Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 26
Like Tree130Likes

tema: Omnik - moji satovi

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    20.8.2013.
    Poruke
    69
    Lajkovi
    648
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Omnik - moji satovi

    Pozdrav svima,
    Evo moje male kolekcije uz kratke opise i komentare. Za pocetak jedan Guess tzv. modni sat.
    Pre svega izvinjavam se na fotografijama loseg kvaliteta.



    Guess sat kupljen u momentu ludila . NY city 2011 godine, shopping frenzy, 2h pred let nazad i pitanje na sta baciti 125usd koji su ostali u dzepu . Usput bacio pogled na domace sajtove preko telefona, secam se da je sat kod nas kostao nekih 180 eur i tad se ucinilo kao dobra kupovina. Nosio sam ga svega nekoliko puta.



    Sat ima chronograph funkciju, 24h prikaz i dosta problema. Vidi se jasno na slikama da kazaljke nisu bas in line... generalno sat mi nije bas udoban. Luminacija je smesna takodje.

    Sat nosi oznaku 011507G1, japanski quartz mehanizam.
    Uradjen u stainless steel, precnika 41mm bez krunice, debljine 13mm i sa koznom narukvicom od telece koze 21mm. Sam sat uzivo dosta vece izgleda i osecaj je da je veci na zglobu nego sto meni odgovara.

    Slika sa neta:


    Uskoro dalje...
    milan zmaj, vladas, jagos and 10 others like this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Omnik - moji satovi

    Strpljivi smo mi
    omnik likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Mlađi član
    Član od
    20.8.2013.
    Poruke
    69
    Lajkovi
    648
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Omnik - moji satovi

    Na redu je moj omiljeni sat.

    Citizen Nighthawk





    Model od titanijuma, 43mm precnik, mineralno staklo... manje vise svima poznat citizen eco drive koji se puni vestackim ili prirodnim svetlom. Izuzetno udoban model a na to svakako utice titanium te tezina sata koji je gptpvp neprimetan na ruci. Mana je sto se onda ne obraca paznja pa se lako i udara. Padao je sa raznih visina, grebao zidove, ronio na tajlandu i leteo na 4 kontinenta .

    Sat mi je posebno drag jer sam sa njim prosao sve i svasta sto se vidi i po slikama. Narucen preko ebay-a, ako me secanje dobro sluzi, pre 10 godina iz USA (nisam nasao kod nas titanium verziju a celicna je bila skuplja gotovo duplo kod nas). Cela prica od starta je bila zanimljiva od ubedjivanja sa carinikom da je u pitanju polovan sat i poklon (na kome jos visi tag i sve zastitne folije ), preko raznoraznih putovanja gde me je odlicno sluzio i dana kad sam stao na ludi kamen ... u poslednjih godinu dve primetio sam ga kod dosta ljubitelja satova u raznim varijacijama. Svakako sat koji uzivo ostavlja sjajan utisak i puno pozitivnih komentara. Bar 3 poznanika su uzeli citizen nighthawk nakon sto su videli kod mene .

    Ovaj model sam nosio svaki dan, u svakoj prilici i svuda. Nisam osecao potrebu za drugim satovima a onda mi je nesto kliknulo pre par meseci i resio sam da ga prevarim .

    Toliko o ovom "gradjaninu".
    Poslednja ispravka: omnik (22.10.2013. u 0:11)
    milan zmaj, RUS, vladas and 21 others like this.

  4. #4
    Mlađi član
    Član od
    20.8.2013.
    Poruke
    69
    Lajkovi
    648
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Omnik - moji satovi

    Dodatak i slike sata u upotrebi

    Nighthawk i ja sa budućom suprugom



    Nighthawk i ja pravimo zamak u pesku




    U Londonu pravimo se fini




    I pred svadbu bijemo kuma

    Poslednja ispravka: omnik (22.10.2013. u 0:46)

  5. #5
    Mlađi član
    Član od
    20.8.2013.
    Poruke
    69
    Lajkovi
    648
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Omnik - moji satovi

    Jos jedan satic za veceras ili jutros pa odoh u krpe.

    Ovaj sat nema potrebe posebno predstavljati, Seiko nezanimljive oznake SKX009.




    Model koji sam uzeo stize sa metalnom jubilee narukvicom i odmah je zamenjena za NATO. Misljenja o ovoj narukvici su, cini mi se, podeljena. Moje skromno misljenje je da narukvica odaje jeftin utisak sto je i realno za ocekivati od ovog cenovnog ranga. Moram priznati da se cini udobnom ali eto ja sam je posle podesavanja duzine odmah zamenio za NATO koji je na slikama i smatram da je to pravi izbor za ovaj model.
    SKX009 i ja jos uvek nismo imali prilike da se zblizimo, nosio sam ga 10tak puta i za sada se cini da ce to biti jedno lepo drugarstvo . Sat je iznenadjujuce tacan a jedino sto mi nedostaje je mogucnost rucnog navijanja jer volim tu opciju pa navijam satove svako vece pred spavanje. Sa SKX009 navijanje je mahanje levo-desno sto malo cudno izgleda kod moje supruge uz brigu da nisam mozda prolupao kao mladji referent .

    Sat je narucen preko watchubs.com uz "svetsatova" kupon sa popustom (hvala forumu ) i naplacena je carina ili PDV od samo 900 rsd, uz dopis sa carine "replika seiko sata" . Stigao je u OEM seiko kutiji sa kratkim generickim uputstvom. Sve u svemu veoma pozitivno iskustvo sa navedenim sajtom i preporuka sa moje strane.

    Sutra jos, a do tada laku noc forumasi.
    Pozdrav, Omnik.
    Poslednja ispravka: omnik (22.10.2013. u 1:18)

  6. #6
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Omnik - moji satovi

    Lepi satovi....a buducoj?? Moras ne vredi ti
    zoran funduk likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #7
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.013
    Lajkovi
    58464
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Omnik - moji satovi

    Lepo,lepo. U tekstu spomenu neke navijace?

  8. #8
    Mlađi član
    Član od
    20.8.2013.
    Poruke
    69
    Lajkovi
    648
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Omnik - moji satovi

    Nema navijaca ali ja ipak volim satove sa automatskim mehanizmom koji imaju mogucnost rucnog navijanja...

    Elem, da nastavim sa predstavljanjem kolekcije.

    Ovaj put jedan Suunto Quest u crnoj boji.




    Naravno u pitanju je digitalni sat ( kolumbo ) sa funkcijama namenjenim sportskim aktivnostima.
    Tu su alarm, stoperica koja meri krugove, savetima za trajanje i intenzitet treninga, raznoraznim analizama kao i meracem brzine otkucaja srca zbog cega sam ovaj model pazario. Sve to je uklopljeno sa nekim online/offline programom za PC koji dolazi verovatno na usb stick-u koji sam dobio u kutiji ali nisam isprobao.

    Vise detalja o Suunto Quest: http://www.suunto.com/questblack/

    Zamljivo je da od kad sam kupio ovaj sat nisam isao na trcanje niti jednom . Tako da eto par meseci provodi u kutiji i ceka gazdu ponovo da se aktivira :thumbdown:.

    Sat sam porucio preko spanskog http://mirelojeria.com i transakcija je prosla bez problema. Jedina zamerka je sto sam ih pri kupovini zamolio da umanje vrednost na fakturi ali to nisu uradili, tako da sam platio full carinu i pdv bese oko 5000 rsd. Cini mi se da je ovaj spanski sajt autorizovani diler Suunto satova pa nisam iznenadjen sto je na kraju ispalo kako jeste.

    Sat je manjih dimenzija nego sto sam ocekivao pa mislim da je prikladniji za lepsi pol, ali u danasnje doba metro seksualaca koji cupaju obrve i mackaju se kremicama - moze da prodje .

    Pozdrav do daljeg predstavljanja.

  9. #9
    Član Avatar korisnika bajker01
    Član od
    24.10.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    302
    Lajkovi
    863
    Reputacioni uticaj
    31

    Određen forumom Re: Omnik - moji satovi

    Lepi satovi i lepa priča.Pozdrav!
    omnik likes this.

  10. #10
    Mlađi član
    Član od
    20.8.2013.
    Poruke
    69
    Lajkovi
    648
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Omnik - moji satovi

    Dođe vreme da predstavim perjanicu moje kolekcije...

    Fortis Flieger Chronograph Automatic





    Slike su sa Orange ZULU Extreme Nylon Strap narukvicom poručenom sa gnomonwatches.com po ceni od $16 (FOC shipping). Naravno, nastao je error in judgement jer sam porucio model sa poliranim prstenovima a ovom satu bi svakako više odgovarali modeli sa mat obradom. No ne očajavati, naručih još jednu i to Orange Heavy Duty NATO G10 Military Nylon Strap (Matte) sa istog sajta cena $17 pa svaki dan očekujem čika poštara.

    Naravno ovo nije originalna narukvica, ovaj model stiže sa kožnom narukvicom solidnog kvaliteta čija je vrednost ~7000 rsd u ovlašćenoj prodavnici. Slike originalnog stanja sam već kačio na forumu ali evo opet:





    Sat je kupljen u BPM-u gde sam iskoristio svoje profesiju i dobio povoljnu cenu Iznenadio sam se cenama kod nas u odnosu na cene u inostranstvu i to pozitivno. Još jedno iznenađenje je bila i cena originalne metalne narukvice koju sam hteo dokupiti a za čiju cenu je moguće kupiti još jedan ili dva sasvim solidna sata recimo neki SEIKO kao SKX009 koji sam ranije predstavio, i još ostane fino kusura da se perjanica izvede na finu večeru i dobar izlazak.
    Za BPM sve pohvale sa moje strane jer su mi izašli u susret i jedan od zaposlenih je čak prošetao samnom do najbliže menjačnice da osigura dobar kurs za razmenu novca.

    Glavne odlike sata su 40mm kućište od nerđajućeg čelika sa anti-reflektivnim safirnim staklom i naravno ultrapopularni ETA Valjoux 7750 mehanizam. Mehanizam je dosta bučan, i solidno vibrira što meni odgovara jer imam osećaj da otplaćuje svoju cenu suvim radom .
    Ovaj izuzetno pouzdani mehanizam pakuje i odličnu funkciju hronografa, tu su mala sekundara, merač 30 min na poziciji ispod 12h, kao i merač 12 sati kod pozicije 6h. Datum/dan indikator su na poziciji 3h.... ah pogubih se

    Iako ovaj izgled datira još, ako sam dobro informisan, od 2004te godine bez manje-više ikakvih promena... upravo to me je i privuklo kod ovog sata. Smatram da je Fortis napravio sat sa prelepim ciferom koji i je pravi balans između čitljivosti i raznovrnosti te će dobro izgledati i za 40 godina.Sve je za mene idealno od fonta preko kazaljki do rasporeda. Prosto sam oduševljen i buljio bih u cifer satima bez problema.

    Toliko od mene za večeras... uskoro jedan swiss made nemac
    Poslednja ispravka: omnik (24.10.2013. u 1:18)

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •