Strana 13 od 16 PrvaPrva ... 3910111213141516 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 130 od ukupno 157
Like Tree480Likes

tema: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

  1. #121
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

    Čestitke na Komandirskom. Drago mi je da si zadovoljan. U zdravlju te služio.

  2. #122
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

    Hvala. Mehanizam je regulisan. To je lepo. Jedina zamerka je što krunica ne ulazi skroz, vidi se ključ. Tako je i na svim slikama sa interneta.

  3. #123
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

    marko14, RUS, vladas and 16 others like this.

  4. #124
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

    Komandirski K65 me nije kupio na kraju iako je solidan sat, tako da je našao novog vlasnika. Orient takođe, prebučan rotor na Symphony-ju mi je smetao od početka tako da preporučujem svima da izbegavaju njihove modele sa mehanizmom 48743. Jako bučan rotor, a čak se i oseća ponekad na ruci kako se okreće, vrlo grub rad ima. Čak je i Amfibija daleko van te klase. Nisam ga ni godinu dana imao i našao je novog vlasnika.

    Sada čekam K-34 350007 kao što sam već napisao, i gledam neki dress, možda čak i kvarcni jer mi je to najpodobnije za sat koji ću najređe da nosim. Uzeću i još neku Amfibiju čisto da se zezam. Skoro sam napravio od 420059 ono što sam zamislio, samo još scubadude caseback, i ako uspem da izboksujem jednu krunicu od punog čelika, možda sa logom. Čekam leptir kopču i drugi Vostok kožni, ovaj sa engleskim natpisom iako veeeoma kvalitetan mi ne radi posao, pa moram sačekati onaj sa ruskim natpisima. Tako da će to onda biti pravi daily diver onako kako sam ga zamislio.

    Ovaj na satu na ruci je 18mm sa faltom po sredini, blago sjajan, ali opet mat, a 22 je nemontirana i valjda je voterprufovana.
    Oba kaiša su dosta čvrsta, kopče su solidne i masivne, šavovi perfektni i jako prijatni na dodir, a prava koža odaje utisak da će da traje i da "lepo stari" a ne da se ofuca odmah. Ako nekom treba ova 22 meni se ispostavila višak pa nek se javi. Imam i neke mesheve i jednu solid steel za 420 originalnu. Daću ih povoljno.




    VLADAN P, Zagor, bokanegra and 1 others like this.

  5. #125
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Objekat #960

    Evo još malo razonode, da, uloženo vredi mnogo više od dobijenog ali merak nema cenu.

    Ovo 960 kućište sa mehanizmom sam dobio od Kureta u nekoj kompenzaciji pre možda 2 godine. Jurio sam povoljan automatik jer je u njemu bio navijač. Najzad je iskrsao neki krš komandirski sa automatskim mehanizmom pa sam ga kupio sa ispod 1000 dinara, jer je bio ispravan a i cifer i kazaljke se mogu upotrebiti.

    Staklo ispolirano u DIY režiji, odličan rezultat, to sam već apsolvirao.

    U međuvremenu je Neptun kućište sređeno, uzete kazaljke i cifer, zamenjen dihtung. Sada stiže i krunica od punog čelika kao i Neptun kožni kaiš. Stigao je bezel #333 kojim sam apsolutno očaran i oduševljen kako stoji na ovom zlaćkastom ciferu.

    Automatik 2416 ide na generalni servis, taman dok stigne kaiš. Spreman je i Gagarin poklopac mehanizma jer inače ne bi bilo mesta za rotor zbog niskoprofilnog poklopca. Razmišljam i o providnom poklopcu ali nisam siguran još jer hoću što elegantniju varijantu, a providni previše povećava profil sata.

    Imam samo jedno pitanje, šta mislite o crnim kazaljkama obzirom na crni bezel i crni kožni kaiš?

    Evo malo slika:

    Donor















    RUS, vladas, VLADAN P and 7 others like this.

  6. #126
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

    Priložene slike Priložene slike Uroš GT - Moja skromna kolekcija-wp_20160626_028.jpg  
    RUS, vladas, Neša and 10 others like this.

  7. #127
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

    Da li neko ima ideju zašto ne mogu da namontiram ni jednu novu krunicu na ovaj sat? Unutra je navijač 17 rubina, a krunica koja je predviđena po dućini ključa za 710, 420 i 960 kućišta ne može da "dohvati" i uhvati se gde treba.

    Mehanizam koji sam nabavio je 2416b sa 21 rubinom, gde mi je još 10 rubina, jel to neki stariji tip? Čitao sam da je navodno bolji od ovog sa 31 rubinom. Razlikuje se najlakše po tome što teg rotora nije zapunktovan nego je ravno prikačen, dok je na tipu sa 31 rubinom vidljivo nekoliko mesta gde je punktovano.

    Ni jedno mišljenje za crne kazaljke?

  8. #128
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom

    Za krunicu ne znam šta da kažem. Tebi se baš uznedalo sa krunicama.

    Što se mehanizma sa 21 rubinom tiče, ne vidim ni jedan razlog zašto bi bio bolji. Mada ne kažem ni da je lošiji. Možda činjenica da Vostok danas proizvodi 2416 sa 31 rubinom ipak nešto govori.
    Postoje Vostok mehanizmi 2416 (21 rubin) sa rotorom koji nije punktovan. Dakle, 2416 sa 21 rubinom može i ne mora imati punktovan rotor.

    Crne kazaljke su dobra ideja. Da li ove kazaljke Vostok Amphibia Original Black Hands Meranom.com stvarno imaju bolji svetleći premaz?

    PS- Zaboravih da napišem, 2416 sa 21 rubinim jeste starija verzija mehanizma. Fotka stare ministarke , iz kataloga, koja ima 21 rubin:
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	eg.jpg
Viđeno:	346
Veličina:	77,8 KB
ID:	124366
    Poslednja ispravka: RUS (27.6.2016. u 11:54)
    VLADAN P and mizzy like this.

  9. #129
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Crne kazaljke su dobra ideja. Da li ove kazaljke Vostok Amphibia Original Black Hands Meranom.com stvarno imaju bolji svetleći premaz?
    Da. I crne i plavljene i niklovane. Zuckasta masa koja svetli solidnim zelenim sjajem.

    Citat Uros GT kaže: Pregled poruke
    Da li neko ima ideju zašto ne mogu da namontiram ni jednu novu krunicu na ovaj sat? Unutra je navijač 17 rubina, a krunica koja je predviđena po dućini ključa za 710, 420 i 960 kućišta ne može da "dohvati" i uhvati se gde treba.
    probaj da kada montiras i uvijes vec krunicu, da uhvatis odgovarajucom pincetom kljuc i "poteras" ga na mesto. Obicno fali vrlo malo. Mozda 0,1mm.
    VLADAN P and skydrummer like this.

  10. #130
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Uroš GT - Moja skromna kolekcija

    Hvala Veberz, to je odličan savet, to ću reći časovničaru, obzirom da će on raditi servis i engine swap jerbo nemam alat ni ekspertizu

    Inače to što me je poteralo s krunicama je sve jedan te isti sat - ovaj Samo što dugo vremena je stajao dok nije naišao jeftin automatski mehanizam.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •