Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 23
Like Tree15Likes

tema: Ivan 87 - Moji satovi

  1. #1
    Novi član
    Član od
    6.11.2013.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    84
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Ivan 87 - Moji satovi

    Naziv: CAM_0340.jpg, pregleda: 538, veličina: 229,6 KB
    omega cal 960
    Priložene slike Priložene slike Ivan 87 - Moji satovi-cam_0345.jpg   Ivan 87 - Moji satovi-cam_0347.jpg   Ivan 87 - Moji satovi-cam_0348.jpg   Ivan 87 - Moji satovi-cam_0355.jpg   Ivan 87 - Moji satovi-cam_0356.jpg   Ivan 87 - Moji satovi-cam_0360.jpg  
    milan zmaj, eee, VLADAN P and 4 others like this.

  2. #2
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Ivan Moji satovi

    Lep sat.

    Međutim, kad već niko drugi nije, moram skrenuti pažnju da prema pravilima foruma nije dozvoljeno da se postavljaju slike i raspravlja o replikama satova (mada bi pravilnije bilo reci falcifikatima). Naravno osim u određenim slučajevima, predviđenim pravilnikom.

    Pozdrav!

  3. #3
    Novi član
    Član od
    6.11.2013.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    84
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ivan Moji satovi

    Sat nije replika, vec je sat napravljen od dzepnog sata omega geneve.

  4. #4
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Ivan Moji satovi

    Onda se izvininjavam. Mada, mogao je prvi post da sadrži par reči o tome, kako ne bi bilo ovakvih situacija, jer mi čak i mehanizam nije ostavio utisak da se radi o originalu.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Ivan Moji satovi

    Video sam takve satove na e bay, mislim da ovaj sat ima malo veze sa Omegom, nema ljutnje, lepo izgleda, klasičan Pilot stil, ali mi Unitas ne liči na stari, džepni.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  6. #6
    Novi član
    Član od
    6.11.2013.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    84
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Sat je napravljen od dzepnog sata, naravno originalnog i bukvalno novog sata omega geneve cal 960. Sam mehanizam je u sustini unitas 6497 koji je radjen za omegu i ima mikro regulaciju i duze radi kad se navije. To je razlika koliko sam ja saznao u odnosu na unitas i verovatno je i kvalitet bolji. Kuciste je celik 316l oblozen pvd-om. Staklo je safir i napred i pozadi. i to je naruceno novo. Sto se tice cifera, logo je stavljen naknadno laser graverom, ali to mozda i nisam trebao da radim. Sa kim sam god pricao misljenja su bila podeljena, neko mi je reko da stavim logo da se zna koji je mehanizam unutra, a neko kaze da nisam trebao. u svakom slucaju mogu da stavim i blanko cifer. Pozdrav

    Od ovakvog je napravljen
    Naziv: omega.jpg, pregleda: 512, veličina: 29,3 KB
    Poslednja ispravka: RUS (23.1.2014. u 9:09)
    VLADAN P and Markoni BG like this.

  7. #7
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Ivan Moji satovi

    Omega 960 je dzepni mehanizam koji se proizvodio rame uz rame sa Unitasom, od pedesetih godina proslog veka, samo sa vecom rezervom snage koliko ja znam.
    Sto se samog sata tice, jos ovakvih satova cirkulise na forumu, a natpis na ciferu vise ga po definiciji svrstava u franken
    esdy_11192 likes this.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Bigmag
    Član od
    19.2.2010.
    Lokacija
    NBGD
    Poruke
    609
    Lajkovi
    4705
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Ivan Moji satovi

    Svakako bi bio bolji da nisi stavio natpis, u svakom slucaju sto si i sam rekao to mozes da promenis i satic ce biti ko bombona.



  9. #9
    Mlađi član Avatar korisnika vladajov
    Član od
    17.2.2012.
    Lokacija
    Sremska Mitrovica
    Poruke
    70
    Lajkovi
    597
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Ivan Moji satovi

    Citat ivan 87 kaže: Pregled poruke
    Sat je napravljen od dzepnog sata, naravno originalnog i bukvalno novog sata omega geneve cal 960. Sam mehanizam je u sustini unitas 6497 koji je radjen za omegu i ima mikro regulaciju i duze radi kad se navije. To je razlika koliko sam ja saznao u odnosu na unitas i verovatno je i kvalitet bolji. Kuciste je celik 316l oblozen pvd-om. Staklo je safir i napred i pozadi. i to je naruceno novo. Sto se tice cifera, logo je stavljen naknadno laser graverom, ali to mozda i nisam trebao da radim. Sa kim sam god pricao misljenja su bila podeljena, neko mi je reko da stavim logo da se zna koji je mehanizam unutra, a neko kaze da nisam trebao. u svakom slucaju mogu da stavim i blanko cifer. Pozdrav
    Stavi blanko cifer

  10. #10
    Novi član
    Član od
    6.11.2013.
    Poruke
    23
    Lajkovi
    84
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Ivan Moji satovi

    Hvala na savetima. Menjam cifer

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •