Strana 1 od 27 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 266
Like Tree977Likes

tema: Dragojlovic Darko - Moji Satovi

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Dragojlovic Darko - Moji Satovi

    Mislim da je konacno red da i ja napravim svoju temu. Sve nekako danas cu, sjutra cu i nikako da zavrsim.
    Mislim da je najbolje da pocnem od grupne fotografije, pa cu predstvaljati jedan po jedan po starini.
    Evo je grupna slika od prije neku noc, da sad ne slikavam ponovo.




    E da pocnemo pojedinacno, Casio Solar je ubjedljivo najstariji sat u mojoj kolekciji, star je sigurno 8-9 god, iako se po slikama to ne bi reklo i zaista je sat veoma malo nosen. Kada sam ga kupio ili bolje receno dobio, nisam imao pojma sta znaci solarni sat. I tako je on pomalo zavrsio u ladici u kojoj je proveo sigurno dobrih 5 god. Tek nakon sto sam aktivno poceo da ucestvujem u diskusijama na forumu sjetih se da pitam ima li mu spasa. Nekoliko clanova mi je reklo da ga probam staviti na sunce mozda proradi. I gle cuda vec nakon sat-dva na suncu sat je ponovo proradio i od tada radi bez problema. Precnik sat je 43-44mm, debljina 12mm, sto se tice tezine zaista ne znam kolika je, ali sam siguran da je ispod 100gr jer je sat dosta lagan. Svjetlo se pali pritiskom na dugme koje se nalazi na poziciji 2, ali su i kazaljke premazane luminescentnim premazom koji i dalje dosta dobro svijetli. Prvih nekoliko dana je sat imao nesto sto je meni bilo veoma zamiljivo a to je da kada se podigne ruka u visini glave kao da ces da pogledas koliko je sati, svjetlo se samo upali, medjutim ja sam to stalno palio-gasio tako sa to sada ne radi vise.
    Toliko sto se tice Casia, po malo cu i ostale da predstavim
    marko14, RUS, vladas and 21 others like this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18040
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Darko - Moji Satovi

    Citat Dragojlovic Darko kaže: Pregled poruke
    Prvih nekoliko dana je sat imao nesto sto je meni bilo veoma zamiljivo a to je da kada se podigne ruka u visini glave kao da ces da pogledas koliko je sati, svjetlo se samo upali, medjutim ja sam to stalno palio-gasio tako sa to sada ne radi vise.
    Casio obično ima mogućnost da se ta opcija ,po želji, uključi odnosno isključi.
    Proveri da nije isključena (Ja je uvek držim isključenom)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Darko - Moji Satovi

    Darko, sjajna ti je kolekcija.
    Favoriti su mi Seiko i naravno Hamilton. Prelepi satovi.
    Dragojlovic Darko likes this.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Darko - Moji Satovi



    Sledeci po redu je Chronotech Active, dobijen od roditelja za 18-ti rodjendan, u tom momentu mi je dizajnom bio veoma primamljiv, a i tada je Chronotech bio jedan od glavnih sponzora Milana tako, da je i to dosta doprinjelo izboru ovog sata. Mislim da se moze reci da je ovo modni sat, ali sto se tice specifikacija nije los. Ona bronzana boja je prilicno kvalitetna i nije se jos nigdje ogulila i sat je jos kao nov. Mehanizam je kvarcna Ronda, bar sam tako procitao na net-u, staklo je najzanimljiviji dio sata, naime staklo je safirno i u obliku prizme, sto izgleda dosta zanimljivo posebno kako se svjetlost prelama, mada i nekim situacijama malo smanjuje citljivost. Precnik je veoma tesko odrediti zbog cetvrtastog oblika, ali na netu pise da je 46mm i debljina sa svim staklom je skoro 20mm. Krunica je usrafljujuca, mada mi nije jasno zasto kad je WR 50m.
    Sat kao sto rekoh veoma rijetko nosim, ali je poklon pa ce sigurno ostati u mojoj kolekciji.

    marko14, vladas, VLADAN P and 9 others like this.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Darko - Moji Satovi

    Vladane moracu da potrazim na net-u neko upustvo jer ja sigurno ne znam gdje bi se to moglo upaliti odnosno ugasiti

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18040
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Darko - Moji Satovi

    U uputstvu se ta opcija zove -Auto Light Switch
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Darko - Moji Satovi



    Sledeci na redu je jedan sat koji mi je veoma drag i rado ga nosim. To je ujedno i prvi sat kupljen nakon savjeta dobijenih na ovom forumu.

    U pitanju je Victorinox Swiss Army Chrono Classic. U njemu kuca ETA G10 iz ETA fashionline serije, sam mehanizam nije nesto posebno u pitanju je najjeftiniji Etin kvarcni mehanizam, ali za sada odradjuje posao odlicno. Precnik sata je 41mm, debljina 11-12mm, i s obzirom da dolazi na crnoj koznoj narukvici moze se iskoristiti kao veoma lijep dress sat. Staklo je safirno sa AR premazom sa unutrasnje strane. Kupljen je preko Jomashop-a jer u CG i Srbiji ne postoji uvoznik ovih satova, sto je zaista steta jer se radi o lijepim i kvalitetnim satovima. Najljepsi dio sata je svakako cifer koji je u boji slonove kosti i veoma se lijepo presijava na svjetlu. Jos ljepsim ga cine i prstenovi oko podbrojcanika. WR je 100m, mada ga ne kvasim zbog kozne narukvice.
    Krunica je nezasticena ali je na njoj utisnut logo proizvodjaca, sto je jos jedan lijep detalj.

    marko14, RUS, vladas and 23 others like this.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Darko - Moji Satovi

    Super ti je kolekcija Darko
    Dragojlovic Darko likes this.


  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika ckvrlj
    Član od
    25.12.2012.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    837
    Lajkovi
    3692
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Darko - Moji Satovi

    Uh, lep je i ovaj Victorinox. Deluje veoma kvalitetno.
    Dragojlovic Darko likes this.

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.012
    Lajkovi
    58463
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Darko - Moji Satovi

    Lepa kolekcija,bravo

Strana 1 od 27 1234511 ... PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •