Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 38
Like Tree105Likes

tema: mezzano - moji satovi

  1. #21
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    287
    Lajkovi
    889
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: mezzano - moji satovi

    @Rile VG, i meni je bio, sve do trenutka kupovine, na zadnjem mestu. Međutim, nekako sam presekao i uzeo ga. Najviše iz razloga jer sam hteo 3 kazaljke, veliku sekundaru i lako čitljiv sat. Generalno, CA4420 (sa slike ispod) je možda lepši sat, ali njega nisam izabrao jer već imam kvarcni hronometar, sa malom sekundarom, na kom do sada nisam 2 puta uključio štopericu, a brojčanik koji pokazuje doba dana, praktično nema nikakvu upotrebnu vrenost (barem meni), a i nekako mi ne ide za kombinaciju sa sportskim patikama, šortsem/trenericom i majicom, za razliku od BM7390.
    mezzano - moji satovi-en-citizen-ca4420-21x.jpg

    Takođe, nameravam da kad se pojavi u prodaji, kupim kvarcni hronometar sa slike dole, pa bi da sam uzeo CA4420, duplirao iste funkcije u dva različita sata.
    mezzano - moji satovi-ca7040-85e_front.jpg

    Ipak, BM7390 ima neki svoj šmek. Drugačiji je, nije lep, ali je interesantan. Nadam se da ću dugo uživati u njemu. Što se tiče bezela, ne okreće se. A čemu služi skala kompasa, iskreno ne znam, da li je samo u zbog dekoracije, ili ima neku funkciju. Ako neko zna, eto prilike da nam pojasni. Moje mišljenje je da je samo ukrasa radi.
    eee and mizzy like this.

  2. #22
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7471
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: mezzano - moji satovi

    Čestitam

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    mezzano likes this.

  3. #23
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    287
    Lajkovi
    889
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: mezzano - moji satovi

    Danas je stigao Swiss Military Hanowa Major 6-4303.04.001








    Sat jako lepo izgleda uživo. Jedino mi se, što se izgleda tiče, ne sviđa boja kaiša.

    Međutim, uzbuđenje zbog novog sata je splaslo kad sam video da je poklopac na dva mesta ogreban (prilikom otvaranja očigledno). Poslao sam Bomaru mail, pa ću videti šta je bio razlog otvaranja. A razmišljam i da ga zamenim.




    Nešto me zanima, prilikom gledanja klipova, primetio sam da sekundara prilikom otkucaja ne vibrira, da se tako izrazim. Doduše, na klipovima se vidi kako par puta kucne. Na mom primerku, sekundara uglavnom ne vibrira, ali prilikom pojedinih otkucaja zavibrira. Šta je razlog tome, da li je baterija, neki od zupčanika koji pokreću sekundaru ili nešto treće?

    Inače, što se sata tiče, iznenađen sam kvalitetom pakovanja. Kutija od veštačke kože u kojoj sat dolazi zaista izgleda dosta lepo.
    taunus, Zagor, don Alberto and 3 others like this.
    Casio AW80-1AW | Seiko SNKS09K1 | Casio W800-H | Seiko SPC131P1
    | Orient Ray II | Citizen BM7390-14E | Citizen NJ0100-11E | Casio MTP-1381L-7AVDF |

  4. #24
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.335
    Lajkovi
    27411
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: mezzano - moji satovi

    Čestitam!!!
    mezzano likes this.
    Omega rules !!!

  5. #25
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.008
    Lajkovi
    58432
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: mezzano - moji satovi

    mezzano likes this.

  6. #26
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: mezzano - moji satovi

    Cestitam! Sto se ogrebotine tice, nemam reci... Ja sam kod njih imao prilike da vidim i automatik kome je krunica bila u defektu, a zaposleni su samo taj primerak elegantno vratili u izlog, i jos uvek je bio tu kada sam nakon par meseci opet dolazio. Tako da, koliko su dobri na popustima i ljubaznosti, toliko im fali urednosti. Za sekundaru mi nije jasno sta se tacno dogadja i na kakve vibracije mislis?
    mezzano likes this.

  7. #27
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    287
    Lajkovi
    889
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: mezzano - moji satovi

    Citat Waldi kaže: Pregled poruke
    Cestitam! Sto se ogrebotine tice, nemam reci... Ja sam kod njih imao prilike da vidim i automatik kome je krunica bila u defektu, a zaposleni su samo taj primerak elegantno vratili u izlog, i jos uvek je bio tu kada sam nakon par meseci opet dolazio. Tako da, koliko su dobri na popustima i ljubaznosti, toliko im fali urednosti. Za sekundaru mi nije jasno sta se tacno dogadja i na kakve vibracije mislis?
    Pokušaću da snimim video sutra.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Casio AW80-1AW | Seiko SNKS09K1 | Casio W800-H | Seiko SPC131P1
    | Orient Ray II | Citizen BM7390-14E | Citizen NJ0100-11E | Casio MTP-1381L-7AVDF |

  8. #28
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.335
    Lajkovi
    27411
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: mezzano - moji satovi

    Ja bih im odmah tražio da mi daju nov sat, jer je ne prihvatljivo da kupiš nov sat i da je on izgreban. To nije normalno ili neka ti onda spuste cenu za to oštećenje.
    mezzano, bokanegra and Waldi like this.
    Omega rules !!!

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5191
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: mezzano - moji satovi

    Oštećenje nije strašno ali zaista treba da je bez toga. Što je još gore, neko ga je nestručan otvarao, vjerovatno da promijeni bateriju.
    Ja sam sa mojom Hanovom prezadovoljan, kvalitet završne izrade je izvaredan za tu klasu, bazel je bez ikakvog lufta, kao da je kakva diver Omega u pitanju. Međutim drugi model Hanove koji sam probao, a koji je bio i skuplji 50% je imao lufta.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  10. #30
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    287
    Lajkovi
    889
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: mezzano - moji satovi

    Citat don Alberto kaže: Pregled poruke
    Ja bih im odmah tražio da mi daju nov sat, jer je ne prihvatljivo da kupiš nov sat i da je on izgreban. To nije normalno ili neka ti onda spuste cenu za to oštećenje.
    Poslao sam im mejl, gde sam im napisao da ću u ponedeljak, kad idem u Niš, verovatno tražiti zamenu. Problem je što u Nišu nemaju ni jedan model Swiss Military Hanowa na stanju. Možda uzmem Zeppelin ili Citizen.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    don Alberto likes this.
    Casio AW80-1AW | Seiko SNKS09K1 | Casio W800-H | Seiko SPC131P1
    | Orient Ray II | Citizen BM7390-14E | Citizen NJ0100-11E | Casio MTP-1381L-7AVDF |

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •