Strana 9 od 20 PrvaPrva ... 567891011121319 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 90 od ukupno 193
Like Tree425Likes

tema: Nenad-moja skromna kolekcija

  1. #81
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Nenad-moja skromna kolekcija

    Buduci da je veliko interesovanje kako za skupe,tako i za jeftine satove,najbolje bi bilo da ovih dana uradim detaljan review pilota sa slikama i opisom.
    RUS, skydrummer and KureNS like this.

  2. #82
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Nenad-moja skromna kolekcija

    Pozdravljam odluku u celosti
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  3. #83
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Nenad-moja skromna kolekcija

    Ukoliko imas vremena svakako uradi opis. Mislim da bi mnogima moglo biti od koristi.
    Nenad Arandjelovic likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #84
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Nenad-moja skromna kolekcija

    Vec neko vreme razmisljam o "Dress satu",ali takva kupovina je teza nego sto se cini,iz razloga sto su mnogi,ukljucujuci i mene,navikli na nosenje i kupovinu sportskih satova.


    Ulogu sata ove vrste do sada je obavljao moj dobro-poznati Vostok-Europe N1 Rocket,koji je inace diver i jako lepo izgleda na koznom kaisu,ALI...srodnosti sa "Dress satom" tu prestaju,zato sto je N1 Rocket cista suprotnost,najvise zbog svojih dimenzija,koje daleko premasuju standard "Dress sata"


    Nakon velike pretrage ovakvih satova i razmisljanja o tome,da li kupiti vintage sat star vise godina,pa ga sredjivati ili noviji,vintage look sat,odlucio sam se za ovo drugo,zato sto je po mom misljenju brze,jeftinije i ima dosta lepih satova za dobar novac.

    Odluka je pala na Orient Bambino ref. SER24005W0,a kako i ne bi,kada se pogledaju ova dva maestralna opisa:

    Orient FER24005W0 – Bambino

    Orient Bambino

    Skydrummer i Sin.er,svaka cast na opisima ovog zaista prelepog sata,upravo su oni prevagnuli i sada mogu da shvatim kako je imati ovaj sat i uzivati u njemu,a nije u mom posedu ni 24 casa.

    A sada mala prica oko porudzbine,utisaka i naravno,par lepih slika.

    Sat je porucen 15.09.2015. sa sajta www.dutyfreeislandshop.com,kao bih izbegao eventualne dodatne troskove,narucio sam ga bez kutije.Iako mi je mnogo zao zbog toga,znajuci koliko je lepa originalna kutija,nisam se bas toliko potresao kada je sat stigao,a stigao je 22.09.2015. sto je 7 dana od dana uplate,rok isporuke je 5-12 dana,iako nisam verovao da ce stici u tom roku,cuda su moguca.Sat je stigao u velikoj koverti sa zastitnim baloncicima,sa papirima,reklamnom vrecicom sajta(koja je pristojnog kvaliteta,ali jako korisna) i satom koji je bio u originalnoj Orient kesici,a sve je umotano zastitnim delom sa baloncicima.Kada sam se dokopao sata,sve je bilo lepo zasticeno i bez i najmanjeg ostecenja,veliki plus za sajt,bas sam odusevljen.


    Sat je na prvi pogled jednostavan,slike vam mogu dati neku predstavu kako sat izgleda,ali ozbiljno,morate biti Skydrummer i Sin.er,da bi izvukli maximum i predstavili ovaj sat u pravom svetlu pomocu slika,od mene za trud nasih kolega.

    Kada sam malo bolje pogledao sat,to je onaj drugi pogled kada se smejanje kao kada dete dobije slatkis sleglo,bio sam zaista odusevljen onim sto sam mogao da vidim.Svi detalji "dress sata" su tu,pa cak i vise od toga,zato sto Orient nije stedeo na njima.Odmah se zapazi prelepo konkavno,mineralno staklo,cifer koji je u sredini ravan,sa strane vec "pada" na dole,zaista lep detalj.Orient logo je lepo uradjen i uklopljen,detalj vredan svake paznje.Markeri i kazaljke su seceni pod uglom tako da jako lepo presijavaju na svetlu,kuciste je dobilo lepu kombinaciju brusenja i poliranja,stice se osecaj da sat izgleda skuplje nego sto je placen,sto je sigurno i bila namera ljudi iz Orienta.Krunica i kopca su takodje potpisani,sto se ne vidja cesto u ovom cenovnom rangu.Zadnji poklopac je slicno uradjen kao i cifer,ravan na sredini sa istim efektom "pada" sa strane,dok se na ravnom delu poklopca se nalaze informacije o satu.Za kraj dela o utiscima sam ostavio narukvicu i mehanizam.Narukvica je kozna sa kroko sarom na spoljnoj strani i ima malo plastificiran sjaj,ako mogu tako da ga nazovem,jedina mana narukvice je njena tvrdoca,ali uprkos tome,lepo i udobno lezi na ruci(bar meni).Sto se mehanizma tice,unutar sata kuca Orient cal. 48743,automatic in-house,tacnost cu naknadno pratiti,najvise bih hteo da istaknem rotor ili protiv-teg koji se malo glasnije cuje,licno mi ne smeta.

    Toliko o mojim utiscima,ukoliko neko zeli nesto ozbiljnije zapazanje ovog sata,zaista treba pogledati opise iskusnijih kolega.


    U nastavku slede i fotografije...

  5. #85
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Nenad-moja skromna kolekcija

    Evo i obecanih slika,bice ih jos kako vreme bude odmicalo.

    Naziv: IMG_20150922_110417.jpg, pregleda: 280, veličina: 186,7 KB

    Naziv: IMG_20150922_110428.jpg, pregleda: 293, veličina: 220,6 KB

    Naziv: IMG_20150922_131930.jpg, pregleda: 294, veličina: 164,1 KB

    Naziv: IMG_20150922_131937.jpg, pregleda: 269, veličina: 115,2 KB

    Naziv: IMG_20150922_202242.jpg, pregleda: 263, veličina: 174,4 KB

    Naziv: IMG_20150922_202705.jpg, pregleda: 275, veličina: 196,8 KB

    Naziv: IMG_20150922_203534.jpg, pregleda: 259, veličina: 145,5 KB

    Naziv: IMG_20150922_203610.jpg, pregleda: 263, veličina: 193,0 KB


    i za kraj...

    Naziv: IMG_20150922_204501.jpg, pregleda: 260, veličina: 160,7 KB
    RUS, jagos, VLADAN P and 15 others like this.

  6. #86
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Nenad-moja skromna kolekcija

    Cestitam na prinovi, odlican sat
    Nenad Arandjelovic likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #87
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Nenad-moja skromna kolekcija

    Nema šta, odličan sat. U zdravlju ga nosio.
    Nenad Arandjelovic likes this.

  8. #88
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Nenad-moja skromna kolekcija

    Hvala ljudi,to je i vasa zasluga.

  9. #89
    Stariji član Avatar korisnika Dukin
    Član od
    28.3.2014.
    Lokacija
    Bijeljina-Beograd
    Poruke
    730
    Lajkovi
    6859
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Nenad-moja skromna kolekcija

    Svaka čast i za post i za novi sat. Posebne čestitke na fotkama u različitim odjevnim kombinacijama. Baš si se potrudio i to treba cijeniti. Još jednom bravo...
    Nenad Arandjelovic likes this.

  10. #90
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Nenad-moja skromna kolekcija

    Citat Dukin kaže: Pregled poruke
    Svaka čast i za post i za novi sat. Posebne čestitke na fotkama u različitim odjevnim kombinacijama. Baš si se potrudio i to treba cijeniti. Još jednom bravo...
    Hvala Dukin,zbog toga sam i kupio Bambina,jer bas volim da nosim kosulje,posebno kada izlazim u zivot.
    MMario likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •