Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree27Likes
  • 14 Post By Vookela
  • 3 Post By MMario
  • 1 Post By vladas
  • 9 Post By Vookela

tema: Vookela - moji satovi

  1. #1
    Novi član
    Član od
    17.2.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    18
    Lajkovi
    45
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Vookela - moji satovi

    Kao sto je i red, zelim da predstavim svoje satove. Za pocetak, krenucu od kraja - radi se o Festini F16285/C koju sam nedavno dobio na poklon. Inace 'ne volim' okrugle satove i metalne narukvice, tj. vise preferiram satove kvadratnog ili blago sfericnog oblika. Valjda je razlog za to sto sam uvek tezio da imam 'malo' drugaciji sat nego ostali, ne znam. Elem, evo malo podataka o Festini:

    - mineralno staklo
    - kvarcni mehanizam
    - crni ciferblat
    - celicno kuciste
    - narukvica od celika sa leptir kopcom (dobro sam se izrazio )
    - analogni displej sa arapskim brojevima
    - datum
    - unidirekciona korona/bezel sa podeocima od 60 kliktaja i oznakama na po 10 minuta (ovo sam naucio na forumu )
    - vodootporan do 10 ATM (tako pise na poklopcu, nisam probao)
    - ima i onu tackicu na 60 minuta sto svetli u mraku, da me ubijete zaboravio sam kako se strucno zove a nije da nisam ucio gradivo...

    Evo malo i fotki:

    Vookela - moji satovi-dsc09417.jpgVookela - moji satovi-dsc09420.jpgVookela - moji satovi-dsc09425.jpg

    Jos jednom zelim da pohvalim forum za kvalitet i preglednost. Inace sam sam forumas na par drugih foruma i sam znam koliko znaci kada se nadju informacije i kada ti drugi clanovi foruma pomognu.

    Ono sto mi je zelja u narednom periodu je da nabavim jedan sat koji ce biti pravi porodicni sat, onaj koji cu pokloniti sinu, a on svom sinu itd. ne znam jos koja je to marka, ni kako bih voleo da izgleda ali polako, sazrece to vec vremenom.
    Baron, vladas, jagos and 11 others like this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Vookela - moji satovi

    Dobro dosao na najveci horoloski forum na ovim prostorima! A i sire......Lep sat imas. Uzivaj u njemu a kako si ga opisao cini mi se da ces ubrzo postati "nas" do kraja. Ustvari, sto bi tebi bilo lepse nego nama.
    Hvala ti za pohvale, mada smo mi toga svesni.
    bokanegra, nokru and Vookela like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Vookela - moji satovi

    Vookela, pridružujem se dobrodošlici! Festina mi se jako sviđa, posebno kazaljke.

    Stojimo na raspolaganju za savet, kada budeš "uobličio" želju za sledećim satom
    Vookela likes this.
    No time to lose

  4. #4
    Novi član
    Član od
    17.2.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    18
    Lajkovi
    45
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vookela - moji satovi

    Hvala na dobrodoslici, cim fotkam kacim 'manekene' na forum !

  5. #5
    Novi član
    Član od
    17.2.2015.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    18
    Lajkovi
    45
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vookela - moji satovi

    Evo jos jedne fotke Festine po dnevnom svetlu:
    Vookela - moji satovi-dsc09433.jpg

    Ovo je sat koji nosim svaki dan na poslu - Pierre Cardin, 'modni sat', ide mi savrseno uz odelo i poslovnu varijantu. Ovaj oblik sata najvise volim, drugaciji je od onih sa okruglim kucistem a opet elegantan. Kod ovog sata mi se narocito svidja sto je tanak i lagan, skoro ga ne osetim na ruci. Crni cifer, celicno kuciste, kvarcni mehanizam, brojke samo na 5,6 i 12 sati. Veoma je lako ocitati vreme sto mi se posebno svidja. Imam ga skoro 10 godina, mozda i duze, samo sam menjao bateriju i narukvice koje se vremenom moraju zameniti zbog starenja koze. Originalnu kopcu premestim na novu narukvicu et voila!

    Vookela - moji satovi-dsc09443.jpgVookela - moji satovi-dsc09441.jpgVookela - moji satovi-dsc09439.jpg

    Ovo je prakticno moj prvi sat, da se ne racunaju oni deciji plasticni kojih se i ne secam. Kupljen je u nekom free-shopu davno, mislim da ima oko 20 godina. Svidja mi se boja kucista koja je bronzana, patinirana. Brojevi i kazaljke imaju fosforni premaz koji svetli u mraku i posle ovoliko godina, a bezel je takodje u funkciji, u kontra smeru naravno. Cini mi se da se radi o replici nekog Camel Trophy modela iz ranijeg perioda. Na njemu sam takodje menjao baterije i narukvice vremenom. Ima samo sentimentalnu vrednost za mene, trzisnu nikako. Interesantna je varijanta sa razlicitim bojama koze narukvica, sto se iz prilozenog moze videti - kao da se radi o drugom satu:

    Vookela - moji satovi-dsc09445.jpgVookela - moji satovi-dsc09450.jpgVookela - moji satovi-dsc09452.jpgVookela - moji satovi-dsc09453.jpg
    vladas, Walter, bt321 and 6 others like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •