Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 26 od ukupno 26
Like Tree103Likes

tema: davorb - moja kolekcija

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: davorb - moja kolekcija

    Lepa 5ica! Iskreno, sto vise vreme prolazi, svr se vise divim 5icama koje su pre 5,6godina bile oko 60$ u nekim online prodavnicama. Sada jesu cene skocile kao i svim drugim satovima, ali ko ga je kupio tada ili ranije, super je prosao. Takodje, taj 7sxx..sta reci o njemu a ne zakukati sto ga ne prave vise..po meni jedan od bitnijih mehanizama u zadnjih 20godina, prvenstveno jer je preveo mnogo mladih u mehaniku, mehanizam koji je kucao u sada kultnim satovima. Mehanizam koji je svojom jednostavnoscu apsolutno zadovoljavao one najosnovnije korisnike, sa njim mozes po makadamu da vozis biciklu, sa motornom testerom da struzes drva, i da mu nista ne fali. Za 7godina nisam imao potrebu ni za zaustavljanjem sekundare ni za rucnim navijanjem, a sama regulacija mehanizma je u najmanju ruku cudna, mehanizam na ruci "ludi" od +20do -20, a posle 1 dana shvatis da je "vatao" odlican prosek dnevno na +-nekoliko sekundi.
    davorb likes this.

  2. #22
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: davorb - moja kolekcija

    Pošto preostala dva sata iz kolekcije ne oduzimaju dah "horološkim mehaničarima", neću trošiti mnogo reči, ali red je da ih ipak predstavim, pa nek slike govore više od reči.
    Sa ponosom ih nosim već oko deceniju, uprskos manjku njihovog pedigrea i nisam siguran da ću uskoro da ih menjam. Može ih zvati ko hoće jeftinim kvarcozama, ali sem menjanja baterije ič nisam imao akanja oko njih godinama...

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSC_9686.jpg
Viđeno:	215
Veličina:	253,8 KB
ID:	149514

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSC_9692.jpg
Viđeno:	249
Veličina:	262,3 KB
ID:	149515

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSC_9709.jpg
Viđeno:	258
Veličina:	257,6 KB
ID:	149516

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSC_9729.jpg
Viđeno:	249
Veličina:	170,7 KB
ID:	149517

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSC_9734.jpg
Viđeno:	232
Veličina:	379,8 KB
ID:	149518
    eee, bezbi, VLADAN P and 10 others like this.

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika Elvedin
    Član od
    1.11.2015.
    Lokacija
    Novi Pazar
    Poruke
    1.699
    Lajkovi
    11975
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: davorb - moja kolekcija

    Odlicna kolekcija Davore, CW mi je favorit. Romanson bas lijep dres sat.
    davorb likes this.
    Ne treba goreti u zelji, s'vremenom sve ce doci...

  4. #24
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: davorb - moja kolekcija

    Hvala Elvedine! Nije bas kolekcija u pravom smislu, imajuci u vidu da sam tek sa poslednja 2 (Zeppelin i CW) poceo da promisljam o mnogim aspektima te kolekcije, tako da bih sada retroaktivno sve to sasvim drugacije, ali vecina ih ima neku sentimentalnu vrednost pa izgleda da moram siriti kolekciju iako mislim da je i ovo mozda previse (bar brojcano gledano).

    Kada su poredjani u kutiji nestvarno je koliko CW odskace nekim sjajem, bas vristi da je za klasu iznad ostalih, steta sto na ruci i dalje najvecu radost mi donose Seiko i Zeppelin.

    Malo sam istrazivao, nije ni Romanson ime bas za bacanje-negde ih smestam u istu kategoriju sa Zeppelinom. Ok, PointTec se malo vise trudio, istrazivali na polju integracije naprednih tehnologija u staromodne satove, ali nije se dzabe Romanson izborio jos 2013. za mesto u glavnoj hali Baselworlda (?). Nazalost ovo "swiss" sa cifera je tek "swiss parts", ali lepo je znati da u jednom jeftinom i nenametljivom satu kuca Ronda, pa makar i sa kineske proizvodne trake.

    Ono sto me kod ova dva sata opcinjava (Zeppelin i Romanson) i po cemu mislim da odskacu od generickih mikrosa (i da ne imenujem brendove koji vole da omaziraju) jeste ta originalnost u dizajnu. Na primer, skoro je nemoguce napraviti pravougaoni sat a da te ne optuze da si pokrao JLC ili Cartiera, a ovaj Romanson nije ni jedno ni drugo, vec istinski svoj. Mada (sad ce mnogi reci da sam lud) mislim da ima koji milimetar viska, posebno u sirini kucista i polirani srebrni markeri su uglavnom previse neupadljivi, ali zaista ume da digne outfit na jedan visi nivo.
    Haifisch23 likes this.

  5. #25
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: davorb - moja kolekcija

    A sad nesto sasvim drugacije na forumu!
    Vec danima planiram da pridruzim i drugu stranu kolekcije, ali kako Gospodja ne skida sa ruke svoju prinovu nikako da ugrabim priliku, a bas sam zapikirao da pocnem od ove Certine:

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSC_9831.jpg
Viđeno:	297
Veličina:	352,4 KB
ID:	149674
    veliko hvala (i svaka pohvala) kolezi djolemag na temeljnosti i trudu da ovoj lepotici vrati staru slavu! Tako je jedan poklon za nju postao i lepa avantura za mene
    bezbi, VLADAN P, taunus and 7 others like this.

  6. #26
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: davorb - moja kolekcija

    Evo jos jednog primerka lepse polovine kolekcije.
    Malo sam je ubedjivao da sest bling-bling detalja nisu napadni i slozila se da bi 12 cirkona bilo previse (da su na svim satnim markerima), a i ovo eco-drive malo umanjuje bling efekat:

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSC_9938.jpg
Viđeno:	173
Veličina:	111,4 KB
ID:	149742


    Time je zaokruzeno stanje satova u domacinstvu - ima tu jos jedan H&M "nije neka kvaliteta-deciji rad treceg sveta" ali rose gold PVD deluje skoro bakarno i lepo lezi gospodji uz crni cifer (bar nije nigde istaknut logo ), medjutim nije dostojan da se predstavlja kao ravnoprani clan kolekcije.
    bezbi, VLADAN P, taunus and 5 others like this.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •