Strana 2 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 57
Like Tree40Likes

tema: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

  1. #11
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Namesten u Kini ne znaci nuzno i los. Oni prave raznorazne stvari u razlicitim nivoima kvaliteta danas, kontrola kvaliteta zavisi i od onog za koga rade. Kad smo kod nekada respektivne firme koju sad rade Kinezi, tu je Ingersoll - pre svega nekoliko meseci sam te satove video, identicni su jeftinim kineskim kopijama ekstremno skupih satova a prodaju se kao legalno brendirani Ingersoll i to po ne bas malim cenama u kontekstu onoga sto jesu. To sa ovim Keinzle-om ne izgleda da je slucaj, a sto se mene tice i dizajn nesto vredi. Nemam problem sa tim kada se naplati dizajn i pristojna izvedba sto se kvaliteta tice (mada mi vise ima smisla da u takve satove ide kvarcni mehanizam), valjda i to nesto vredi.

    Primer solidnog kvaliteta:
    https://www.newgatewatches.com/admin...185-2-w960.jpg

    Primer loseg kvaliteta:
    https://ksr-ugc.imgix.net/assets/012...o=format&q=92&

    Ovaj drugi izgleda kao jeftina kopija ovog gornjeg ili pak neceg mnogo skupljeg.

  2. #12
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Citat No42 kaže: Pregled poruke
    Namesten u Kini ne znaci nuzno i los. Oni prave raznorazne stvari u razlicitim nivoima kvaliteta danas, kontrola kvaliteta zavisi i od onog za koga rade. Kad smo kod nekada respektivne firme koju sad rade Kinezi, tu je Ingersoll - pre svega nekoliko meseci sam te satove video, identicni su jeftinim kineskim kopijama ekstremno skupih satova a prodaju se kao legalno brendirani Ingersoll i to po ne bas malim cenama u kontekstu onoga sto jesu. To sa ovim Keinzle-om ne izgleda da je slucaj, a sto se mene tice i dizajn nesto vredi. Nemam problem sa tim kada se naplati dizajn i pristojna izvedba sto se kvaliteta tice (mada mi vise ima smisla da u takve satove ide kvarcni mehanizam), valjda i to nesto vredi.

    Primer solidnog kvaliteta:
    https://www.newgatewatches.com/admin...185-2-w960.jpg

    Primer loseg kvaliteta:
    https://ksr-ugc.imgix.net/assets/012...o=format&q=92&

    Ovaj drugi izgleda kao jeftina kopija ovog gornjeg ili pak neceg mnogo skupljeg.
    Ovi su bas lepi minimalisticki

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk

  3. #13
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Mnogo lepsi nego WD i Braithwaite

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
    Petar012 likes this.

  4. #14
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Ali bi i rekao da je Newgate uradjen mnogo bolje od ovog Great George (poenta je bila oba se proizvode u Kini, ali ne po isti standardima). Kod minimalistickih i ugaonih satova se to bas jako vidi, to jest svaka greska se vidi. Drugi primer nista nije bolji od jeftinih satova iz sedamdesetih sa livenim kucistima, a nepreciznost i nesimetricnost je jedna od stvari koju bas i ne mozes priustit sa minimalistickim dizajnima. Rang cene im je isti i oba su kvarcni, tako da jedino ostaje dizajn i finalna obrada.

    edit: ne znam sta mi je, pisem "kinu" ovako malim slovima, pa onda ispravljam.

  5. #15
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    https://ksr-ugc.imgix.net/assets/012...o=format&q=92&

    ovaj link mi ne radi.
    Fossil se previ u kini, Skagen takodje (pripada Fossilu).
    Ja imam Ruhle iz 70ih svi bez rubina, to je tad bio krsh a sad je vintage krsh ali sta da radim kad volim da mi pravi buku kad radi.
    Petar012 and mimamimic like this.

  6. #16
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Za Skagen sam cuo da nije bas najbolji sto se kvaliteta tice. Fossil je izgleda posebna prica, meni se cini da oni nekako izvrse sintezu onoga sto misle da je popularno i onda daju nekome ko niti je inzinjer niti dizajner da im smisli kuciste po tim parametrima. Imao sam par "jump hour" satova iz 70ih, sreca da su jednako ruzni koliko i glasni pa ih nikad nisam ni nosio. Ali sad, pravi patrioti znaju da su velike tolerancije u mehanizmima ustvari dobra stvar i da je AK-47 najbolja puska ikad, tako da su ovi navijaci iz 70ih ustvari iznad Rolex-a

    taj link sto ne radi prikazuje ovaj sat, vidi se da stranice i lugovi nisu bas simetricne i malo "lelujaju"
    https://static1.squarespace.com/stat...1450336327703/

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika Petar012
    Član od
    29.11.2015.
    Poruke
    1.340
    Lajkovi
    4320
    Reputacioni uticaj
    43

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Ma dajte kakav Fossil i Skagen, najobičnija konferencija, ko od wisovaca uzima njih za ozbiljno, to su satovi za likove koji hoće da uđu u lokalnu prodavnicu i kupe sat koji im se svidi za kafanu, mada fossil je imao onaj del ray hrono sa meca quartz mehanizmom....

    Sent from my Mi-4c using Tapatalk
    No42 likes this.

  8. #18
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    @Petar012
    Ja sam razmisljao da nadjem neki Fossil ili Diesel bas za kafanu, ovako me u istim stalno pitaju "jel' to zenski sat". Al' bar plate pice, sto jest jest
    eee likes this.

  9. #19
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Skagen je poznat po tome da mu otpadaju kazaljke i markeri!
    Negde sam procitao da su se pojavili kvarcni satovi sa kontinualnim sekundama tj u pitanju je jaka litiumska baterija koja moze da izdrzi takav rezim. U tom slucaju ce biti nemoguce da se provali golim okom da li je sat mehanicki ili kvarcni.
    Sat iz linka izgleda stvarno kul.

  10. #20
    Mlađi član
    Član od
    14.3.2017.
    Poruke
    71
    Lajkovi
    131
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Deo moje "Bauhaus" inspirisane kolekcije i deo mesane kolekcije

    Hehe danas ako ne nosis sat 44mm plus odmah si trandza.
    Moj obim zgloba je 18cm i maximalni precnik sata koji bi stavio na njega je 38mm, optimalno je 34mm.
    Mada zene furaju ogromne MK satove kao rezervna ogledala.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •