Strana 5 od 14 PrvaPrva 123456789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 132
Like Tree327Likes

tema: sofronije-mini kolekcija

  1. #41
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    Joj, hvala drugari ali.... ubi me neizvesnost i trema dok se Baki ne pojavi. Ako je jos bio na konsultacijama kod baba Ruze na pijaci bice kritike samo tako. A samo sam hteo reci da taj sturmanski i nije bas toliko los kao sto mangupi pricaju

    Mada se o buranku skoro sve zna, pa i amfibiji svakako, skljocnucu jos koju sliku da ih dopunim a nebude dosadno i napadno.
    vladas, anbeast and backarelli like this.

  2. #42
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    Uzeo si mi reč iz tastature. Za fotke burana unapred imaš piće
    backarelli likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #43
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    sofronije-mini kolekcija-bravocare.jpg

    B R A V O ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

    svaka cast !

    ne zna se koji je lepsi!

    p.s.

    onaj longines, imao sam isti, kad kucka odzvanja celik. ovi novi, e to kod njih ne moze da se cuje.
    vladas and backarelli like this.

  4. #44
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    Sofronije
    Neočekivan ''rafal'' lepih satova
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #45
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.018
    Lajkovi
    58507
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    Pevac bas sam se pitao sta je sa tobom,kad ONO.... Svaka cast na prosirenju kolekcije

  6. #46
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    AAAAAAaaaaaaaaaaaa , Lajavi, samo kad si se pojavio, oprošteno ti je !

    Brate mili, kakav post i kakve prinove ! Naziv: smiley6-Emoticon.gif, pregleda: 175, veličina: 7,7 KB Sjajno , sve dok rusi vode priču, sjajno . Dal` svemirci, il` pešadinci , isprsili se kao u stroju. Mada, bez veze je da izlećem sa Šturmom ovde... bojim se da se ne ispumpaju ! Naziv: mali172.gif, pregleda: 173, veličina: 33,3 KB

    Ja ću biti dobar, ali se svakako bojim luger-ove reakcije. Ako se i njegov šturma suzdrži, baš imaš srećeeeeee ... heheheeee Naziv: icon_mrgreen.gif, pregleda: 168, veličina: 223 bajtova
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  7. #47
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    Evo mene. Samo kada Baki nije napravio slucaj, sve je lakse sada i opustenije Baki, samo da znas da luger nesme da me maltretira jer me on pelcovao za "sajdzizam" pa mora da sada trpi i moje nestasluke Vladane, pa znas za moj obicaj da ne smaram drugare pojedinacnim prinovama pa se eto povremeno oglasim "redenikom". Zagore, eskadrila je na broju samo sam privremeno bio prizemljen zbog produzenja resursa Hvala svima na lepim komentarima i podrsci, posebno onima sto se potrudili da me rejtingom naprave malo ozbiljnijim clanom.
    Evo, po zelji vladasa i nese, male slikovite dopune i sa malo pismena, onako bez preterivanja.

    Meni je ovaj Buran privukao paznju bas zbog tog punokrvnog i izvornog mehanizma 3133 a model se, koliko znam, pojavio 1992.godine i doneo nekakve prve male pomake od prepoznatljive ruske skole. Kuciste je ostalo mesingano sa zastitom niklovanjem, poklopac na srafljenje prstenom je bez ikakvih oznaka na sebi ali raspon lugova na 20mm. Ostalo sto se odnosi na cifer je sasvim dobro poznato. Brojevi i kazaljke sa superluminova premazom za koji rusi obavezno napomenu da je bez stetnih elemenata; staklo mineralno, ravno. Precnik sata na 38mm, svakako bez krunice, a ukupna visina je 13mm mada zbog oblika kucista sa ravnim bocnim stranama sat izgleda mnogo robusnije. Sat je stigao sa svojom originalnom kopcom na kaisu koji je, logicno, odmah promenjen a kopca zadrzana.
    sofronije-mini kolekcija-img_5064_1.jpgsofronije-mini kolekcija-img_5065_1.jpgsofronije-mini kolekcija-img_5063_1.jpgsofronije-mini kolekcija-img_5066_1.jpgsofronije-mini kolekcija-img_5062_1.jpg Inace taj komercijalni naziv buran eksploatisu i druge firme a "pakovanje" je vec sa skoro paletom mehanizama. Cesto se srecu sa ETA 2824-2; poletovim "zvonar" mehanizmom 2612; poletovim mehanizmom 3103 / 3105; slava mehanizmom; tu je volmax sa 3133/2411183 mehanizmom ali i sa ETA 7751....
    Znajuci da mi Baki nebi oprostio da sam se opredelio za volmaxa ciji se mehanizam nemoze cistiti vodkom "trojka", ja ostadoh na izvornoj varijanti a i sredstvo za ciscenje mnogo dostupnije

    Za nasu drugaricu Valentinu nema previse podataka. Ovaj sat mi lici na uvod, ili zavrsetak, one serije koja je pokazana za obelezavanje 50 godina od njenog cuvenog leta u svemir. Prosle godine se pojavila amfibija sa crvenim ciferom na kojem je lik Valentine i naznakom 1961-2011. Nisam vidjao previse ovakvih satova ali posto ja nisam reper za informisanost i o takvim detaljima serija, prepustam nekome od drugara da to dopuni ako ima podatke.
    Jutros sneg svuda pa se drustvo u kutiji potrudilo da nasoj drugarici ne bude hladno sa onom metalnom narukvicom. Crnu subaru htede da joj pozajmi buran ali Valentina, kao skromna zena, sa lugovima na 18mm pa priskoci stariji poljot stoper. Isustvo je to pa evo slika nase valentine opremljene za zimu.
    sofronije-mini kolekcija-img_5074_1.jpgsofronije-mini kolekcija-img_5072_1.jpgsofronije-mini kolekcija-img_5067_1.jpgsofronije-mini kolekcija-img_5071_1.jpg
    Sve odlicno poznato kada je amfibija u pitanju. Bez onzira na ono "200m" na poklopcu sa ovim satom nikako nemam nameru brckati se pa ce drugarica ostati kompletirana crnim kaisem jer mi tako mnogo lepsa. Iskreno, meni paznju privukao taj cifer i ocuvanost sata pa nisam ni razmisljao o mehanizmu. Gotovo se iznenadih kada sam video rotor... svasta samnom

    Ako vas ovo nevreme nateralo da sedite i procitate sve ovo, znaci nisam pogresio vreme kada da otvorim kljun ponovo
    Poslednja ispravka: sofronije (9.12.2012. u 12:13)
    RUS, vladas, anbeast and 7 others like this.

  8. #48
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    Na sledećem okupljanju ili ako se sastajemo ranije imaš piće, kao što sam obećao. Buran je vrh, a amfibija je zakon.
    vladas likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #49
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    Ne mogu da ti garantujem, ali mislim da je ta Amfibija malo starija, tj da nije iz te serije povodom 50 godina.
    Ti satovi su drugaciji.
    sofronije-mini kolekcija-7a40e46d46fb54dd9601bb28d2f2e3fdo.jpgsofronije-mini kolekcija-amphibia-cosmonaut-3.jpg
    vladas and 83stojan like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #50
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: sofronije-mini kolekcija

    neso
    sleteo je buran uz onog pilota, strelu i jos par njih sa ruskim karburatorima a to je posebna kutija. Nadam se da ce se namestiti prilika pa da ih zajedno mazimo i pazimo :-)
    rus
    pa i pomenuh crvenu i natpise da je za 50 god., jasno da ova to nije.
    RUS and Neša like this.

Slične teme

  1. martin71 - Kolekcija M
    By martin71 in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 22.2.2015., 6:21
  2. Marko Crv - Mini kolekcija mojih CORTEBERT-a
    By Marko Crv in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 31.12.2014., 19:43
  3. Kolekcija by fotopetar
    By fotopetar in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 8.12.2013., 8:02
  4. Bajker71 - moja mini kolekcija
    By bajker71 in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 288
    Poslednja poruka: 14.1.2013., 19:51
  5. Hamilton Walden H26311151 - mini photo review
    By sima hrabri in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.11.2010., 22:11

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •