Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree15Likes
  • 7 Post By arch_m
  • 1 Post By sdbiba
  • 3 Post By eee
  • 1 Post By marko14
  • 1 Post By srdjangym
  • 1 Post By eee
  • 1 Post By skydrummer

tema: Zodiac ZMX-03

  1. #1
    Novi član
    Član od
    28.3.2016.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Zodiac ZMX-03

    Pozdrav svima. Nov sam ovde i ocekujem malu pomoc od nekog iskusnijeg formasa. Dakle, moram da naglasim da sam potpuni laik za satove. Pre 5 godina sam kupio polovan sat marke Zodiac od dobrog poznanika, i sada zelim da ga promenim, tj. prodam i dodam jos 200-300eur i uzmem neki drugi.
    Do sada sam imao ponudu da uzmem nov sat marke "Otumm" https://www.google.rs/search?q=otumm...O7Tb0wlrQ6M%3A, da doplatim neki novac. Sat mi se dopada, dizajn pre svega, jer volim glomaznije satove precnika vise od 45mm. Druga varijanta je bila da uzmem nov sat u prodavnici u "Uscu" marke "Gc" (Guess-ova luksuzna kolekcija, svajcarskog mehanizma po prici prodavca) koji kosta oko 80.000 din Jokic S&L Jewelry and Watches

    Zanima me prosto neko vase misljenje ili ideja. Dopadaju mi se kucista u obliku osmougaonika. Sada mi se sve vise dopada ta rose gold boja kucista i kaucuk, mada u obzir dolaze i varijante crna boja ili siva boja kucista sa nekim detaljima rose gold.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Zodiac ZMX-03

    Pozdrav, Srdjane.

    Hmmm, da se razumijemo, i pored cinjenice da Zodiac - znam, u danasnje vrijeme ovo je vec postalo cliché - mozda vise nije onaj isti Zodiac, ja ga nikada ne bih mijenjao s nekim fantomskim Otumm satom koji, nemoj me pogreno shvatiti, meni izgleda kao jeftina verzija/pokusaj/alternativa Hublot-u, a da ne govorim o Guess-ovom modnom satu, kojeg ces sasvim sigurno platiti mnogo vise nego sto on zaista vrijedi.

    Pored tone nekih opskurnih, u horoloskom svjetu nebitnih detalja, kojima te, u opisu ovog sata, prodavac pokusava namamiti, to "precizni svicarski mehanizam" mozda i nije laz, ali vjeruj da nije ni nista spektakularno. Vjerovatno svicarska Ronda.
    Dati tolike pare za modni sat, pa jos kvarcni, s "generickom", kako ljudi vole reci, Rondom, to je a mene ravno samoubistvu, ne zato sto je to los sat, nego zato sto razmisljam - koliko samo FANTASTICNH, ozbiljnih satova covjek moze naci za toliko para.

    S druge strane, Zodiac, taj koji imas, barem meni kao nekome ko na Zodiac gleda iz ugla, ajde da ne kazem kolekcionara, radije ljubitelja satova - s postovanjem i odredjenom dozom nostalgije, ne bih nikada zamijenio nekim od dva gore navedena sata.
    Nakon sto je Fossil uletio u cijelu pricu i otkupio prava na Zodiac, na ovaj se stari svicarski brend, s dugom istorijom, gleda s podozrenjem... Mnogi su skepticni, mnogima je, jednostavno, znajuici u cijim je rukama Zodiac danas, prva asocijacija more tih opskurnih modnih brendova, nafilovanih losim kineskim dijelovima i mehanizmima...

    Medjutim, nije to bas tako... Ima ovaj brend cime da se pohvali - sebi nikada necu oprostiti sto prije par godina ne uzeh legendarni Zodiacov Sea Wolf, za fantasticnu cijenu - pa i ova nova era u koju je usao s Fossilom, nije bez glave i repa. Ipak je to brend koji je i danas vezan za svicarsku, ipak je to sat za koji se zna da je u njemu svicarski mehanizam, doduse kvarcni (koliko znam Zodiac koristi iskljucivo Rondu), i mogu reci da su to satovi koji, uzevsi u obzir dugu istoriju, tradiciju i svicarski pedigre, a onda i cijene po kojima se nude danas, vrijede svaku datu paru.

    Dok to isto ne mogu reci za druga dva navedena sata.

    Neka me kolege isprave ako grijesim.


    P.S. Srdjane, u ovom mom postu govorim iskljucivo o nama ljubiteljima satova bitnim stvarima. Tebi, ako ti istorija, mehanizmi, i ostali detalji ne igraju ulogu kakvu igraju na primjer meni, ti kupi ono sto ce da te cini sretnim, jer se u tom slucaju radi o cisto vizuelnom dozivljaju i preferencama.
    Poslednja ispravka: arch_m (28.3.2016. u 12:38)
    eee, sdbiba, Vladimir NS and 4 others like this.
    Он сказал: "Поехали!"

  3. #3
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.397
    Lajkovi
    63877
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Zodiac ZMX-03

    Vrlo lepo receno kolega arch_m
    arch_m likes this.

  4. #4
    eee
    eee je sada online
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Zodiac ZMX-03

    Za 80K dinara mislim da mozes mnogo bolje od Guess luksuzne kolekcije. Mozda jesu ime u svetu mode, ali u svetu satova, po meni, nisu. Sutra kad bi se pojavio, da li bi uzeo Adidas auto?

    A neki predlog, onako, na prvu, od glomaznijih, za 80k
    SEIKO SUN019P1 Diver - Satovi - Vitanov Beograd
    marko14, sdbiba and arch_m like this.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Zodiac ZMX-03

    Batali te igracke i procesljaj forum za te pare mozes ozbiljan sat da uzmes.
    arch_m likes this.


  6. #6
    Novi član
    Član od
    28.3.2016.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zodiac ZMX-03

    Dragi clanovi foruma, srecan sam sto ste mi pomogli i sto ste me ubedili da ne zurim pri kupoprodaji sata. Svestan sam da moj Zodiac nije za "bacanje" i da vredi mnogo vise od kozmetike koja se plasira u "Uscu", te da treba jos da ucim i da se obrazujem po pitanju satova, jer kao sto rekoh jako se malo razumem. Takodje, e-bay dolazi u obzir i relativno svaka proverena online kupovina. Ako znate neki sajt, na kome bih mogao birati parametre sata, mozda bih se lakse snasao pri kupovini, slobodno postavite link sajta.
    Marke koje su mi takodje zapale za oko su: Bulova Marine Star 98B104 Men's Chronograph Watch | Bulova
    arch_m likes this.

  7. #7
    eee
    eee je sada online
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162
    arch_m likes this.

  8. #8
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Zodiac ZMX-03

    srdjangym dobro došao na forum.
    Ako mora kvarc, boja roze zlata i poveće dimezije pogledaj npr. Vostok Europe. Recimo ovaj model Vostok-Europe Almaz Quartz Chronograph with 60-minute stopwatch #320B262 . Ovu marku kod nas prodaje Poklon Dućan i Berić pa vidi šta imaju od modela i uporedi cene.
    arch_m likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •