Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
Prikaz rezultata 31 do 38 od ukupno 38
Like Tree112Likes

tema: moji mali drugari - popovac76

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: moji mali drugari - popovac76

    Ama ljudi što je zapeko probao sam klasičnom alatkom ni da čuje nakraju uzeh klesta sa tankim vrhovima to ostavljam za kraj međutim ništa, a ja uopšte nisam slab na kraju nisam izdržao...izgravirah ga

  2. #32
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: moji mali drugari - popovac76

    Kraj godine je,od brojnih obaveza nemam vremena ni za prostu posetu forumu, a kamoli da predstavim neke od mojih satića. Ipak malo po malo slika po slika i skupih materijal
    Kako sam prošli put prikazao Seiko 6118-7010 evo da predstavim i njegove kolege 7005-7072 i 7009-8139
    Evo ih zajedno



    Hajde prvo plavca da obradim


    7005-7072 je jako dobro očuvan uz normalne tragove nošenja sa fantastičnim ciferom koji se presijava i jako lepo izgleda uživo probao sam na slikama da to prikažem ali to je skoro nemoguće







    ...... evo ima i video klip koji sam našao na netu „originale“ mnogo bolje se vidi lepota ovog cifera https://youtu.be/23KerAjYAhI

    Mehanizam je dobro poznati 7005A -17 jeveles, 21.600bph bez opcije hakovanja i ručnog navijanja, poseduje brzu promenu datuma na prvom kolenu ključa


    Originalna narukvica mu baš leži i uopšte ne izgleda loše ...
    Što se dimenzija tiče širina bez krunice je 39mm x 41mm debljina je 10,5mm a širina između lugova je 19 mm . Širina pleksija je 29mm-30mm



    Krunica je na poziciji 3h i skoro da uopšte ne štrči praktično se stapa sa kućištem.


    Kod ovog sata jedina nepoznanica mi je da li mu je godina proizvodenje 1971 ili 1981 mada lično smatram da je 81 ali .. evo naličija sata pa prosudite sami






    7009-8139 je predivan sat sa lepim crnim ciferom i belim kazaljkama i ima na sebi metalni prsten - koronu koja nije pokretna




    Krunica koja je na poziciji 4h je skrivena tj prosto se uliva u čelično telo sata...



    Njegov mehanizam 7009A ima 17 jeveles, broj poluoscilacija satnog mehanizma u toku jednog časa je21.600bp i nema opciju hakovanja i ručnog navijanja. Mehanizam poseduje brzu promenu datuma na prvom kolenu ključa kao i brzu promenu dana pritiskom na krunicu što je veoma efektno ali zna da bude neprecizno.



    Narukvica najverovatnije nije origina jer je suviše mekana za SEIKO iako na zakački pise Seiko



    Dimenzije sata 38mm x 42mm debljina je 11,8mm a širina između lugova je 10 mm jer jer su lugovi neobično široki tj jedan je širok skoro 7 mm. Širina pleksija je 30,7mm



    Što se tiče seriskog broja sat je proizveden 1977 dakle nešto je mlađi od vlasika – evo stanja naličija sata



    I šta na kraju reći, a da se ne pretvori u pasus od desetak rečenica... ove vintage nindže prosto odišu lepotom što cifera što idejnim rešenjima oblika sata. Kad na to pridodamo neverovatnu jednostavnost i postojanost mehanizma jasno je zašto je SEIKO izrastao u kompaniju kakva je sada.... SEIKO je približio mehaničke satove širokim narodnim masama sa pristojnom cenom, a zavidnim kvalitetom istih .....
    Evo za kraj još jedna zajednička fotka



    PS drage kolege želim Vam sretnu novu godinu i puno zdravlja i sreće a ostalo će već smo doći
    taunus, 83stojan, Zagor and 2 others like this.

  3. #33
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: moji mali drugari - popovac76

    Sad gledao moju galeriju ... koji su dripci ovi iz postimage .... nema fotki ..... moraću nekako sa moderatorima da vidim kako da ponovo prepravim tj da ubacim fotke ... mislim da ih većinu imam na komp-u samo da im dodelim druge url adrese......... ma tinypic je zakon.........
    Razmišljao sam kako da predstavim novog novog nindžu u kolekciji kad ono ...........

    Evo jedne kolektivne nije baš cela kolekcija ali najveći deo je na slici

    eee, RUS, VLADAN P and 7 others like this.

  4. #34
    Novi član
    Član od
    23.2.2014.
    Lokacija
    Praga
    Poruke
    22
    Lajkovi
    50
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: moji mali drugari - popovac76

    lepa kolekcija.

  5. #35
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: moji mali drugari - popovac76

    Vrlo lepo !

    Jel' to 33 komada?
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #36
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: moji mali drugari - popovac76

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Vrlo lepo !

    Jel' to 33 komada?
    36 bi trebalo da je u kolekciji stim sto sam jednog vostok-a i narandžastu ufo raketu (imao plavu, belu, sivu i narandžastu ) negde zaturio ,a atlantik mi je kod roditelja na bezbednom po njega mestu (što dalje od supruge )
    VLADAN P likes this.

  7. #37
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: moji mali drugari - popovac76

    Popovac odlična kolekcija.
    Ima baš zanimljivih starovremenskih primeraka. Svaka čast.

  8. #38
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    608
    Lajkovi
    4381
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: moji mali drugari - popovac76

    Domaćine, hajde molim te, onako neobavezno i kad stigneš - neku fotku 'male' kolekcije malih prijatelja... Ja sam još fasciniran brojem koji si naveo pre par dana

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •