Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 14
Like Tree90Likes

tema: fillex - moja kolekcija

  1. #1
    Član Avatar korisnika fillex
    Član od
    6.4.2021.
    Poruke
    115
    Lajkovi
    1439
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom fillex - moja kolekcija

    Pozdrav svim članovima foruma! U nastavku je moja skromna kolekcija, predstavljaću je sat po sat.

    Počeo bih sa jednim totalno casual jeftinim kvarcnim satićem - Timex Weekender 38, koji je odskora u mojoj kolekciji (i to ako se ne varam, od jednog kolege sa foruma, mislim da je nick ovde Miloš G). Jako zahvalan za kombinovanje sa nato narukvicama raznih boja, i stoga vrlo nosiv i upotrebljiv.

    fillex - moja kolekcija-timex-weekender.jpg

    Dalje, sat čije je sređivanje zapravo i iniciralo interesovanje za satove - Cortebert Cal. 720 (ovo je, ako se ne varam, Moeris 620 mehanizam), sat mog pokojnog dede. Nosio sam ga nekada u školskim danima na staroj perlonskoj narukvici, onda je dugo stajao zaboravljen u nekoj fioci. Prošle godine ga je časovničar Srba vratio u život, i sada samo čeka novu kožnu narukvicu da zasija punim sjajem. Ima malo patine na ciferu, ali ništa strašno.

    fillex - moja kolekcija-cortebert.jpg

    Danas je na ruci pak bio Orient 3 Star - pouzdani Japanac, kalibar 46943, sveže servisiran i sa novom narukvicom, umesto fabričke metalne, koja ipak nije na nivou samog sata.

    fillex - moja kolekcija-tristar.jpg

    U narednim postavima sledi nastavak - generalno, preferiram vintage satove, prečnika do 40mm maksimalno (idealno 38mm i manje), jer imam tanak zglob i moderni satovi mi u principu ne stoje baš najbolje.

  2. #2
    Član Avatar korisnika Filosof86
    Član od
    21.5.2019.
    Poruke
    209
    Lajkovi
    1066
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: fillex - moja kolekcija

    Lepi satovi...
    fillex likes this.
    Ne živi čovek samo o hlebu...

  3. #3
    Član Avatar korisnika fillex
    Član od
    6.4.2021.
    Poruke
    115
    Lajkovi
    1439
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: fillex - moja kolekcija

    Kako sam bio najavio, Cortebert je trebalo da dobije nov kaiš - kaiš je stigao, majstor Dule je uradio super posao, i Cortebert sa novim braon kaišem izgleda znatno reprezentativnije.
    fillex - moja kolekcija-cort.jpg

    Kaiš u ručnoj izradi majstor Duleta (samo ovog puta u crnoj boji) dobio je još jedan stari lepotan - Longines Cal. 30L. Legendarni kalibar, i sat koji je za moje pojmove neprevaziđena klasika - kao i Cortebert, ima pomalo patine na ciferu, ali toliko malo da ne narušava estetiku.
    fillex - moja kolekcija-longines-cal30.jpg

    Još jedan stari Švajcarac, dosta noviji od prethodna dva doduše, je Titoni Airmaster 307-345. U njemu kucka ETA2824-2. Trenutno ga kombinujem sa perlonskim narukvicama, koje ga lepo dress-downuju i super su za nadolazeće toplo vreme i kombinovanje sa vedrijim bojama (mislim da satovi ovog tipa lepo stoje na perlonskim narukvicama, ali da im nato narukvice ipak ne pristaju, jer je preveliki sukob između formalnosti sata i neformalnosti ogrlice). Sam sat je za godine lepo očuvan.
    fillex - moja kolekcija-titoni.jpg

  4. #4
    Član Avatar korisnika fillex
    Član od
    6.4.2021.
    Poruke
    115
    Lajkovi
    1439
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: fillex - moja kolekcija

    Evo i nekih "neformalnijih" satova, da krenemo sa Švajcarcima:

    Camy, na ručno navijanje - nije mi poznat kalibar. Za sada besprekoran u radu, vizuelno lepo očuvan, ali u nekom trenutku ću ga voditi na servis, ako ništa, barem da se osmotri stanje mehanizma, i utvrdi koja ga mašina pokreće. Zbog cifera u donekle vojnom stilu, jako se lepo kombinuje sa nato i perlonskim narukvicama. (doduše, ja sam dosta svojih nato narukvica pretvorio u zulu, jer tako budu manje masivne).
    fillex - moja kolekcija-camy-2-.jpg

    Dalje, čuveni "vojni" Omikron sa crnim ciferom, kalibar Unitas 6325. Sveže servisiran, i jedan od mojih najdražih satova.
    fillex - moja kolekcija-1621686523012.jpg
    popovac 76, eee, VLADAN P and 7 others like this.

  5. #5
    Član Avatar korisnika fillex
    Član od
    6.4.2021.
    Poruke
    115
    Lajkovi
    1439
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: fillex - moja kolekcija

    Sada prelazimo sa Švajcaraca na istok, ka Rusiji - za sada jedini diver u mojoj kolekciji, legendarna Amfibija, verzija 420059 (Scuba dude). O ovom satu stvarno nema šta da se priča, legenda unikatnog dizajna, verovatno izdržljivija od bubašvabe Planiram da je malo modifikujem stavljanjem pepsi bezela i shark mesh narukvice.
    fillex - moja kolekcija-amhibia-2-.jpg
    Poslednja ispravka: fillex (4.6.2021. u 19:48)
    popovac 76, eee, VLADAN P and 8 others like this.

  6. #6
    Član Avatar korisnika fillex
    Član od
    6.4.2021.
    Poruke
    115
    Lajkovi
    1439
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: fillex - moja kolekcija

    Nakon male pauze, sledi nastavak:

    Casio A158 - suštinski isti sat kao kultni F91W, ali meni je lepša ova verzija u srebrnoj boji sa metalnom narukvicom.
    fillex - moja kolekcija-casio.jpg

    Još Rusa u kolekciji:

    Vostok 2403/581883 - smešno jeftin a jako lep. Najveća falinka mu je kućište od mesinga, ali za pare za koje se kupi nov teško se kršten kvarcni sat nađe, tako da je tradeoff meni sasvim prihvatljiv.
    fillex - moja kolekcija-vostok.jpg

    Sada još neki Rusi kojima treba sređivanje/servis pre nego što ih uvrstim u dnevnu rotaciju:

    Raketa 24h Worldtimer - treba mu servis, poliranje pleksija, i po mogućstvu sređivanje crnog bezela koji je na par mesta zagreban pa je provirio mesing - sve preporuke na temu kako i gde ovo uraditi su dobrodošle.
    fillex - moja kolekcija-raketa24h.jpg

    Pobeda sa ZIM2602 mehanizmom - simpa satić u solidnom stanju, ali neobuzdano žuri - kako se taj problem pojavio odjednom, pretpostavljam da sam ga negde nehotice namagnetisao.
    fillex - moja kolekcija-pobeda.jpg

  7. #7
    Član Avatar korisnika fillex
    Član od
    6.4.2021.
    Poruke
    115
    Lajkovi
    1439
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: fillex - moja kolekcija

    Još jedan stari Rus - Raketa. Treba da ide na servis i poliranje pleksija.
    fillex - moja kolekcija-raketa.jpg

    Takođe, jedan stari Longines Cal. 285 je trenutno na sređivanju kod časovničara - kada bude sređen i počašćen adekvatnim kaišem, predstaviću ga ovde.

    Dalje, jedan kvarcni sat - Michel Herbelin Art Deco 1925 ref 17468. Safirno staklo, swiss movement. Trenutno je na nekom drljavom kaišu koji je milimetar uži i predugačak, a planiram da ga stavim na neki teget kaiš.
    fillex - moja kolekcija-herbelin.jpg

  8. #8
    Član Avatar korisnika fillex
    Član od
    6.4.2021.
    Poruke
    115
    Lajkovi
    1439
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: fillex - moja kolekcija

    Za kraj dva kvarcna sata iz perioda kada se još nisam zanimao za satove.

    Jacques Lemans Milano - uniseks model, 38mm prečnik, na milanese meshu. Simpa satić, ali ga u poslednje vreme gotovo uopšte ne nosim, tako da ću ga verovatno prodati ili pokloniti nekome.
    fillex - moja kolekcija-j-lemans.jpg

    Limit - ultrajeftin britanski brend, sat je po svoj prilici sa dalekog istoka. Mehanizam unutra je navodno japanski. Kupio sam ga pre nekih 5-6 godina za cca 15 EUR, evo ga i danas lepo radi i odoleva zubu vremena iznenađujuće dobro. Veže me za neka prošla vremena pa ga rado nosim.
    fillex - moja kolekcija-limit.jpg
    eee, VLADAN P, taunus and 5 others like this.

  9. #9
    Istaknuti član
    Član od
    1.8.2013.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    2.608
    Lajkovi
    23557
    Reputacioni uticaj
    24

    Određen forumom Re: fillex - moja kolekcija

    Drago mi je da su Timex i Pobeda otišli na pravo mesto. Taj Timex je stvarno vrlo zahvalan i interesantan sat. Svakako je i ostatak kolekcije odličan, naročito ovaj Longines.
    fillex likes this.

  10. #10
    Član Avatar korisnika fillex
    Član od
    6.4.2021.
    Poruke
    115
    Lajkovi
    1439
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: fillex - moja kolekcija

    Citat Milos G. kaže: Pregled poruke
    Drago mi je da su Timex i Pobeda otišli na pravo mesto. Taj Timex je stvarno vrlo zahvalan i interesantan sat. Svakako je i ostatak kolekcije odličan, naročito ovaj Longines.

    Hvala Nakupila se fina kolekcija za relativno kratko vreme (uz zdušnu pomoć limunda i kupujemprodajem). Sada razmišljam da malo stanem, dok ne iservisiram sve nabavljene satove (koga ja lažem, licitiram upravo za još dva ), i za pojedine modele ne nabavim narukvice koje sam zamislio da im idu.

    Pride, treba u narednih mesec-dva da mi iz inostranstva stigne SNK809 vidim da ga i ti imaš, kakva su ti iskustva?

    A nakon toga, želim da zaista napravim pauzu, jer mi je namera da pribavim neki mehanički hronograf - u idealnom scenariju, jurio bih Sinn 356 na čeliku sa salmon ciferom, ali mislim da ću za početak da se zadovoljim nekim polovnim Poljotom 3133, ili Sea Gullom.
    Milos G. likes this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •