Strana 2 od 20 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 195
Like Tree411Likes

tema: Ivke1-Moji satovi

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Ivke1-Moji satovi

    A kako si shvatio da je kopija kad ni majstor nije znao?

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Ivke1-Moji satovi

    Citat Baron kaže: Pregled poruke
    A kako si shvatio da je kopija kad ni majstor nije znao?

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    Prodavao sam taj sat, došla mušterija sa kolegom koji ima isti takav sat. Prvo sto smo uočili bila je kutija. Za nijansu je bila svjetlija. Sreća bio je fin dan i mogla se primjetiti razlika. U kuću kad smo ušli već je bilo teško razlikovati. Kopča nije imala onaj fini klik. Da budem iskren nije ni na ordinalu sad nešto pretjerano savršena. Poslije kad smo uzeli i gledali pod lupom vidjelo se da završna obrada mehanizma nije na istom nivou. Mehanizmi su skroz isti, nema razlike. Šarafi na mehanizmu nisu takodjer bas savršeni. Ali sve to mozes vidjeti kad pogledaš jedan pa drugi sat. Samo kopiju da pogledaš teško je ista uočiti. Plus sto je najgore niko ne očekuje da bi neko kopirao sat tog ranga gdje se vidi skroz mehanizam.

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Ivke1-Moji satovi

    I dalje me nijesi ubijedio. Ne kažem da nisi u pravu, ali zaključiti na osnovu boje kutije i završne obrade kopče nije mi ubjedljivi.
    Na Youtube imaš gomilu klipova o fejkovima, jesi li probao naći za ovaj sat?

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    Milos G. likes this.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Ivke1-Moji satovi

    Citat Baron kaže: Pregled poruke
    I dalje me nijesi ubijedio. Ne kažem da nisi u pravu, ali zaključiti na osnovu boje kutije i završne obrade kopče nije mi ubjedljivi.
    Na Youtube imaš gomilu klipova o fejkovima, jesi li probao naći za ovaj sat?

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    Šta ima da te ubeđuje jedan od kopiranijih brendova je tissot i to su gotovo uvek jako dobre kopije koje prolaze kao originali jedan od saveta koje često dajem je bežite od polovnih tissota i kad imaju račun i garanciju uvek su mi sumnjivi .... I ja sam gledao jednog tisota uživo lik ga je kupio kao repliku ... Veruj mi da je razlika toliko neznatna i neuočljiva da je to bilo frapantno, čak je u njemu bio etin klon koji je na prvu ruku delovao ok imao sam negde fotke na kompu ali nemogu da ih nadjem...

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Ivke1-Moji satovi

    [QUOTE=Baron;257837]I dalje me nijesi ubijedio. Ne kažem da nisi u pravu, ali zaključiti na osnovu boje kutije i završne obrade kopče nije mi ubjedljivi.
    Na Youtube imaš gomilu klipova o fejkovima, jesi li probao naći za ovaj sat?


    Vidi se razlika u završnoj obradi mehanizma. Takodjer bubanj od opruge ( otvori na bubnju su malo drugačije postavljeni). Ali to je toliko sitno da je teško primjetiti ako nemaš orginal da usporediš.
    I zadnje sto je potvrdilo i otklonilo sve sumnje je da osoba od koje sam kupio sat već poznata po prodaji kopija i varanju ljudi.
    Nisam našao ništa na YouTube.

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Ivke1-Moji satovi

    Sve je to dokaz da satove treba kupovati kod ovlašćenih prodavaca- em je sat original, garancija je važeća, nema iznenađena sa dostavama i oštećenjima, a često se može dobiti i fin popust.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Ivke1-Moji satovi

    [QUOTE=Baron;257841]Sve je to dokaz da satove treba kupovati kod ovlašćenih prodavaca- em je sat original, garancija je važeća, nema iznenađena sa dostavama i oštećenjima, a često se može dobiti.


    Sat je imao račun i sve papire, nije uopste bio jeftin. Plus uopste nisam razmislja da bi neko takav sat tako dobro kopirao. Ne vjerujem da je jeftino napraviti takvu kopiju 1:1.

  8. #18
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Ivke1-Moji satovi

    Citat Ivke1 kaže: Pregled poruke
    Nadati se da je neko prepravio ili tako nešto.
    Deluje kao da je promenjeno staklo, stavljen keramicki bezel i rolex "mercedes" kazaljke...cesta kombinacija za modovanje.
    Milos G. likes this.

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Ivke1-Moji satovi

    Marke satova koje i nemaju bas neku tradiciju kad kopiraju druge negdje je i razumljivo ali Seiku tako nešto ne treba. Ipak je Seiko marka sa dužom tradicijom nego 70% marki satova danas.
    Attila likes this.

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Ivke1-Moji satovi

    Nije to Seiko odradio, modovao vlasnik sata po svojoj želji i volji. Nema Seiko ništa sa tim, osim što je njihov sat modovan.
    Poslednja ispravka: ckvrlj (10.5.2020. u 13:43)
    Milos G. likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •