Strana 4 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 62
Like Tree177Likes

tema: Djordje Sugaris - Novajlija :)

  1. #31
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Djordje Sugaris - Novajlija :)

    Posle dužeg vremena (neverovatno da je prošlo skoro godinu dana) odlučio sam da predstavim svoj nesertifikovani hronometar
    Djordje Sugaris - Novajlija :)-dscn1097.jpg

    Ukratko, sat je kupljen na blef, na Limundu i vrlo brzo je odnesen u servis Kostić-Dojčinović na dijagnozu. Funkcionisao je prilično dobro, ali su ključ i krunica nasilno i nestručno menjani. Nakon što je to premošćeno (krunicu i dalje tražim), sat je stajao još nekoliko meseci dok nisam našao idealnu narukvicu i od tada ga nosim manje-više svakodnevno. Cifer nije savršen, ali neka patina ipak mora da postoji, mada moram priznati da me to ponekad nervira
    Djordje Sugaris - Novajlija :)-dscn1100.jpg

    Ono što me je zaintrigiralo kod njega je taj čuveni 36000BPH Cal 431, uparen sa prilično jednostavnim kućištem i diskretnim ciferom koji nije opterećen nikakvim natpisima koji bi ukazivali na mehanizam unutra. Naravno, u nekom trenutku sam se zaludeo atomskim satom i prema poslednjim merenjima, beži oko dve sekunde na 24h, mada mi se desilo da bude i na +2 za 48

    Djordje Sugaris - Novajlija :)-dscn1102.jpg
    Sve u svemu, što ga duže imam, to ga više cenim i sasvim slobodno mogu da kažem da sam ubo premiju
    RUS, vladas, jagos and 15 others like this.

  2. #32
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Novajlija :)

    Čestitke na lepom i kvalitetnom satu. Čestitke i na volji i strpljenju da sat osposobiš.
    Djordje Sugaris likes this.

  3. #33
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Novajlija :)

    odradio ga Kostić odlično, svaka mu čast

    stari longines izuzetan sat, visoka klasa

    imaš na ebay NOS delove za stare longinese, takva krunica bi te izašla neto 30-ak evra
    Djordje Sugaris likes this.

  4. #34
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Novajlija :)

    Hvala vam

    Milane, to bi valjda trebalo da je ova, ali nisam stoprocentno siguran.
    Longines Crown Steel Plastic Original N O s 4 10mm Diameter Stem 0 90 | eBay
    Bilo kako bilo, mogao bih da je stavim uskoro

  5. #35
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Novajlija :)

    Djordje, mislio sam da ti fali i ključ uz nju, ako nije original

    vidi ovog prodavca i vidi njegova pakovanja, on ima jako mnogo longines nos delova, a krunice i ključevi su isti za 431 i njihove usporene serije 6xxx

    2848kerry on eBay

    vidi i ovog člana, i on ima sve nos za longines, evo su mu i ključevi i meh za koje pasuju, vrv ima i original krunice

    New Longines Winding Stem Part 401 Cal 430 431 432 433 6641 6642 6651 6652 | eBay

    nisam baš siguran da li ti je ona originalna
    Djordje Sugaris likes this.

  6. #36
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Novajlija :)

    Hvala!

  7. #37
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Djordje Sugaris - Novajlija :)

    Veoma zanimljiv sat! Dizajn iz veselih 70-ih i vrhunski mehanizam. Koji je precnik?
    Djordje Sugaris likes this.

  8. #38
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Djordje Sugaris - Novajlija :)

    Aha, prave sedamdesete! Kućište se proizvodilo u još dve-tri varijante, čak je jedan elipsasti bio na Limundu, ali ga nisam uzeo na kraju. 42mm je prečnik celog kućišta ako me sećanje dobro služi, nemam nijedan lenjir u blizini

  9. #39
    Mlađi član
    Član od
    2.4.2015.
    Poruke
    30
    Lajkovi
    39
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Djordje Sugaris - Novajlija :)

    Citat Djordje Sugaris kaže: Pregled poruke
    Pozdrav ljudi! Već nekoliko dana sedim i prelistavam forum, a danas sam se zadržao na satovima članova. Iskreno, nemam mnogo toga da ponudim, osim svoje kolekcije od čitava dva sata, oba Fossila. Naravno, kvarcni su i jedan i drugi, hronograf trenutno nosim a drugi sam prestao, mada planiram da mu vratim bateriju i vratim ga u život

    Prilog 47019

    Levi je nešto zanimljiviji, model AM41118. U pitanju je model kojeg koliko znam nije bilo na našem tržištu, a dovukao sam ga iz USA, na slepo, u eri kada je dolar bio nekih 65 din. i tada me je izašao oko 100€ sa sve haračem E-dućana.


    Pošto kapiram da je ovo najbolje mesto da se predstavim, mogu da kažem da sam student, imam 22 godine i u slobodno vreme se bavim automobilima, koje volim u najrazličitijim oblicima, bojama i veličinama motora Takođe pišem na nekom blogu o sveukupnom muškom životnom stilu (uključujući i satove, da ), ali o tome kada i ako steknem veći kredibilitet ovde, da ne bude da se sad reklamiram.

    U kom pravcu bih voleo da mi se razvija kolekcija? U raznim, ukratko. Od starih Omegi do moonphase satova Jako, jako dugo balim za nekim od satova iz Longines Master kolekcije, a skorije opsesije su mi Tissot i TAG Heuer. Trnutno ne vidim kada će dospeti novi sat, al neka, tu ste vi da vaše gledam.

    Nadam se lepom druženju!
    Odlicno ...samo napred...

  10. #40
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Djordje Sugaris - Novajlija :)

    Jedan novitet i brzinska fotka, dok se sve ne sredi i ne izgleda kako treba. Ima dva vidna oštećenja na ciferu koja mu više daju na karakteru nego što mu smetaju i jedno na pleksiju skroz pri vrhu. Kućište je prilično dobro očuvano, kao i rotirajući bezel. Iluminacija je nepostojeća.

    Sat trenutno žuri oko 10 minuta na 24h i datum mu se menja na 4h. Slede mu servis, čišćenje kućišta i neka fina prugasta NATO narukvica.
    Djordje Sugaris - Novajlija :)-12211222_10206024001773785_1903741323_o.jpg
    RUS, pantelija, molnja and 6 others like this.

Slične teme

  1. Novajlija u svetu satova
    By 4motion in forum Opšti forum
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.2.2009., 16:17

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •