Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 21
Like Tree28Likes

tema: Tissot Automatic - pomoc pri izboru mehanizma

  1. #1
    Novi član
    Član od
    17.4.2013.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Tissot Automatic - pomoc pri izboru mehanizma

    Poštovani,

    Ovo je moj prvi topic na ovom sjajnom forumu.
    Ja i devojka smo odlučili da obeležimo 10 godina veze sa jednim lepim i kvalitetnim satom, i izbor je manje-više pao na Tissot Automatic.

    Cena nije presudna, ali bi bilo dobro da bude oko ~800 EUR.
    Šta me najviše brine je izbor mehanizma (za moj sat)...dvoumim se izmedju TISSOT COUTURIER Automatic Chronograph C01.211 i TISSOT COUTURIER Automatic Chronograph Valjoux .
    Neko će reći da tu nema dileme i da je Valjoux bolji, ali je isto tako i skuplji oko 50.000 RSD...

    E sad, da li ima neko info da je ETA C01.211 mehanizam loš, da se loše pokazao, i bilo šta što bi me odvratilo od kupovine.

    Molim Vas da me ne upućujete na ostale topice da čitam, pošto moram da zaključim izbor do petka, imam sjajnu ponudu (-10% popusta na keš + tax free da sredim što je dodatni popust, tako da je finalna cena znatno jeftinija).

    Ukratko, da li vredi uzeti jeftiniju varijantu ili se isprsiti i uzeti Vaijoux, da li vredi razlike.
    Prosao sam na brzinu kroz ostale topice o ETA C01.211 , ali se svuda priča da "tek treba da se pokaže", a manje-više su svi datumi nastali u 2009. Do sada se valjda dokazao koliko-toliko

    Ako vas ne mrzi, bilo bi dobro predložiti i neki kvalitetniji ženski sat, po mogućstvu Quartz.
    Molim vas za odgovor što pre


  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Tissot Automatic - pomoc pri izboru mehanizma

    Moje misljenje je da se vrijedi isprsiti za Valjoux jer je to kvalitetan i veoma pouzdan mehanizam, prije svega provjereno dobar mehanizam sa kojim se ne moze pogrijesiti, sve u svemu mislim da vrijedi te razlike, ima dosta satova sa tim mehanizmom i ovdje na forumu i nisam citao o nekim prituzbama. Ja bih na tvom mjestu uzeo provjereno dobar mehanizam. Isto sacekaj jos koji komentar ima ovdje i iskusnijh poznavalaca mehanizama.

    Pozdrav i dobrodosao na forum

  3. #3
    Član Avatar korisnika SanelMNE
    Član od
    18.3.2012.
    Poruke
    131
    Lajkovi
    599
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Tissot Automatic - pomoc pri izboru mehanizma

    Sa Tissot-om nema promasaja a to je najvaznije, bilo da je to dosta jeftiniji ili skuplji sat od planiranog budzeta.
    Izaberite sat koji se Vama vizuelno najvise dopada.
    Isti brend preporucujem i u odabiru zenskog sata.
    Mr D likes this.

  4. #4
    Mlađi član
    Član od
    8.10.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    42
    Lajkovi
    74
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Tissot Automatic - pomoc pri izboru mehanizma

    Imao sam taj mehanizam u Tissot prc 200 automatic chronograph i bio sam izuzetno zadovoljan njime,nikakvih problema nisam imao. Jedino sto su mi casovnicari preporucili njegov servis na 3god dok bi ti servis za valjoux bio na 5god. Sat jos uvek radi bez ikakvih problema iako je 2009.god. Moje misljenje je da je prevelika to razlika u ceni jer ti u sustini dobijas slican sat na oko (razlika je u mehanizmu i u tome sto na modelu sa valjoux imas i prikaz dana pored datuma dok na c01.211 imas samo datum). E sad,druga stvar bi bila da je to neki skuplji sat tj neka skuplja marka od nekoliko hiljada € pa onda i da razmislis o razlici za isti sa valjoux mehanizmom. Ako se neko ne slaze sa mojim razmisljanjem,neka me ispravi slobodno!
    Poslednja ispravka: NIKSHA (17.4.2013. u 18:45) Razlog: slovna greska
    shade likes this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Tissot Automatic - pomoc pri izboru mehanizma

    Tissot je pravi Swiss brend i ponos Swatch grupacije.Sa njim apsolutno nema promasaja.
    Uzmi model koji ti se vise svidja.Neces promasiti koji god model izabrao.U to sam prilicno siguran jer je to Tissot.
    Postavi slike sata koji budes kupio.
    Veliki pozdrav.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Tissot Automatic - pomoc pri izboru mehanizma

    Citat Zenith kaže: Pregled poruke
    Tissot je pravi Swiss brend i ponos Swatch grupacije.Sa njim apsolutno nema promasaja.
    Uzmi model koji ti se vise svidja.Neces promasiti koji god model izabrao.U to sam prilicno siguran jer je to Tissot.
    Postavi slike sata koji budes kupio.
    Veliki pozdrav.
    Isto tako Tissot malo precjenjuje svoje satove, mislim da su im cijene nesto vece od realnih, ali valjda im se moze bas zbog tradicije, marketinga, ambasadora... Bar ja mislim da je tako neka me neko ispravi ako grijesim, nemam nista protiv njih naprotiv bas bih volio imati neki njihov sat sa njima nema greske

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Tissot Automatic - pomoc pri izboru mehanizma

    Naravno da precenjuje cene svojih satova gde se koristi obican kvarcni G10 mehanizam.
    Ali isto naravno da im se moze.Ipak je to Tissot,brend iz 1853. godine.Zna se sta on znaci celokupnoj Swiss made casovnicarskoj industriji.
    "Mi pravimo stvari koje ljudima ne trebaju,zato proizvodjac satova ne sme da ima prejak ego"- Jean-Marc Jacot

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Tissot Automatic - pomoc pri izboru mehanizma

    Citat Dragojlovic Darko kaže: Pregled poruke
    Isto tako Tissot malo precjenjuje svoje satove, mislim da su im cijene nesto vece od realnih, ali valjda im se moze bas zbog tradicije, marketinga, ambasadora... Bar ja mislim da je tako neka me neko ispravi ako grijesim, nemam nista protiv njih naprotiv bas bih volio imati neki njihov sat sa njima nema greske
    Sat vredi onoliko koliko je neko spreman da ga plati, tako da je tesko odrediti sta je precenjeno Na to pitanje nikad nismo uspeli da odgovorimo

    P.S Nema brenda koji u svojoj istoriji nije koristio marketing (pa je danas ono sto jeste) i koji ne koristi i danas, samo neko bolje neko losije , tako da je to skroz legitimna stvar, a u krajnjoj liniji i to je veliki trosak , koji mora da utice na cene satova
    milan zmaj, RUS and sima hrabri like this.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom

    Pa i mislio sam na cijene modela sa tim mehanizmom i uopste njihove kvarcne modele samo nisam napisao, sto se tice ostaloga sve sto si rekao je apsolutno tacno.

    Serb, mislim da je ovo primjer precijenjenosti Tissot T-Race Men's Black Quartz Chronograph Orange Rubber Watch koliko god neko htio da plati ovo je uvijek previse

    Nego ovoj raspravi nije mjesto ovdje pa se iskljucujem iz dalje rasprave
    Poslednja ispravka: RUS (17.4.2013. u 22:23) Razlog: Spojene poruke

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Tissot Automatic - pomoc pri izboru mehanizma

    Covek lepo napisao u naslovu da mu treba automatic

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •