Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree5Likes
  • 1 Post By RUS
  • 2 Post By dottore
  • 2 Post By dottore

tema: Tissot - Pomoć pri izboru

  1. #1
    Novi član
    Član od
    15.1.2013.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Tissot - Pomoć pri izboru

    Eto, nakon visemjesecnog iscitavanja foruma, ucenja nekih osnovnih pojmova u vezi satova, doslo je vrijeme da i ja napisem koju pozdrav svim clanovima forumima. Btw, pisem vam iz Sarajeva.

    Iskrsla mi je prilika da nabavim sat iz zemalja perzijskog zaljeva, a citajuci na netu cijene kod njih su mnogo, mnogo prihvatljivije nego na nasim prostorima. Budzet koji sam spreman izdvojiti za sat je nekih 350eura. Sat bih nosio u svim prilikama. Dnevne, vecernje varijante, odijelo, bla bla. Skoro sve osim sportskih aktivnosti i nekog vremena u prirodi. Jos u glavi nisam odlucio da li automatik ili kvarc. Malo me odbija sto se automatik mora makar jednom mjesecno stimati, al pogled na rad kazaljke pa onda na mehanizam i njegov rad me mami Volio bih da taj sat bude uspomena na jedan lijep dogadjaj i jedan period.
    Malo sam vas udavio, a evo sada modela koji su u nekom sirem izboru.

    Kvarc

    Tissot Couturier men's Black Quartz Trend Watch
    Tissot PRS 330 Men's Light Grey Chronograph Quartz Sport Watch
    Tissot PRC 200 Men's Black Chronograph Quartz Sport Watch

    Automatic

    Tissot PRS516 Men's Silver Automatic Sport Watch
    Tissot PR 516 Men's Black Automatic Heritage Watch
    Tissot Carson Men's Black Automatic Chronograph Classic Watch
    Tissot PRC 200 Men's Silver Automatic Chronograph Sport Watch
    Tissot Veloci-T Men's Black Automatic Chronograph Sports Watch

    Ono, svi kvarc imaju iste mehanizme. Jedina je razlika kod automatika. Neki su sa etac01, a neki eta2834/36. Koji su zahvalniji i laksi za odrzavanje?

    Ako imate nekih prijedloga, dobrodosli su.

    Hvala
    pozz

  2. #2
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Tissot - Pomoć pri izboru

    dobrodosao na forum, ja bih pre svega kupio automatik, kvarc ne volim iako su kvarcni satovi tacniji, od svih ovih automatik satova uzeo bih Tissot PRC 200 ili PR 516 pre svega zbog izgleda, verujem da medju svim navedenim automatik modelima i nema nekih prevelikih razlika u kvalitetu, a i cene su identicne, mada PRC 200 ima hronograf funkciju i to je dodatni plus, ako bih kupovao Tissot sa kvarc mehanizmom to bi sigurno bio neki T-touch model ili Sea touch model...o mehanizmima ce ti drugi clanovi vise reci, mislim da sa ETA mehanizmima u automatik modelima neces imati nikakvih problema, PRC 200 nema ako se ne varam staru i proverenu etu u sebi i malo ljudi je do sada imalo iskustava sa tim mehanizmom....rece ako imamo nekih predloga, za novac od 350 evra ja bih isto kupio Tissot ali ovi modeli koje si naveo znatno prevazilaze tvoj budzet, za na primer 700-900 dolara koliko iznosi cena na linku koji si naveo uzeo bih pre svega neki Archimede ili Stowu ili cak Fortis B-42 na popustu i sa tax free opcijom

  3. #3
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom re: Tissot - Pomoć pri izboru

    Dobro dosao na forum.
    Automatik ili kvarc, izbor je na tebi, i to je vecita dilema.
    E sad, kod automatika bih izabrao ove modele sa 2836 mehanizmom.
    Ta eta C01 mi ne uliva bas previse poverenja.
    Da je kojim slucajem u pitanju Chrono sa 7750 mehanizmom, rekao bih samo napred, ovako...
    Don_Krstic likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom re: Tissot - Pomoć pri izboru

    Slažem se sa Rusom, ja bih takođe zabišao C01... Relativno nov mehanizam, koji tek treba da se dokaže, plus plastični delovi koji ne moraju nužno biti minus imala ih i Lemania 5100 i 1861 ima jedan, ali opet meni ne ulivaju poverenje... Ja bih se sigurno odlučio za jedan sa 2836-2 mehanizmom...

    Ja bih pogledao i ovaj PRC200 automatic: Tissot PRC 200 Men's Black Automatic Stainless Steel Watch

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom re: Tissot - Pomoć pri izboru

    Citat dottore kaže: Pregled poruke
    Volio bih da taj sat bude uspomena na jedan lijep dogadjaj i jedan period.
    Moje skromno mišljenje da je ova rečenica ključna u izboru automatik ili kvarc, jer uspomena,sama po sebi, treba dugo da traje, sutradan i da se prenese na unuke, a ništa nije bolje i trajnije od dobrog starog automatika . Dakle jedan od automatika prijatelji su već dali dobre savete
    Baci pogled i na Tissot PRC 200 Men's Silver Automatic Chronograph Stainless Steel Watch

  6. #6
    Novi član
    Član od
    15.1.2013.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    I meni taj faktor trajnosti naginje na stranu automatika, tako da je 99% izbor automatik. Moram jos isprobati modele pa da se odlucim koji mehanizam. Ovaj prc sto predlazete je odlican, samo sto je njegov promjer mali za moj zglob. U svakom slucaju hvala, pa vas pocastim slikama, ako zavrsim kupovvinu.
    Pozz

  7. #7
    Novi član
    Član od
    15.1.2013.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Da se zahvalim na savjetima. Kupljen je prs516, bijeli cifer, metalna narukvica. Za koji dan i slika.
    Pozz
    RUS and VLADAN P like this.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    15.1.2013.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tissot - Pomoć pri izboru

    Tissot - Pomoć pri izboru-dsc04373.jpgTissot - Pomoć pri izboru-dsc04365.jpgTissot - Pomoć pri izboru-dsc04367.jpgTissot - Pomoć pri izboru-dsc04368.jpgTissot - Pomoć pri izboru-dsc04369.jpgTissot - Pomoć pri izboru-dsc04372.jpgTissot - Pomoć pri izboru-dsc04375.jpg

    Slike kao sto sam i obecao.
    Kratko o satu: meni licno mnogo bolje izgleda uzivo nego na slikama. Posto mi je ovo prvi ozbiljniji sat, zavrsna obrada mi se cini odlicnom. Jedino sto sam primjetio je da na ovom crnom bezelu na dva mjesta imaju kao dvije bijele tackice, kao da je neka boja. Dizajnom moze proci uz sve varijante, mada u kombinaciji sa koznom narukvicom vuce na sportski. Meni sa ovim crnim bezelom i markerima na ciferu lici na automobilski tocak
    Sto se tice preciznosti, ja ne mjerim na dnevnoj bazi koliko kasni-brza. Za nekih 15ak dana ide naprijed do 2minute, sto je meni ok. Vjerovatno da ce se nakon nekog vremena i prvog servisa i to dati podesiti.
    Metalna narukvica izuzetno kvalitetna. Prijatelj mi ima Velloci T sa metalnom narukvicom. Taj sat je kostao vise od ovog modela, a narukvica je bila ocajna. Ova je zaista metalna.
    Suma sumarum, vrlo zadovoljan modelom. Za cijenu po kojoj sam ga ja kupio mogao bih reci da je ako ne best-buy, onda sigurno jedan od best-buy modela.
    RUS and juke like this.

  9. #9
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Tissot - Pomoć pri izboru

    Cestitam, u zdravlju te sluzio.
    Stvarno je lep sat.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Tissot - Pomoć pri izboru

    Lijep sat, cestitam

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •