Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 62
Like Tree210Likes

tema: Vukas - zbirka

  1. #51
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Hronografi

    Ipak neću. Više volim vašar nego austrougarsku kartoteku.

    Croix Blanche.
    Prvobitno namenjen konverziji, dok nije došao na ruke. Momentalno sam odustao od bilo kakvog petljanja. Prelep cifer, očuvan sat...
    Marka - nikad čuo. Da li je vojni... ne znam, tako izgleda. Luminacija na izdisaju, više sija po danu nego... ne voli mrak, izgleda. Ali mu mnogo dobro pristaje.
    Poklopac na navoj, nema baš mnogo takvih džepnih. Unutra UT kalibar 431, značajno veći nego uobičajeni 6497. Sat je prečnika 49mm a sam mehanizam 40. Dodatna oznaka "Dme", gde je "me" upisano u veliko D.
    Ko god nešto zna o ovoj marki ili ovom Dme znaku, voleo bih da čujem, pošto ću sat zadržati. Hvala.

    Vukas - zbirka-blanche.jpg Vukas - zbirka-cb.jpg Vukas - zbirka-431.jpg

    Vukas - zbirka-dme.jpg Vukas - zbirka-dva.jpg Vukas - zbirka-back.jpg
    tolarbo, vladas, VLADAN P and 3 others like this.

  2. #52
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Hronografi

    Citat Vukas kaže: Pregled poruke
    "Megatrend".
    Megatrend je za neznalice, za naprednije je gigatrend a za vrhunske znalce teratrend.


    Citat Vukas kaže: Pregled poruke
    Ipak neću. Više volim vašar nego austrougarsku kartoteku.

    Croix Blanche.
    Prvobitno namenjen konverziji, dok nije došao na ruke. Momentalno sam odustao od bilo kakvog petljanja. Prelep cifer, očuvan sat...
    Marka - nikad čuo. Da li je vojni... ne znam, tako izgleda. Luminacija na izdisaju, više sija po danu nego... ne voli mrak, izgleda. Ali mu mnogo dobro pristaje.
    Poklopac na navoj, nema baš mnogo takvih džepnih. Unutra UT kalibar 431, značajno veći nego uobičajeni 6497. Sat je prečnika 49mm a sam mehanizam 40. Dodatna oznaka "Dme", gde je "me" upisano u veliko D.
    Ko god nešto zna o ovoj marki ili ovom Dme znaku, voleo bih da čujem, pošto ću sat zadržati. Hvala.
    NE znam nista o marki, ali sat je prelep i greota je konvertovati ga. Samo ce se unistiti cifer a za mehanizam ne verujem da imam mnogo delova. Veoma zanimljiv primerak.

  3. #53
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Vukas - zbirka

    Početak teme, Vukas ni pet ni šes:
    "Neću da postavljam satove koje mislim da prodam, smatram da nisu deo zbirke. Samo "doživotne" primerke."
    Glupost. Neodgovorna i pretenciozna izjava za nekog u tim godinama. Mislim na drugi deo izjave, pošto takvi primerci ne postoje sve dok čovek ne "baci kašiku" jednog dana. Tek onda postaju doživotni.
    Zbirka je, naravno, pretrpela reviziju. Bivši, iz raznih razloga:



    Umesto "bivših" tu su neki noviteti, kasnije o njima a za sada u Seiko gang upao je plavi kvarc... nepredviđeno. Pilot kalkulator, 7t32, upadljiv i neuništiv sat u "Monster fazonu". Tako... sutra nastavak.

    Djordje, tolarbo, vladas and 8 others like this.

  4. #54
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    Uh bas upadljiv Seiko i deluje bas robusno. A sto se tice izjave, pa vecina nas je tako i pocela, dok nismo shvatili da takvih dozivotnih primeraka nema
    Vukas likes this.

  5. #55
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Vukas - zbirka

    Evo još nekoliko sličica.

    Vukas - zbirka-pilot1.jpg Vukas - zbirka-pilot2.jpg Vukas - zbirka-pilot3.jpg
    Vukas - zbirka-pilot4.jpg Vukas - zbirka-pilot6.jpg Vukas - zbirka-pilot7.jpg

    Preko 42mm bez krunica i preko 11mm debljine. Lepe dimenzije, potaman. Ima i lepu luminaciju, potrajaće... tek mu je sedma godina. Korona izgleda lepo, verovatno je i funkcionalna, samo meni ne pada na pamet da preračunavam galone u litre i milje u kilometre. Ako to uopšte iko i radi. Narukvica nije njegova, jeste Seiko ali nije njegova. Onako... ne stoji loše, udobna je. Morao sam da prepravljam "uskočnike" da se upasuje kako treba. Hardlex, niži od bazela. Sav je od čelika i sav je izgreban, ko zna šta je sve preživeo... prava mazga. Za rad, u tom smislu. Nekako mi dođe žao da maltretiram one moje matore navijače i automatike pa nosim kvarc. Uinat sopstvenom mišljenju.
    Poslednja ispravka: Vukas (26.7.2012. u 13:47)
    Djordje, tolarbo, vladas and 5 others like this.

  6. #56
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Vukas - zbirka

    Da... jedna mala digresija.
    Danas preturam po kutijama u garaži, tražio sam nešto, kad ono - parče sata. Uništeno. Prava iskopina - nema staklo, kazaljke, ključ, poklopac... pun prašine ali mašina mi se učini zanimljiva, nepoznata mi a zanimljiva.
    Potpisana: Lanco, pogledam na netu a ono Ronda 1233, navijač naravno, 17 rubina. Kopka crv... ponesem kući. Posle pola sata "ubeđivanja" - proradi. Još ne mogu da poverujem. Radi. Nagon za preživljavanjem čuda pravi, čak i kod malih mesinganih naprava "bez duše".

    Vukas - zbirka-lanco.jpg Bivši pokojnik, he,he
    Poslednja ispravka: Vukas (26.7.2012. u 14:08)
    vladas, jagos, 23jewels and 2 others like this.

  7. #57
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    Neverniče ... odakle ti ideja da je bez duše , `leba ti ! Nemoj slučajno da ti ta Ronda vidi ovaj post , pa da rikne od tuge ! Udahnuti život u to malo mesingano čudo ... hmm, mogu misliti kakvo zadovoljstvo
    Vukas likes this.

  8. #58
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    Citat backarelli kaže: Pregled poruke
    Neverniče ... odakle ti ideja da je bez duše , `leba ti !
    Slušaj Radoje! Nemoj da se svađamo preko tarabe... Jel vidiš navodnike ko kuća. Jes čuo ti za ironiju?
    VLADAN P likes this.

  9. #59
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    Naziv: 001.gif, pregleda: 127, veličina: 166 bajtova ...skroz sam pošandrcao. Moram na odmor, ne vredi. Nego ajd kad već pišem, ne bilo ti zapovedjeno, ponesi tog plavog strujara na sledeće okupljanje. Baš bih voleo da ga vidim uživo !
    Vukas likes this.

  10. #60
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Vukas - zbirka

    Gde ja tu i on.
    backarelli likes this.

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Lijepa zbirka satova
    By sector77 in forum Opšti forum
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.5.2011., 20:35

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •