Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 22
Like Tree100Likes

tema: PedjaSD-Moj jedini sat za sad

  1. #1
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom PedjaSD-Moj jedini sat za sad

    Kao što sam ranije pisao, ovo je za sad moj jedini sat. U pitanju je Hamilton Jazzmaster Open heart u kome "kuca" ETA 2824/2, sa 25 rubina, bez komplikacija, promera je 40mm, safirno staklo sa prednje i zadnje strane, kožna narukvica. Imam ga 7-8 meseci, i za sad sam prezadovoljan radom. Rezerva snage traje negde oko 42 sata, veoma je lagan, a prvenstveno mi se i svideo zbog dizajna, jer je delom skeleton a opet deluje prilično ozbiljno pa mogu da ga nosim i kad idem da radim. Za sad nisam primetio da ima odstupanje u vremenu u odnosu na klasično odstupanje te klase ETA mehanizama. U to vreme je bio izbor između ovog Hamiltona H32565555 koji je bio nov, i polovnog Longines-a L2.673.4.78.3 kome nije radio moon phase, tako da ja nisam hteo da se igram, jer nisam znao koliko popravka tog dela mehanizma može da košta. I evo ga moj ljubimac, nadam se da ćete uživati u slikama:
    PedjaSD-Moj jedini sat za sad-dsc01156.jpgPedjaSD-Moj jedini sat za sad-dsc01166.jpg

    P.S. nadam se da su slike o.k. rezolucije, pošto nisam mogao da upload-ujem neku bolju rezoluciju.
    Poslednja ispravka: sima hrabri (11.11.2011. u 17:52) Razlog: uzastopne poruke istog autora
    milan zmaj, RUS, vladas and 20 others like this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: PedjaSD-Moj jedini sat za sad

    PedjaSD, vrlo, vrlo lep Jazzmaster! Svaka cast na izboru. Ja ne bih znao koji pre da izaberem - sa bordo ciferom ili ovaj kao tvoj!

    Ako ti nije tesko, daj jos slika, po mogucstvu na dnevnom svetlu!

    BTW - ja sam imao slican Jazzmaster Viewmatic, koji je izgledao prelepo ali mi se nekako nije svidelo kako mi izgleda na ruci . Sada je zato tu Jazzmaster Chrono .
    PedjaSD, backarelli and Serb like this.
    No time to lose

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: PedjaSD-Moj jedini sat za sad

    Pozdrav Pedja!

    Prelijep sat,u ostalom kao i sva Jazzmaster linija.
    Biću iskren i napisaću da ti bolji sat neće trebati u životu,ali teško da ćeš ostati samo na ovom primjerku!
    Čim se postane aktivan član ovog foruma - gotovo je - krene se sa šopingom!
    PedjaSD, backarelli and Serb like this.

  4. #4
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: PedjaSD-Moj jedini sat za sad

    vladas hvala, ja sam imao 3 opcije (crni, braon i beli cifer) kod ovlašćenog dilera, i meni se najviše dopao ovaj sa belim i braon kožnom narukvicom. Jedan od problema kod mene je i što nemam veliki zglob pa mi svaki sat koji je preko 43mm deluje nekako preveliko, zato mi se ovaj toliko i svideo. Biće još slika, samo se nadam nekim lepšim danima da mogu da ga slikam u prirodi.
    HADzi DALIBOR hvala, ne znam da li sam već napisao (da se ne ponavljam) ali ovo je bukvalno bila ljubav na prvi pogled, ušao sam u radnju da gledam neke Tag-ove kad sam snimio ovog Hamiltona, probao sam, pogodio dil i izašao napolje sa satom na ruci. I za sad sam prezadovoljan To sam i ja skapirao, sad je kasno da se kajem... od sad samo tražim dobre dilove i satove.
    Postaviću jednu temu jer imam par satova koji su mi na meti možda ne ove godine ali def.sledeće ili one tamo, pa me zanima mišljenje vas iskusnijih ljubitelja satova.
    Serb likes this.

  5. #5
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: PedjaSD-Moj jedini sat za sad

    Kao što sam obećao, evo slika kad je sat na dnevnom svetlu... doduše probudio sam se oko dva tako da ništa od slikanja u prirodi , rešio sam da uslikam u stanu jer je dan sve kraći i kraći. Sliku sa zadnje strane sata nisam uspeo valjano da odradim zato je nisam ni kačio.
    PedjaSD-Moj jedini sat za sad-dsc01167.jpgPedjaSD-Moj jedini sat za sad-dsc01168.jpgPedjaSD-Moj jedini sat za sad-dsc01169.jpgPedjaSD-Moj jedini sat za sad-dsc01171.jpg
    milan zmaj, edin13, RUS and 13 others like this.

  6. #6
    Član Avatar korisnika skydiver
    Član od
    20.11.2008.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    251
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: PedjaSD-Moj jedini sat za sad

    Skroz interesantan Hamilton, mnogo mi se 'đa. Jel zadnji poklopac providan?

    BTW, jedan savet pokušaj da ufotkaš sat sa svetlom koje pada na njega. Znači okreni leđa prozoru, tako da ti svetlo pada na sat. Biće mnogo lepše fotke, realnije boje, nego ovako kada je svetlo (prozor) iza sata (ruke), aj da kažem kada se slika u svetlo.
    PedjaSD likes this.
    ________________________________
    Smišljam novi potpis...

  7. #7
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: PedjaSD-Moj jedini sat za sad

    Hvala, to je i mene privuklo, nisam do tog trenutka video sat kao taj. Da, pozadi ima skeleton back i safirno staklo, al' okačiću sliku i toga, samo da nađem dobar ugao. Hvala na savetu, aparat i ja se ne družimo često pa s toga nikad nisam ni kapirao sve te uglove, i uvek me je nerviralo kako mi se vidi odsjaj aparata, Sunca ili nekog drugog svetla. Obratiću pažnju na to.

  8. #8
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: PedjaSD-Moj jedini sat za sad

    Molim moderaciju da ovo sjedini sa mojom poslednjom porukom u ovoj temi (da ne kršimo pravila foruma), naime skoro sam dokupio jednu Hirsch teget plavi kožni kaiš i preklopnu kopču za mog Hamiltona, pa evo slika... sat izgleda pooootpuno drugačije i definitivno sam osvežio i izgleda sata i svoje viđenje istog, skoro pa kao da sam kupio novi. Originalni kaiš i kopču sam sačuvao i sad se nalaze u kutiji sa garantnim listom i instrukcionom knjižicom. Uživajte.
    PedjaSD-Moj jedini sat za sad-dsc01194.jpgPedjaSD-Moj jedini sat za sad-dsc01200.jpgPedjaSD-Moj jedini sat za sad-dsc01203.jpgPedjaSD-Moj jedini sat za sad-dsc01204.jpgPedjaSD-Moj jedini sat za sad-dsc01205.jpgPedjaSD-Moj jedini sat za sad-img_3758.jpg

  9. #9
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: PedjaSD-Moj jedini sat za sad

    Ne da si ga osvezio nego je potpuno drugaciji sat!
    Lepa koza i lepa kombinacija, Hamilton - Hirsch
    Serb likes this.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: PedjaSD-Moj jedini sat za sad

    Pedja tek sada videh ovog lepotana. Cestitke od mene! Odlicno mu je legla ova teget narukvica.
    PedjaSD and Serb like this.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. umbra - moja kolekcija
    By umbra in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 96
    Poslednja poruka: 17.6.2014., 7:19

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •