Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree20Likes
  • 19 Post By mazli
  • 1 Post By VLADAN P

tema: Mazli-moja kolekcija, za sada skromna

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    18.2.2014.
    Poruke
    34
    Lajkovi
    78
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Mazli-moja kolekcija, za sada skromna

    pocetkom godine sam poceo da se interesujem za satove i polako skupljao informacije o njima. negde usput naleteh i na ovaj forum i zadrzah se citajuci postove clanova, slusajuci znanja i na kraju resih i da se uclanim pa posle toga poceh i da postavljam pitanja i planiram kupovinu sata. od sireg napravih uzi izbor a onda se i odlucih za moj prvi sat. bese to casio mtp-1291 koji se pocetkom marta uselio na moj zglob.
    Mazli-moja kolekcija, za sada skromna-casio-a414-mtp-1291d-1a2vd-black-analog-watch-7550-348411-sprite.jpg Mazli-moja kolekcija, za sada skromna-casio-a414-enticer-series-mtp-1291d-1a2vdf-gents-wrist-watch.jpg
    sat lepo lezi na ruci, udoban je i veoma citljiv obzirom da je poveliki. razmisljao sam se da mu promenim kais, ali ostade na celiku. navikoh se iako cupka dlacice i dalje...
    kako vec negde napisah, malo-malo pa sam bacao pogled na njega iako me je najmanje interesovalo koliko je sati. setao sam gradom i gledao satove po izlozima, slucajno otkrio mnostvo prodavnica i sajdzijskih radnji pored kojih sam ranije prolazio ne osvrcuci se. zastajkivao, mastario, gledao casia...
    a onda pocese temperature da se dizu. gleda se gde na more, iz prasine izranjaju peraja i maska za ronjenje a u glavi poce da se radja ideja o diver-u (neko rece da ce me uhvatiti satitis...) koji je nekako po tipu oduvek bio br.1
    i poceh da razgledam.
    prvo casio duro, ali nemaju u plavoj boji. ostalo nije dolazilo u obzir sto zbog cene, sto zbog kvaliteta, u prevodu ili je preskupo za mene ili je s....e
    bilo je i ruznih, ruku na srce.
    a onda naleteh na jedan, za koji su mi i ovde rekli da nije nista posebno i da ima boljih i lepsih i pametnijih i zgodnijih i ovakvih i onakvih, ali taj francuz je nekako golicao i mamio. i posle par nedelja nadjoh se sa covekom koji ga je prodavao i rezultat mozete da pretpostavite.
    nek ide zivot, beuchat je moj
    tacan naziv je beuchat cap100/0055
    Mazli-moja kolekcija, za sada skromna-beuchat-cap100-0055.jpg(posto nisam vican fotografiji, skinuh sliku sa netu)

    sat je kao nov, ocuvan i nenosen mnogo. skratih mu narukvicu i sad lezi na ruci i menja casia koji odmara posle dva meseca svakodnevnog rada. udoban je ne cupka dlacice za razliku od casia. svetli u mraku kao novogodisnja jelka, a primetio bih da je dosta tezi od casia. celicno kuciste, celicna narukvica, poklopac se usrafljuje, bezel rotirajuci u jednom smeru, krunica se usrafljuje (valjda se tako zove ovo gde se namesta vreme i datum?) i to je to. sta je unutra, nemam pojma. koliko je tacan, nemam pojma. pise water resist 100m, a da li je zaista, nemam pojma. sve te detalje ne znam, a i ne zanima me. ono sto znam je da mi se svidja i da cu ga nositi na ruci makar pokvarenog.
    bez brige, casio nije zanemaren i zaboravljen, samo je malo elegantniji od ronioca i vreba svaku priliku ne bi li se prosetao.
    za one zainteresovane, a znam da vas ima, evo jos par slika, vise pokusaja, ali sta ces. ne moze covek sve da zna
    Mazli-moja kolekcija, za sada skromna-img_1.jpg Mazli-moja kolekcija, za sada skromna-img_2.jpg Mazli-moja kolekcija, za sada skromna-img_3.jpg Mazli-moja kolekcija, za sada skromna-img_4.jpg
    Mazli-moja kolekcija, za sada skromna-img_5.jpg Mazli-moja kolekcija, za sada skromna-img_6.jpg Mazli-moja kolekcija, za sada skromna-img_7.jpg Mazli-moja kolekcija, za sada skromna-img_8.jpg

    i eto tako. za sada porodica broji dva clana, a retko ostane na tom broju.
    do sledeceg prosirenja....
    Shmizla, marko14, RUS and 16 others like this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Mazli-moja kolekcija, za sada skromna

    Cestitam na prinovi.......i sta di ti kazem, sam si sve lepo napisao....malo gledao, malo citao....kupio jedan, pa dosao drugi...i tako to krene.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18039
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Mazli-moja kolekcija, za sada skromna

    Čestitke i od mene.
    To što ti je rečeno da Beuchat nije ništa posebno-to se odnosilo na njega u nekoj drugoj dimenziji...dok još nije bio tvoj.
    Posebnost svakom satu daje ljubav sa kojom ga vlasnik nosi.

    Ti imaš dva vrlo posebna sata.
    vladas likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Mazli-moja kolekcija, za sada skromna

    Cestitke i od mene, odlican pocetak kolekcije.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Mazli-moja kolekcija, za sada skromna

    Cestitam ti za start koji obecava.


    Nastavis li da citas & gledas sta se ovde desava, hmmmm... Kolekcija Ima da naraste za tili cas.



    Srecom da ovo gore nije moje. Uuuuh... Onda bih stvarno bio u problemu.

    *Inace ova gore kolekcija "contemporary horology" vredi samo "jadnih" $15 miliona.

    Mada si lepo mogao da ostanes na jednom satu, menjas baterije i vozi Misko.


    A vala i ja ...


    Ali ajd... Tako je to, nema tu mnogo pomoci.





    Lepo druzenje ti zelim.


    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (22.5.2014. u 21:16)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  6. #6
    Mlađi član
    Član od
    18.2.2014.
    Poruke
    34
    Lajkovi
    78
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Mazli-moja kolekcija, za sada skromna

    hvala svima. do sada sam uspevao da sve svoje hobije drzim u granicama normale (mada ima nekih pored koji se smeskaju na ovo "u granicama" a pogotovo na ovo "normale"), ali ajd...
    mozda se cujemo za koji mesec, neko mi dojavio da sense dobija onaj narandzasti casio diver

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •