se nudi kao original ili genuine za konkretan model. A onda kada stigne ... Orient Ray vs Seiko 007-fotografija0059.jpgOrient Ray vs Seiko 007-fotografija0060.jpgOrient Ray vs Seiko 007-fotografija0061.jpgOrient Ray vs Seiko 007-fotografija0062.jpgOrient Ray vs Seiko 007-fotografija0063.jpgOrient Ray vs Seiko 007-fotografija0064.jpgOrient Ray vs Seiko 007-fotografija0065.jpgOrient Ray vs Seiko 007-fotografija0066.jpgOrient Ray vs Seiko 007-fotografija0067.jpgOrient Ray vs Seiko 007-fotografija0069.jpgOrient Ray vs Seiko 007-fotografija0070.jpgOrient Ray vs Seiko 007-fotografija0071.jpgOrient Ray vs Seiko 007-fotografija0072.jpg
    arch_m likes this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •