Strana 4 od 69 PrvaPrva 123456781454 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 685
Like Tree3293Likes

tema: Walter - moji satovi

  1. #31
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Dramatic!
    anbeast and VLADAN P like this.

  2. #32
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Moj prvi modifikovani Seiko "WALTER SEIKO" mala sala ! Kako je do toga doslo ? Pre nekoliko dana dok sam trazio neke delove za satove slucajno sam pronasao stari ’’Seiko 5 7019 7110’’ sat je bio prilicno ispravan medjutim sa unistenom plocom cifer je nekad bio lepe tamno plave boje ali od toga nista onda kod mog prijatelaja satcija Kire pronadjemo novu plocu za Seiko i to lume nabavio je on to nekada kad su seikovci bili on bas u najvecem trendu, boja ploce je izuzetno nezna zelenkasata rezeda, preko dana, u noci u zatvorenoj prostoriji pod sijalicom tad je ploca bele boje a normalno u mraku je svetlo fosforno zelena na ploci je niklovani natpis“ Seiko“ ispod njega poznata 5 u donjem delu je natpis sa crnim slovima “Automatik ’’ispod njega ’’21 jewels ’’dole sa leve strane gde stoji sestica sa sitnim slovima ispisano ’’Made in japan’’ Sa desne strane ’’7s26-0364 R2’’, i tako kao sto na ploci pise 21 rubima takva je i masina naime Seiko 5 7019 7110 je kalibar sa 21 rubinom to je masina iz sedamdestih godina proslog veka tacnije ovaj sat je iz 76 tako da natpisn na ploci se uklapa sa masinom ! , Stime sto je su indeksi na staroj ploci bili ispaknuti nesto kao neke kockice malo deblje i bila je plave boje dok je ova nova lume i indeksi su niiklovani sa strane a u sredinu beli, ali to je to nismo imali drugog izbora pa smo to sto smo imali i uklopili, Kire je masinu rasklopio ocistio podmazao , Ostale su skazaljke kao problem - orginalne skazaljke bile su unistene najverovatnije mozda je razlog bila voda a ona je sigurno unistila i cifer. Onda sam se prisetio jednog starog qvarcnog sata sa miyotom masinom koji je bio u plasticno kuciste koje je bilo jako pohabano pa samo od njega izvadili jarko crvene skazaljke a njemu smo ugradili nove zelene fosforne jer kod seika su se neko gubile jer je i ploca lume i tako smo resili sazaljke, Onda sam polirao rucno kutiju pa je onda odneo kod jednog majstora da to on izglanca, nije lose ispalo e sad nije to kao sto radi Simovic iz Novog Sada ali je ipak solidno, prava prilika kad idem za Novi Sad bice kod Simovica puno mojih satova. Sklopili smo sat i onda probali nekoliko narukvica kaiseva i izbor je pao na ovu crnu sa crvenim stepom, ja mislim da bi i neka nato narukvica dobro stojala ali kod nas ih nema pa cemo naruciti nesto sa neta. Meni se svidja kako je sat ispao a i nekoliko njih koji su ga videli jako im se dopao cak sam vec dobio i ponude, sa obzirom na to da smo uskraceni sa izborom delova mislim da je ovaj sat ipao kaombinacija sportskog i klasicnog stila kutija sata ima klasicni oblik sredine sedamdesetih godina dok su skazaljke sportskog oblika hrabre jarke crvene boje to otvara na neki nacin ovaj sat on postaje jako upecatljiv ali ne i napadan to je zato sto cifer odnosno ploca je nezne boje i nije sarena, nekome ce se svideti nekome ne, to je jasno jer nemozemo razamatrati ukuse. Mogu reci da je modifikovanje satova jako inventivna intersantna stvar naravno ukoliko imate pre svega materijal odnosno delove . eveo neke fotke koje nisu naj naj ali sa mojom opremom i mojim znanjem za slikanje toliko !



    Djordje, milan zmaj, RUS and 19 others like this.

  3. #33
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Meni se sviđa to što ste vas dvojica uradili.
    Obzirom da su kazaljke sa kvarcnog sata-da li je bilo problema prilikom montaže?
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #34
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Walter taj modifikovani Seiko je k'o bombona! Koji je prečnik sata bez krunice?

  5. #35
    Stariji član Avatar korisnika nele
    Član od
    23.2.2011.
    Lokacija
    Lazarevac
    Poruke
    534
    Lajkovi
    2222
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    sviđa mi se .a ja pre par godina pobacao stare satove
    Nick likes this.

  6. #36
    Član Avatar korisnika BedMadaFaker
    Član od
    7.8.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    150
    Lajkovi
    259
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Odlično uklopljeno sportsko i elegantno u vintage satu
    Napiši mudru izreku i tvoje ime će večno živeti!!!

    Pick my left pocket of its silver dime, but spare the right - it holds my golden time!
    *Oliver Wendell Holmes*


  7. #37
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Meni se sviđa to što ste vas dvojica uradili.
    Obzirom da su kazaljke sa kvarcnog sata-da li je bilo problema prilikom montaže?
    Da bilo je problema rupe su bile tanje ali je maestro Kire to sredio upasiro ih je 100%

  8. #38
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Walter taj modifikovani Seiko je k'o bombona! Koji je prečnik sata bez krunice?
    Precnik sata je 36 mm.

  9. #39
    Stariji član Avatar korisnika bt321
    Član od
    5.2.2011.
    Lokacija
    SKOPJE-MK
    Poruke
    1.834
    Lajkovi
    16238
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    I meni se svidza kako sta vam je krenuo posao mogli ste da napravite stopericu svaka cas
    tebi i satdzuju

  10. #40
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Njega vec znate to je moj omiljeni Seiko iz kalibra 6119 radi se o Seiku 5 Sports 6119 -6053 21 rubin water resist 70 metra IZGLEDA DA JE PROIZVEDEN 1971 interesantan model vrlo koloritan. Koliko sam proverio po netu Vrlo vrlo redak model posebno ovaj sa crnom plocom ima i originalnu celicnu narukvicu ali ja za probu sam mu stavio ovu staru crvenu onda plavu pa crveno crnu jer sam hteo da bude totalno "Beneton"interesantno vrlo su mu jarke boje na spoljasnom bazelu su crna srebrena i crvena a na unutrasnjem bazelu koj je isto pokretan su tirkizno zelena i nebesno plava dok je sekundara narndja boje kao i nedelja na datumarniku, staklo treba polirati ostalo je u solidnoj kondiciji masina je super. Njega sam nosio i na godisnji,sta reci svaka cast na izradi kvalitetu i izdrzljivosti 40 godina nije sala!
    Poslednja ispravka: Walter (16.10.2011. u 9:21)

Slične teme

  1. moji satovi - koje zapravo nemam :)
    By pap in forum Kafić
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 6.12.2010., 14:41

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •