Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 18
Like Tree87Likes

tema: Lerbi - moji satovi

  1. #1
    Član Avatar korisnika Lerbi
    Član od
    5.5.2013.
    Lokacija
    Šabac
    Poruke
    114
    Lajkovi
    1543
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Lerbi - moji satovi

    Pozdrav drugari,
    Evo prođe pet godina od kad sam se registrovao na forum, pet godina teške bolesti i ludila, bolesti-ludila kome se lek ne nazire. Da mi je neko rekao pre pet godina da će do ovoga doći, ne bi mu verovao. Nego šala na stranu, evo odlučih da i ja otvorim novu temu, da prezentujem moju skromnu kolekciju, baš na ovaj mali jubilej. Nego da ne dužim puno i da pređem na „moje japance“ , bar za sad su samo japanci, ali biće tu sigurno u budućnosti i švajcaraca, rusa, nemaca...

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1200.jpg
Viđeno:	886
Veličina:	232,7 KB
ID:	136949 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1202.jpg
Viđeno:	806
Veličina:	469,6 KB
ID:	136950

    Prvi sat, sa kojim je i ovo moje ludilo i počelo, je Seiko SNZG13K1. Sat za koji nisam ni znao da postoji kada sam se registrovao na forum, i da nije bilo ovog foruma ja bih verovatno sad nosio neki Fosil ili Dizel, ali eto čitajući forum i preporuke članova svideo mi se baš taj sat i tako sam odlučio da moj prvi sat bude baš Seiko SNZG13K1 i nisam se pokajao ni najmanje, sat je pravi, za nekog ko polako ulazi u svet satova , za početak kolekcije, ovo je idealan sat. Neću ovde daviti o karakteristikama sata pošto sve ima na forumu, a i na internetu, moje iskustvo sa satom je pozitivno, sat je prilagodljiv za razne vrste kaiševa od najlona, gume, do kože, sve mu dobro stoji!

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1207.jpg
Viđeno:	790
Veličina:	409,7 KB
ID:	136951 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_0917.jpg
Viđeno:	819
Veličina:	273,0 KB
ID:	136952

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_0899.jpg
Viđeno:	826
Veličina:	316,6 KB
ID:	136953 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1040.jpg
Viđeno:	687
Veličina:	291,2 KB
ID:	136963

    Sledeći sat u mojoj kolekciji je Seiko SARB017 ili ti zeleni alpinista, šta reći o ovom satu, ljubav na prvi pogled, kada sam na forumu video sliku ovog sata rekao sam sebi „ovo je moj sledeći sat“ i tako sam krenuo u akciju, od informisanja o kupovini preko interneta, plaćanja dažbina, carine, pdv-a , otvaranja deviznog računa i kartice za plaćanje preko neta, naloga na pejpalu, do skupljanja novaca za kupovinu istog (još uvek sam bio pripravnik na poslu), i nakon višemesečnog spremanja poručio sam iz dalekog Japana zelenog alpinistu. Po mom skromnom mišljenju i ukusu, najlepši i najbolji sat na svetu, za te novce (cc 340e) nema boljeg sata. Čak sam kasnije dolazio u iskušenje da naručim još jedan da stoji u kutiji za svaki slučaj, ali eto nisam, a možda sam trebao. Elem sat je vrhunski, od završne obrade, dizajna, mehanizma, cene, možda jedina mana sata je originalni kaiš sa kojim sat dolazi, ali to se lako zameni. Ja alpinistu nosim uglavnom na metalnoj narukvici. Kada sam kupio sat, poručio sam preko ebeja i metalnu narukvicu za isti (ne origanalnu) za nekih 50e iz SAD-a, ali vremenom mi je počelo smetati to što narukvica mnogo zvecka, verovatno zbog završnih linkova koji nisu puni, pa sam tako odlučio da poručim originalnu Seikovu narukvicu (cc 120e), koju sam trebao odmah i poručiti ali tad mi se činilo kao preveliki trošak, a eto na kraju sam platio i više! Sve u svemu jednom rečju opisati sat sa „VRHUNSKI“! Za mene "number 1" sat na svetu!
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1210.jpg
Viđeno:	707
Veličina:	460,2 KB
ID:	136954 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1174.jpg
Viđeno:	788
Veličina:	251,3 KB
ID:	136955

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1038.jpg
Viđeno:	742
Veličina:	276,0 KB
ID:	136956 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1193.jpg
Viđeno:	717
Veličina:	229,0 KB
ID:	136964

    Treći član moje kolekcije je legendarni diver Seiko SKX009K2. Nakon unapređenja na poslu i znatnog povećanja plate odlučih sebe počastiti sa satom, pošto nisam imao u kolekciji nijedan diver odluka je pala na SKX009, iaoko mi je zapravo prvi pik bio Squale 50 ATMOS blue, ali zbog nekih neplaniranih troškova (kvara na autu) koji su me baš tad zadesili moj budžet za sat se znatno smanjio, tako da sam se odlučio za SKX i nisam se pokajao. Izdržao je more, zimu, rad u fabrici, prosto neuništiv, a nisam ga štedeo! Sat kome sve leži, od nato kaiševa, kože, gume, metala, ma sve. Izuzetno prilagodljiv sat i što je najvažnije jako pouzdan i zahvalan sat. Evo malo i slika...

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1109.jpg
Viđeno:	713
Veličina:	245,5 KB
ID:	136965 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1055.jpg
Viđeno:	724
Veličina:	267,8 KB
ID:	136958

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1074.jpg
Viđeno:	743
Veličina:	230,7 KB
ID:	136959 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1220.jpg
Viđeno:	661
Veličina:	379,2 KB
ID:	136960

    I moja zadnja investicija Seiko SARB035, odličan sat koji je kupljen u „poslednj čas“ pre povlačenja ovog modela i cele SARB linije iz proizvodnje. Hteo sam dres sat(ali ne klasičan dres) sa belim ciferom i logično odluka je pala na SARB035, jako kvalitetan i dobar sat, idealnih dimenzija za mene i sat za sve prilike. Za sada ga nosim uglavnom na metalu, ali lepo mu stoji koža kao i nato-najlon narukvice. Za tako malo novaca(260e) dobiti takav sat to može samo Seiko!

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1160.jpg
Viđeno:	713
Veličina:	357,7 KB
ID:	136961 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1119.jpg
Viđeno:	673
Veličina:	247,4 KB
ID:	136962

    I za kraj još malo slika mojih satova...

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1048.jpg
Viđeno:	735
Veličina:	271,7 KB
ID:	136966 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_0999.jpg
Viđeno:	704
Veličina:	315,8 KB
ID:	136967

    Deo moje kolekcije je bio i jedan digitalni Casio A168WG...ali je na kraju završio kod moje majke, pošto se njoj mnogo svideo

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_1166.jpg
Viđeno:	793
Veličina:	315,5 KB
ID:	136968 Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	IMG_0050.jpg
Viđeno:	671
Veličina:	340,4 KB
ID:	136969

    Znajući sebe i svoju bolest, očekujte još satova, pošto sam se ja već pomirio sa tim da leka nema!!!
    to be continued...
    marko14, RUS, VLADAN P and 22 others like this.

  2. #2
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Lerbi - moji satovi

    Odlično predstavljanje i veoma lepa kolekcija, koja je dodatno ulepšana zanimljivim narukvicama! Puno uživanja u daljem proširivanju kolekcije.
    Lerbi likes this.

  3. #3
    Mlađi član Avatar korisnika doyle
    Član od
    25.11.2017.
    Lokacija
    Cacak
    Poruke
    84
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Lerbi - moji satovi

    Idealna kolekcija za relativno male novce. Alpinista je prelep, samo Seiko da se kupuje i može da se napravi vrhunska kolekcija od 4-5 satova za manje od 1000 evra. Želim ti da razbiješ tu Seiko kolekciju sa Squale 50 ATMOS blue u dogledno vreme, prelepo bi se uklopio u ekipicu.
    Lerbi likes this.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.018
    Lajkovi
    58506
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Lerbi - moji satovi

    Lerbi likes this.

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Lerbi - moji satovi

    Lerbi
    Lep izbor satova ... i srećna godišnjica!
    Lerbi likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #6
    Član Avatar korisnika Rile VG
    Član od
    27.2.2017.
    Poruke
    114
    Lajkovi
    884
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Lerbi - moji satovi

    Odlicno prdstavljanje!
    Iako bih vjerojatno birao druge satove po kategorijama (npr. za divera NY0040 umjesto SKX-a) odlicna kolekcija u kojoj je sve zastupljeno, sjedi 5.
    Zapravo, -5 jer nema pilota :-)

    Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
    Lerbi likes this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17739
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Lerbi - moji satovi

    Odlična kolekcija Lerbi!

    Lepo opisana i odlično ilustrovana fotografijama.

    Mogu slobodno da kažem da je znalački odabrana, tu su po jedan diver, military, dress i field model.

    Još jedan pilot i sportski hronograf pa je društvo kompletno.
    Lerbi likes this.

  8. #8
    Član Avatar korisnika Lerbi
    Član od
    5.5.2013.
    Lokacija
    Šabac
    Poruke
    114
    Lajkovi
    1543
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Lerbi - moji satovi

    Hvala drugari

    Što se tiče Squale nekako me je prošla volja, što ne znači da sam odustao od istog

    Što se tiče daljeg razvoja moje kolekcije ili ti u kom smeru ići da li uzeti jedan sat iz neke više klase, ili uzeti za te novce 2-3 sata, uhh.., ne znam kako je kod ostalih forumaša, ali meni je puna glava, imam najmanje 30 želja i svaki dan ih izmenjam sve Pola dana samo buljim u komp i gledam satove.
    Velika mi je želja Omega speedmaster i nadam se da ću jednog dana sebi moći da priuštim jednog, takođe mi je u vrhu želja(realnija opcija) i Sinn 556A.
    Ono što je najvažnije je da će u budućnosti biti sigurno još satova za prestavljanje

  9. #9
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Lerbi - moji satovi

    Odlična kolekcija, čestitke.

    Hvala na izdvojenom vremenu.
    Lerbi likes this.

  10. #10
    Član Avatar korisnika bolton
    Član od
    21.1.2009.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    113
    Lajkovi
    538
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Lerbi - moji satovi

    Bravo za kolekciju, pozdravljam i izbor narukvica za satove
    Lerbi likes this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •