Strana 26 od 71 PrvaPrva ... 1622232425262728293036 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 251 do 260 od ukupno 708
Like Tree2889Likes

tema: Haifisch 23 - Moja kolekcija

  1. #251
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13149
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Hvala svima!

    Davore. Mislim, da će biti nekih detaljnijih osvrta na većinu modela, čak i onih, koji su već bili opisani ranije u temi. Pošto sam se nekada bavio recenzijama rock albuma, možda će biti nešto u tom stilu. Neću ulaziti u istoriju brenda i modela, nego više na pojedinosti uz ocenu pojedinih elemenata, te naglašavanja prednosti i određenih slabosti modela - u celini.

    Nešoni - Na moju žalost, ja nisam jedan od onih, kojima ograničavanje dobro polazi za rukom. Kada bi nabrajao, šta bi sve moglo, da uđe u kolekciju, ne bi bilo kraja. Pošto su mi oduvek najviše grejali srce hronografi, zato sam se odlučio, da ću jednog dana ispuniti tu želju i kolekciju zatvoriti sa 6, eventualno 7 najlegendarnijih modela. Ovo je za takvog manijaka, kao što sam ja, najbolje rešenje,, jer je već 8. mesto u cenovnom segementu nedostižno. To je Universal Geneve Nina Rindt ili Evil Nina, da ne govorim o devetom i desetom mestu (Patek Philippe i A. Lange Sohne). Ovako: 1. Omega Moonwatch; 2. Rolex Daytona Steel; 3. Zenith El Primero Chronomaster; 4. Breitling Navitimer; 5. Tag Heuer Carrera; 6. IWC Portugisier i eventualno 7. mesto Breguet Type XXI, je ipak nešto, što je dozvoljeno sanjati.

    Što se tiče imena koje pominješ: Seiko SKX 007. Slažem se, legenda svoje vrste. Inače, što se tiče Seika - mislim, da je na ovom forumu već dobro poznata simpatija, koju gojim prema ovom brendu odnosno izričito o politiki brenda, ne o kvaliteti satova. Zato sam kolekciju reducirao samo na jedan model. To mi je izuzetno drag SPB083J1 (Great Blue Hole), koji sadržava sve ono, što želim od ovog brenda: 6R15, Human Made, Safir, Made in Japan i jedan od najlepših brojčanika, koji sam video do sada. Naravno Seiko ne bi bio Seiko, pa čak i sat od 1.300 € služi sa nepotpisanom krunicom ali to je sudbina Prospex serije. Evo, baš juče sam u rukama držao novi Alpinist model - kriminal (izuzevši mehanizam) u odnosu na prošlu verziju, pre prekvalifikcaije ovog sata u Prospex liniju. Dodati X na brojčanik Alpinista je, ko Mona Lisi nacrtati brkove.
    Longines - puno je modela, koji mi se sviđaju. Bio sam u velikoj nedoumici. Novi Hidroconquest 41,0 mm sa keramikom, fenomenalnim mehanizmom i izuzetno privlačnim plavim dialom. Za mene lično, najbolji izbor za sat u razredu do 1.500 € ali je prevladao gore pomenuti Seiko SPB083J1. Čak i moja supruga nije mogla da veruje, da sam dao prednost japancu pred švajcarcem, ali Great Blue Whale uživo ima neku magičnu moć, a ko sam ja, da se odupirem....
    Za sada mi Longines 1/100 Roland Garros sa super quartz mehanizmom i štoperom sa preciznošću do stotinke sekunde pruža izuzetno zadovoljstvo.
    Mido - model, koji imam i koji je vrlo redak Multifort Panda sa Valjoux 7750 Top Grade od ovog brenda daje i više, nego što sam tražio.
    Powermatic mehanizam sam dostigao sa zelenim Hamiltonom Pan Europe, naravno bez plastike u sebi a što se tiče PVD, Victorinox Dive Master 500 M, zadovoljava i ovaj uslov.

    Polaku ću početi, da spremam detaljnije opise i ovim putem pozivam i ostale članove, da i za svoje satove daju neki ličan utisak, šta je ono što je prevagnulo za kupovinu, da li bi se još jednom isto odlučili i slično. Nije potrebna detaljna recenzija, jer smatram, da je možda to razlog, što neki ne žele, da se upuste u koštac sa time, nego samo lični utisci. Lepo je gledati slike lepih satova ali bi ih reči vlasnika još više obogatile.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (5.6.2020. u 9:06)

  2. #252
    Član Avatar korisnika StariAS
    Član od
    5.6.2012.
    Lokacija
    Beograd <-> Štutgart
    Poruke
    429
    Lajkovi
    2258
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Svaka čast, pozdav iz Rusije!
    Haifisch23 likes this.

  3. #253
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Hvala svima!

    Davore. Mislim, da će biti nekih detaljnijih osvrta na većinu modela, čak i onih, koji su već bili opisani ranije u temi. Pošto sam se nekada bavio recenzijama rock albuma, možda će biti nešto u tom stilu. Neću ulaziti u istoriju brenda i modela, nego više na pojedinosti uz ocenu pojedinih elemenata, te naglašavanja prednosti i određenih slabosti modela - u celini.

    Nešoni - Na moju žalost, ja nisam jedan od onih, kojima ograničavanje dobro polazi za rukom. Kada bi nabrajao, šta bi sve moglo, da uđe u kolekciju, ne bi bilo kraja. Pošto su mi oduvek najviše grejali srce hronografi, zato sam se odlučio, da ću jednog dana ispuniti tu želju i kolekciju zatvoriti sa 6, eventualno 7 najlegendarnijih modela. Ovo je za takvog manijaka, kao što sam ja, najbolje rešenje,, jer je već 8. mesto u cenovnom segementu nedostižno. To je Universal Geneve Nina Rindt ili Evil Nina, da ne govorim o devetom i desetom mestu (Patek Philippe i A. Lange Sohne). Ovako: 1. Omega Moonwatch; 2. Rolex Daytona Steel; 3. Zenith El Primero Chronomaster; 4. Breitling Navitimer; 5. Tag Heuer Carrera; 6. IWC Portugisier i eventualno 7. mesto Breguet Type XXI, je ipak nešto, što je dozvoljeno sanjati.

    Što se tiče imena koje pominješ: Seiko SKX 007. Slažem se, legenda svoje vrste. Inače, što se tiče Seika - mislim, da je na ovom forumu već dobro poznata simpatija, koju gojim prema ovom brendu odnosno izričito o politiki brenda, ne o kvaliteti satova. Zato sam kolekciju reducirao samo na jedan model. To mi je izuzetno drag SPB083J1 (Great Blue Hole), koji sadržava sve ono, što želim od ovog brenda: 6R15, Human Made, Safir, Made in Japan i jedan od najlepših brojčanika, koji sam video do sada. Naravno Seiko ne bi bio Seiko, pa čak i sat od 1.300 € služi sa nepotpisanom krunicom ali to je sudbina Prospex serije. Evo, baš juče sam u rukama držao novi Alpinist model - kriminal (izuzevši mehanizam) u odnosu na prošlu verziju, pre prekvalifikcaije ovog sata u Prospex liniju. Dodati X na brojčanik Alpinista je, ko Mona Lisi nacrtati brkove.
    Longines - puno je modela, koji mi se sviđaju. Bio sam u velikoj nedoumici. Novi Hidroconquest 41,0 mm sa keramikom, fenomenalnim mehanizmom i izuzetno privlačnim plavim dialom. Za mene lično, najbolji izbor za sat u razredu do 1.500 € ali je prevladao gore pomenuti Seiko SPB083J1. Čak i moja supruga nije mogla da veruje, da sam dao prednost japancu pred švajcarcem, ali Great Blue Whale uživo ima neku magičnu moć, a ko sam ja, da se odupirem....
    Za sada mi Longines 1/100 Roland Garros sa super quartz mehanizmom i štoperom sa preciznošću do stotinke sekunde pruža izuzetno zadovoljstvo.
    Mido - model, koji imam i koji je vrlo redak Multifort Panda sa Valjoux 7750 Top Grade od ovog brenda daje i više, nego što sam tražio.
    Powermatic mehanizam sam dostigao sa zelenim Hamiltonom Pan Europe, naravno bez plastike u sebi a što se tiče PVD, Victorinox Dive Master 500 M, zadovoljava i ovaj uslov.

    Polaku ću početi, da spremam detaljnije opise i ovim putem pozivam i ostale članove, da i za svoje satove daju neki ličan utisak, šta je ono što je prevagnulo za kupovinu, da li bi se još jednom isto odlučili i slično. Nije potrebna detaljna recenzija, jer smatram, da je možda to razlog, što neki ne žele, da se upuste u koštac sa time, nego samo lični utisci. Lepo je gledati slike lepih satova ali bi ih reči vlasnika još više obogatile.

    Imas kod mene TH i Daytonu jest da ima zlata ali šmirglaju. Bar neko da ima potpunu kolekciju. Mada mislim da ti se ni tad srce ne bi smirilo.
    Moram uhvatiti malo vise vremena pa da napišem nešto o tvojoj kolekciji ali prije svega o načinu kako pišeš.
    Pozdrav.
    Haifisch23 likes this.

  4. #254
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13149
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Hvala Stari Ase i Ivke!

    Tag Heuer već imam ali Daytona. To je jedna velika rana, otvorena, tražiš lek ali svaki dan čekajući na nju, dođe ko sol na ranu.

  5. #255
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Nedostajace mi kratak istorijski osvrt, koji je svojom sarmantnoscu ostavio dubok trag u moje poznavanje istorije pojedinih brendova (mnogo vise sam zapamtio iz tvojih recenzija nego sa raznih spiskova godina po wikipediji, zvanicnim sajtovima, forumima, itd), ali jedva cekam nove prikaze!

    Moram da dodam da mi je zao sto su otisla meni 2 najlepsa sata iz kolekcije (Intra-matic i Urushi), ali poznajuci tvoje afinitete sasvim razumljivo. Voleo bih i da cujem sta se to tako grdno desilo sa Seikom, posto si vise puta pominjao da si imao lose iskustvo pretpostavljam bas sa tim satom, ali nikada nisi rekao koje (na stranu sve sto znamo o tvom stavu prema firmi uopste, ali nekoliko puta sam naisao da se zalis na probleme koje si imao sa nekim konkretnim 6R mehanizmom)...
    Haifisch23 likes this.

  6. #256
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13149
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Na kraju krajeva, ipak je ovo samo jedna šoping kolekcija. Ona prava bi bila sasvim drugačija, sastavljena od vintage modela ali o tome sam nešto pisao u jednoj drugoj temi, pa ne bih, da se ponavljam. Ali kakva je, takva je.
    Intra-matic - obožavam sve satove i sve što liči na sat ali nekako mi najamnje leže dress satovi. Intra-matic je bio veoma dobar sat i zahvalan deo kolekcije, ali kao i svi drugi dress satovi, za moj ukus malo monoton. Pre 20 godina sam bio ubeđen, da kada uđem u pedesete, da ću promeniti ovaj odnos ali ništa od toga. Sačekaću šesdesete..pa da vidim.....Za mene pravu strast predstavljaju mehanički hronografi.

    Urushi - nisam iznosio negativna iskustva javno, zbog razloga, da bi se na bazi pojedinog primera može sticati negativan utisak o brendu.
    Kupio sam ga, što je Seiko u njemu udružio svoja ogromna dostignuća u 60-godišnjoj In House produkciji (vlastiti antishcok sistem - Diachock, sistem samonavijanja u oba smera - Magic Lever Spring, vlastiti harispring - Spron. Četvrti atribut, koji su navodili u specifikacijama sam im oprostio, jer su sat oglašvali kao još jedno svoje najveće dostignuće - vertikalna struktura. To je tačno i za 8R48, koji je pokreatao Urushi, ali su namerno prećutali, da se radi o modularnoj strukturi mehanizma a ne integrisanoj, koja je bila karakteristična za 6XXX seriju hronografa i koja se Seiko postavila uz bok High End Swiss Made produkciji. Modularna struktura teško dostiže horološku vrednost integrisane a ono što je još gore, Seiko je to napravio iz komercijalnih razloga, jer je očekivao, da će ebauche verzija NE88, postati potpuna konkurencija Valjouxu 7750 ili Selliti SW 500. To se još uvek nije desilo i ne verujem, da će se ikada desti. Što je još gore, to ime je već 8 godinu jedini hronografski automatski mehanizam i to je verovatno razlog, što prošle godine nisu fanove mogli obradovati sa reizdanjima Pogue, Pande, UFO, Kakume i Bullheada. Jer su mehanizam, koji bi mogao ući u reizdanja prodali Tag Heueru.
    Nije mi smetalo ni to, što ovaj mehanizam ima vrlo slabu ISO standardiziranu dnevnu preciznost (+25 - 15 sekundi) u uspredbi sa Swiss Made konkurencijom ili čak sa nehronografskim rođakom iz 8XXX serije (+15 - 10 sekundi), jer je model imao ogromno drugih atributa, koji su me ubedili u kupovinu.
    I onda je počelo. Prvi dan nošenja, deployment kopču se jednostavno otkopčavala sama od sebe i sat mi je na poslu tri puta pao sa ruke. Isti dan je završio na servisu ali sam na njega čekao preko dva meseca, jer su novu kopču morali naručiti direktno iz Japana.
    Sledilo je dva meseca bezbrižnog nošenja i onda jednog jutra prilikom podešavanja vremena na krunici, kolut sa datumom nije reagovao na vrtenje krunice. Datum se mogao podesii samo preko beskonačnog okretanja kazaljki. Sledio je opet obilazak servisa, gde je serviser više za sebe komentirao ovaj problem: "Hebi ga, tako je to, kad ti mehanizam pravi robot a ne čovek". Mada nisam nikada potpuno poverao u to, jer znam, da od serije 6XXX napred, mehanizam nosi ljudski potpis ali ova certificirana dnevna preciznost 8R48, koja je čak slabija i od na primer 6R15 kalibra, nosi sa sobom crv sumnje....
    Nakon ova dva problema, sat se našao u nekom čudnom antagonizmu. Sa jedne strane potpuna pažnja u vidu individualnog ručnog rada nastanka brojčanika i ručnim farbanjem indeksa a sa druge strane očigledna malomarnost druge faze njegove izrade. Za Seiko od 2.800 € previše toga i izgubio sam onaj pozitivan osećaj, kada ujutru jedva čekaš, da sat staviš na ruku i onda preko dana redovitim pogledima njemu posvećuješ više pažnje nego okolini, koja te okružuje.
    Da, sada više nije član kolekcije, prodao se vrlo teško i mnogo ispod očekivane cene ali ako bih bio mogao, da vratim vreme nazad, ne bi ga nikada prodao. Jednostavno otišao je sa velikim paketom mojih satova, zbog prošlodišnje krize identitete te kolekcije i sada mi je žao...ali bez muke nema nauke. Ovde kod nas kažu, svaka škola nešto košta i to je potpuna istina.



    Citat davorb kaže: Pregled poruke
    Nedostajace mi kratak istorijski osvrt, koji je svojom sarmantnoscu ostavio dubok trag u moje poznavanje istorije pojedinih brendova (mnogo vise sam zapamtio iz tvojih recenzija nego sa raznih spiskova godina po wikipediji, zvanicnim sajtovima, forumima, itd), ali jedva cekam nove prikaze!

    Moram da dodam da mi je zao sto su otisla meni 2 najlepsa sata iz kolekcije (Intra-matic i Urushi), ali poznajuci tvoje afinitete sasvim razumljivo. Voleo bih i da cujem sta se to tako grdno desilo sa Seikom, posto si vise puta pominjao da si imao lose iskustvo pretpostavljam bas sa tim satom, ali nikada nisi rekao koje (na stranu sve sto znamo o tvom stavu prema firmi uopste, ali nekoliko puta sam naisao da se zalis na probleme koje si imao sa nekim konkretnim 6R mehanizmom)...
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (5.6.2020. u 21:07)

  7. #257
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Prvo želim da pohvalim kolekciju. Ugledao sam par satova koje bi želio imati nekad u budućnosti. Takodjer stanje i izgled satova je odlično, vidi se da je tu puno ljubavi uloženo. Trgovine koje prodanu satove mogu ti pozavidjeti.
    Sad kad sam pogledao tvoje satove mogu reci da neke stvari koje si napisao na forumu dobijaju na još većoj težini. Bio sam ubjedjen da ti je srce kod svajcaraca a sad vidim da čak imas vise Japanaca. Način na koji opisuješ sat mi se takodjer svidja, prilazis satu kritički i nemaš problem da kažeš negativne stvari. Ne svodi se recenzija o hvaljenju sata, meni se uvijek vise svidja kritičko mišljenje. Nadam se da će ti se karte poklopiti i da ćeš nabaviti još tih nekih par satova koje želiš. Bilo bi dobro ako imas volje i želje da napraviš video recenzije i postaviš ovdje. Tako bi mogli uživo i da vidimo satove. Znam da to traži vremena ali mislim da bi ti to uradio odlično. Hladne glave gledaš na sat i zato bi te recenzije imale težinu.
    Pozdrav.
    Haifisch23 likes this.

  8. #258
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.898
    Lajkovi
    13149
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Hvala Ivke1!

    Najlakše bi bilo reći, da je kolekcija sastavljena iz modela, koji su mi svi u potpunosti osvojili srce ali to bi bilo daleko od istine. Nije sve obojeno suncem i punim sjajem, nego ima dosta senki i emocija, koje su dotaknule gorčinu. Svaki od njih je posebna priča i verovatno je baš to ono pravo - kada unapred znaš za neke nedostatke i kada se razum i osećaj stope u jednu celinu i uprkos svemu, uzmeš određeni model.
    Po prirodi sam analitičan tip i ne volim, da se zansoim idealima i živim u utvarama, pa zato na svaki sat gledam sa analitičke strane.

    Baš sam se sinoć setio, da možda neće doći do ostvarenja najave o detaljnijim opisama kolekcije, jer od kako sam se posle duže pauze ponovo aktivno vratio na forum, imam probleme sa postavljanjem slika u bilo kojoj temi. Bez ozbira, da li se služim opcijom normalnog iii naprednog editora i bez obzira na mogućnost postavljanja slika u centar, levo ili desno, uvek mi se slika pojavi na krajnjoj desnoj strani stranice i uvek je deo nje odrezan odnosno, ne može se videti u celini. Sve slike postavljam na forum direktno sa kompjutera i uvek izaberem large veličinu slike. I uvek je isto. Čak i kada odem na prethodnu proveru slike pre konačnog postavljanja na forum, uvek mi se pokaže idealna verzija ali nakon konačnog koraka, ona se na forumu nađe na toj desnoj strani i pirlično odrezana. Pokušvao sam sve ali ne mogu, da rešim ovaj problem. A bez large slika nema smisla ići u detaljniju analizu sata.

    Što se tiče video recenzija - ne znam, nisam taj tip. Pisana reč mi je puno bliža. Dolazim iz generacije puno pre Googla i nekada sam se profesionalno bavio pisanjem recenzija rock albuma, analizima poznatih dela i događaje svtetske rock scene. Tada smo morali sve sami da radimo. Nije bilo opcije dolaženja do informacija za samo nekoliko sekundi upisivanjem željene teme preko elektronske pretrage, nego je sve baziralo na radu na terenu, ličnim saznanjima preko fizičkih susreta sa akterima i još više upijanja utisaka, kada se svetla na pozornici ugase. Sve smo zapisivali, detaljno analizirali i to je nekako ostalo duboko u meni.
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (6.6.2020. u 21:09)
    srdjanr, Ivke1 and Attila like this.

  9. #259
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.286
    Lajkovi
    29465
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Izaberi opciju Full Size
    Naziv: IMG_20200606_223339.jpg, pregleda: 350, veličina: 486,9 KB
    srdjanr and Haifisch23 like this.

  10. #260
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17737
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Odlična kolekcija Haifisch23.
    Znalački dopunjena sa nekoliko odličnih noviteta.
    Koliko se sećam, u odnosu na prethodno stanje nedostaju neki satovi poput prelepog El Primera, IWC Ingeniur-a, plave i crne Certine DS Action, puno vintage Seiko modela itd. Znam da je posedovanje jedne takve kolekcije ogroman izazov u finansijskom smislu i da si verovatno imao veliku dilemu kojih da se odrekneš da bi nabavio ove nove modele. Da sam bio na tvom mestu to bi bila nemoguća misija, pošto se jako vezujem za satove koje kupim, pa bih te pitao po kojim kriterijumima si birao satove koji su napustili prethodnu kolekciju?

    Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
    Haifisch23 likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •