Strana 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 82
Like Tree166Likes

tema: Dukin - Moji satovi

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika Dukin
    Član od
    28.3.2014.
    Lokacija
    Bijeljina-Beograd
    Poruke
    730
    Lajkovi
    6859
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Dukin - moja kolekcija

    Poslije pola godine aktivnog upoznavanja sa svijetom satova odlučih da vam predstavim moju skromnu kolekciju.
    Prije nego što se počnem predstavljati želim da istaknem da se ljubav prema satovima sasvim slučajno rodila u proljeće ovog ljeta gospodnjeg i da se polako ali sigurno pretvara u strast.
    Moram priznati da me ranije satovi nisu zanimali nešto posebno ali u poslednje vrijeme, kao što rekoh, postajem iskreni zaljubljenik.
    Najveći mi problem, trenutno, predstavlja glad za učenjem i znanjem svih pojedinosti vezanih za satove, mehanizme, istoriju, proizvođače......htio bi sve da upijem odjednom
    Moja kolekcija, trenutno, ima deset satova i njima ću napisati nekoliko rečenica i potkrijepiti fotografijama.
    Dukin - Moji satovi-kutija.jpgDukin - Moji satovi-20140819_063704.jpg
    Redosled kojim predstavljam satove se odnosi na vrijeme od kada se nalaze kod mene.
    Prvi i najstariji sat je Raketa koju je otac dobio 81. godine za 15 godina rada u službi. Sat je mehanički, jednostavan je i meni veoma drag. Posebno mi se dopada što na ciferu piše MADE IN USSR.

    Sledeća dva sata se odnose na poklone koje sam dobio od svog fudbalskog kluba na kraju igračke karijere. To si Casio i Romanson. Oba sata su jako jednostavna ali su sa posvetom i meni dosta znače. Romanson je pozlaćen. Ova dva sata gotovo nikako ne nosim jer su malog omjera ali su dio moje kolekcije pa je red da i njih predstavim.
    Prvi ozbiljniji sat koji sam ja kupio je Adriatica (koja se ne pominje često na našem forumu) ali su moja iskustva jako pozitivna. Sat je hronograf, prilično je tačan i jako lijepo izgleda na ruci. Jedan od dva sata iz moje kolekcije koji nije okrugao. Crna kožna narukvica i crni cifer, po meni, mu daju i određenu dozu elegancije.

    Sledeći sat koji se pojavljuje u mojoj kolekciji je Jacques Lemans koji sam dobio na poklon. Lagan je za nositi, gabariti su mu ok i lijepo stoji na ruci. Tačan je i ima zanimljiv cifer.
    Dukin - Moji satovi-jacques-lemmans.jpg
    A onda se dešava moje „istorijsko“ putovanje u Švajcarsku i moja odluka da sebe častim tradicionalnim i prepoznatljivim švajcarskim proizvodima.
    Naime, odlučio sam da sebi iz ove divne zemlje donesem sat, sir i čokoladu, tj tradicionlani švajcarski proizvodi. E, sad nastaje glavna fora koja govori o mom (ne)poznavanju satova do tada. KUPIO SAM SEBI FESTINU (pravi švajcarski sat).
    Doduše, bez obzira što to nije švajcarski sat, ta festina mi je jako draga i elegantna i uvjek je nosim sa velikim zadovoljstvom.

    Dukin - Moji satovi-festina.jpg
    U tom periodu (mart mjesec) se prijavljujem na ovaj forum i polako se zaljubljujem i ulazim u svijet satova.
    Prva želja poslije svih navedenih dešavanja mi je bila da nabavim neki kvalitetan i lijep sportski sat i izbor je pao na Seiko SNDA P1 (čiju preporuku sam naišao na ovom forumu) i koji sam nabavio poslije, otprilike, dva mjeseca preko drugara iz Švajcarske koji ga je naručio iz Engleske. Sat je vrhunski, ima predznak da je vojni, sa tekstilnom narukvicom je, hronografom, izraženom luminacijom, lagan je i uvjek ga nosim kad sam sportski obučen.
    Dukin - Moji satovi-seiko-snda-57p1.jpgDukin - Moji satovi-seiko-2-.jpg
    Sledeći sat koji sam nabavio kupljen je slučajnim razgledanjem šopova po aerodromu Nikola Tesla (čekajući let koji je kasnio), gdje sam na akciji kupio Aviator. Akcija je bila iz razloga što fri šop koji ga je prodavao neće više držati ovu marku pa su čistili zalihe.
    Aviator je zanimljivog i jednostavnog kućišta (prvi moj sat koji ima krunice na obe strane), kožne narukvice i malo većih dimanzija. I njega rado nosim.
    Dukin - Moji satovi-aviator.jpgDukin - Moji satovi-aviator-u-tor%C5%A1avnu.jpg
    S obzirom da mi je supruga prepoznala ovu moju novu „zaljubljenost“ a tih ljetnih dana bio mi je i rođendan "očekivani" poklon od porodice bio je sledeći moj sat, Festina
    F 16573, lijep elegantan sat sa bijelom podlogom koja mi je nedostajala u kolekciji.
    Dukin - Moji satovi-festina-165731.jpg
    Uporedo sa bogaćenjem ove kolekcije detaljno učim i prihvatam nova znanja na našem portalu i
    pravim polako plan i uvod u kupovinu sata koji svaki zaljubljenik mora da posjeduje a to je sat sa automatskim navijanjem.
    Kod mene je slučaj, da kad nešto jako i iskreno želim onda mi se i ostvari, što se pokazalo i u ovom slučaju prilikom nabavke mog sledećeg i za sada poslednjeg sata. Nekom zanimljivom finansijskom „gimnastikom“ uspio sam obogatiti moju kolekciju prvim automatikom i to Orient GMT koji mi je jako drag i u kome posebno uživam dok ga nosim. Posebno mi se sviđa zbog plavog cifera koji se nekim posebnim sjajom presijava i nekako mi izgleda jako moćno na ruci.

    Dukin - Moji satovi-20141020_083946.jpgDukin - Moji satovi-orient.jpg
    Moji satovi nemaju neku veliku materijalnu vrijednost ali za mene imaju neki drugi značaj, u nekom drugom smislu.....ispunjavaju me i čine zadovoljnim.
    Na kraju, želim da podijelim sa svim članovima zadovoljstvo koje mi pričinjava pregledanje ovog portala, kao i aktivno učestvovanje u forumima i da sve ovo doživljavam puno više od običnog informisanja i saznanja novosti iz svijeta satova...
    Eto, toliko od mene i nadam se da vas nisam puno smorio, iskoristio sam priliku da se i malo predstavim i nadam se dugom druženju sa svima....
    Poslednja ispravka: Shmizla (29.10.2014. u 11:41) Razlog: Poruka premeštena u odgovarajuću temu
    Shmizla, RUS, jagos and 19 others like this.

  2. #22
    Novi član
    Član od
    23.8.2012.
    Poruke
    25
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Dukin - moja kolekcija

    Odlicna kolekcija i dobra prica

  3. #23
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Dukin - moja kolekcija

    Super kolekcija, a super i hrana!

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Dukin - moja kolekcija

    Dukin, hvala ti sto si s nama podelio svoju strast i fotke s opisima svojih "ljubimaca". Svaki od njih ima sentimentalnu vrednost a to je najvaznije. I sam sam takav....ne gledam koji od mojih satova koliko vredi na trzistu!
    A za skori pocetak koji ti spominjes, neka....samo tako nastavi!!!!!
    Jos jednom sve cestitke i uzivaj u njima i podeli s nama i svog iduceg.....za kojeg ne sumnjam da ce uskoro
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  5. #25
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Dukin - moja kolekcija

    Odlicna kolekcija .
    Mozes li samo da mi kazes koje su dimenzije Seika, nalazim razlicite mere po netu? Precnik sa i bez krunice i debljina.

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Dukin - moja kolekcija

    Dukin, svaka cast! Dobru si kolekciju nabacio.

    Drzi ih na toplom, da se mnoze!

    Posebno ti cestitam na Raketi! Kazes osamdesete... to bi onda vjerovatno bio nepoderivi 2609 HA.

  7. #27
    Stariji član Avatar korisnika Dukin
    Član od
    28.3.2014.
    Lokacija
    Bijeljina-Beograd
    Poruke
    730
    Lajkovi
    6859
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Dukin - moja kolekcija

    Hvala svima na čestitkama.
    Odlicna kolekcija .
    Mozes li samo da mi kazes koje su dimenzije Seika, nalazim razlicite mere po netu? Precnik sa i bez krunice i debljina.
    Ne znam debljinu a precnik bez krunice je 43 mm.
    Ostale karakteristike javljam naknadno.

  8. #28
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Dukin - moja kolekcija

    Hvala .

  9. #29
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Dukin - moja kolekcija

    Dukin
    Zadovoljstvo je imati takvog člana na Forumu.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #30
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Dukin - moja kolekcija

    Uživanje je čitati ovakav tekst, a iz kolekcije bih izdvojio orient i aviator.

    Imaš lep ukus i vidim da će ova kolekcija jednog dana prerasti u još bolju.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Strana 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •