Strana 14 od 69 PrvaPrva ... 41011121314151617182464 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 131 do 140 od ukupno 685
Like Tree3293Likes

tema: Walter - moji satovi

  1. #131
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Upozorenje

    Ajde postavi sliku kako sat sada izgleda.
    Takođe,bilo bi lepo,da ceo proces restauracije propratiš slikama.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #132
    Stariji član Avatar korisnika bt321
    Član od
    5.2.2011.
    Lokacija
    SKOPJE-MK
    Poruke
    1.834
    Lajkovi
    16238
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Upozorenje

    Citat Walter kaže: Pregled poruke
    Danas smo zapoceli jos jedan izuzetno tezak proekt radi se opet o Seiko chronographu iz serije 6138 tacnije Seiko 6138 0020 popularno nazvani Seiko "Tokei Zara" jedan od najredjih chronographa iz serije 6138 jer je bio radjen samo za japansko trziste. Sat je u ocajnom stanju kutija je dosta ogrebana cifer je dobar ali nema skazaljki staklo napuklo mehanizam - masina je polovicna mogu reci da ima jednu trecinu masine ima jedno dugme nema kljuc nema krunu, ovo je sat koji je prosao skoro sve prekupce satova iz Skoplja i na kraju u nekom dilu sa drugim satovima zavrsio kod mog prijatelja i naseg druga sa foruma bt321 e on mi je poklonio ovaj sat kako bi mi posluzio za delove, medjitim umesto da ga rasturimo u delove mi ja i Maestro Kire resili smo da ga vratimo u zivot nesto od delova smo pronasli a potraga po drugim delovima je zapocela, dali cemo uspeti da ga sastavimo videcemo ovih dana.
    ako uspes da ga vratis u zivot da mi vratis sat,poklon pu pu ne vazi

  3. #133
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Upozorenje

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Ajde postavi sliku kako sat sada izgleda.
    Takođe,bilo bi lepo,da ceo proces restauracije propratiš slikama.
    Nazalost zaboravio sam da ga uslikam, sad je vec kuciste polirano a masinu cemo sutra sklapati od delova koje imamo, sutra idem u potragu za staklo i skazaljke ako budem imao srece mozda i nesto pronadjem !
    bt321 likes this.

  4. #134
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Upozorenje

    Japanac "Orient" cekao je skoro dve godine da bude ociscen i sklopljen takave su bile okolnosti. Rekao bih da je negde proizvedjen krajem sedamdesetih ili pocetkom osamdesetih. Kvalitetna izrada celicno kuciste automatic masina sa 21 rubinom cifer zelenkasti sa zlatnim nijansama stime sto je sredina cifera cisto zlatna skazaljke zlatni indeksi na 6, 9 i 12 su zlatni , ostali indeksi combinacija bele boje, mnogo mi se dopada logo Orienta, dva lava stit sa krunom u sredini je slovo O ispod toga stoji natpis Orient, logo je metalno zlatno i izuzetno precizno napravljeno i daje satu eskluzivnost. Interesantno je to da sat ima samo engleska slova na datumu kod dana i to kad se promeni primer TUE onda sledci dan ja 2 TUE znaci ima broj ispred dana videcete to na jednoj slici, Broevi kalendara se menjaju na kruni a dani na dugme na koje je negde na polozaju 2 . Na poklopcu u centralnom delu je logo Orienta sa strane su seriski brojevi i natpisi Water Resistant i All stainless i steel . Interesantan sat japanske proizvodnje koi odlicno precizno radi i odoleva vremenu i ovo je jos jedan primer o kvalitetu japanskih satova !











    edin13, RUS, vladas and 13 others like this.

  5. #135
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Upozorenje

    Citat Walter kaže: Pregled poruke
    mnogo mi se dopada logo Orienta, dva lava stit sa krunom u sredini je slovo O ispod toga stoji natpis Orient, logo je metalno zlatno i izuzetno precizno napravljeno i daje satu eskluzivnost.
    Sa ovim se potpuno slažem.
    Moram da priznam da ,pored ostalih nesumljivih kvaliteta,njihov logo i način izrade istog, je bilo prvo što me je privuklo ovim satovima.
    Walter likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #136
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Pre nekih 3 Nedalja iz Australije dosao u Skoplje , Seiko SKZ 211 j Odnosno kako ga jos nazivaju Seiko "Atlas" "Jungle Master" "Landshark" 200 metara vodotporan. Odavno mi se dopada ovaj sat pa kao poklon dobio sam ga za rodjendan od sina i supruge. Sta reci odlican sat odlicna zavrsna obrada , sat je masivan tezak ali deluje mocno onako ima onaj natur avanturisticki stil . Orginalna narukvica je metalna ali sam je zasad zameniu za koznu a narucio sam jos dve nato narukvice, Za sad radi izuzetno tacno ali dosta price evo nekih fotki kojih sam napravio ovih dana.










    RUS, vladas, sima hrabri and 20 others like this.

  7. #137
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Upozorenje

    Odličan sat za razumne pare.
    vladas likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  8. #138
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Super je sat, a i fora sa fotografisanjem na fotografiji . Ti si klinja sa loknicama ? Baš si bio sladak, pravi švrća .
    Walter likes this.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  9. #139
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Citat Clarissa kaže: Pregled poruke
    Super je sat, a i fora sa fotografisanjem na fotografiji . Ti si klinja sa loknicama ? Baš si bio sladak, pravi švrća .
    Bio sam sladak, to je moja fotografija iz 75 god a 2009 godine prodali su me kao opasnog, tacnije fotografija sa mojim likom je na korici romana americkог pisca Laure lee za poljsko izdanje Gdyby nie pogoda... Jak pogoda zmieniała historię. Książka. Demart. Mapy i Atlasy

    To je kniga u kojoj je napravljena jedna paralela o tome kako je vreme odnosno vremenske prilike uticale na neka istoriska desavanja u svetu.
    Poslednja ispravka: Walter (17.12.2011. u 4:14)
    vladas, VLADAN P, emerson and 2 others like this.

  10. #140
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Walter - moji satovi

    Cestitam Waltere na Seiku, odlican sat!
    Walter likes this.
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

Slične teme

  1. moji satovi - koje zapravo nemam :)
    By pap in forum Kafić
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 6.12.2010., 14:41

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •