Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree4Likes
  • 3 Post By srdjanr
  • 1 Post By doyle

tema: Svakodnevni, a elegantni.

  1. #1
    Novi član
    Član od
    13.1.2018.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Svakodnevni, a elegantni.

    Pozdrav svima. Čitam forum lagano poslendjih par dana, ali ipak nisam našao rešenje za moju dilemu. Nosim kao neke satove, kad krenem van stana bez sata osećam se kao da sam go. Međutim, do sada nisam previše obraćao pažnju na to šta stvarno imam.

    Za preko dana, zbog prirode posla gde može lako doći do oštećenja, nosim G-shock. Da ne brinem gde lupam. Drugi deo posla, popodne i uveče sam nosio neki malo elegantniji, ali isto jeftino đubre. Sad se još i pokvarilo.

    Šta mi treba:

    - Da može da se nosi svakodnevno, uz raznu garderobu osim sportske (mora da "čučne" i uz sakoe i odela). Zato gledam sa crnim kožnim kajišem, ili eventualno da može da se menja crni i braon.

    - Da se uklapa u budžet do 700 EUR. U nekom slučaju, ako mi se baš svidi, da ide do 1000 EUR, ali je to već previše.

    - Da nije šljašteći i da previše bode oči. Pre neki dan sam sedeo sa likom koji nosi zlatni Rolex Yacht Master II. Svaka čast na satu i vrednosti, ali ja to ne bih nosio.

    - Preferiram novo iz radnje, mada može i polovno (baš mi se svideo Longines Flagship koji se prodaje na sajtu)

    Šta bi preporučili kao najbolju kupovinu za ovo što meni treba?

    Hvala

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17737
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Svakodnevni, a elegantni.

    Edmundo, kao prvo dobro došao na forum!

    Iz tvog teksta mogu da zaključim da priželjkuješ neki dress model.

    Za budžet koji si planirao može da se kupi baš dobar sat.
    Daću ti nekoliko predloga u rasponu od 150 do 700 eura, pa pogledaj da li ti se neki od njih sviđa.

    Prvi na redu je Orient Bambino, ima puno varijanti u raznim bojama i veličinama. Mehanizmi koji se nalaze u njemu su automatski i kreću se gore dole tu oko 150 eura. Za taj novac odličan izbor.

    U prilogu ti je link proizvođača https://www.orient-watch.com/ i fotografija jedne od njegovih verzija.

    Naziv: Orient-Bambino-Version-3-Hero.png, pregleda: 1355, veličina: 457,2 KB


    Sledeći su Seiko SRPB43J1 Automatic i Seiko SARY081 , cena oko 400-450 USD, gornji model na slici je po meni jedan od najatraktivnjih i najlepših dress satova. U ponudi je još nekoliko verzija u raznim bojama.

    Naziv: srpb43j1-seiko-presage-sky-diving-mechanikus-automata-ferfi-karora.jpg, pregleda: 1195, veličina: 84,6 KB


    I na kraju Hamilton Intramatic.
    Prelep sat retro izgleda, Swiss made automatski mehanizam. Cena od 550-650 USD.

    Postoje dve verzije u ponudi sa crnim i belim ciferom, sa kožnim kaišem ili sa metalnom narukvicom.
    Takođe imaš mogućnost da biraš dve veličine, i to sa prečnikom kućišta od 38 i 42 mm.

    Naziv: H38755151-intra-matic-hamilton.jpg, pregleda: 1157, veličina: 70,4 KB
    eee, nele and piksi like this.

  3. #3
    Mlađi član Avatar korisnika doyle
    Član od
    25.11.2017.
    Lokacija
    Cacak
    Poruke
    84
    Lajkovi
    189
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Svakodnevni, a elegantni.

    Orient Star AF02004W
    Svakodnevni, a elegantni.-af02004w-2.jpg
    400-500 USD

    Ili Seiko koji svi redom hvale - crni SARB033 ili beli SARB035.
    Svakodnevni, a elegantni.-seiko-sarb033-sarb035.jpg
    380-450 USD
    Ovaj dvojac dolazi na metalnoj narukvici, tako da ćeš morati da dokupiš neki kaiš.
    eee likes this.

  4. #4
    Novi član
    Član od
    13.1.2018.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Svakodnevni, a elegantni.

    Hvala za preporuke.

    Sad sam u prolazu pogledao kod Berića šta ima. Bez gledanja cena sam se naravno uhvatio za jedan od skupljih izloženih. Čisto na izgled, bez previše gledanja karakteristika.

    U pitanju je Claude Bernard 080013nin. Cena je dosta niža od onoga što vidim na netu, ali ipak više od mog budžeta.

    Kako ti se čini taj sat?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika srdjanr
    Član od
    19.2.2014.
    Lokacija
    Deutschland- Beograd
    Poruke
    1.976
    Lajkovi
    17737
    Reputacioni uticaj
    163

    Određen forumom Re: Svakodnevni, a elegantni.

    Taj sat je OK, elegantni dres hronograf.

    Claude Bernard je relativno mlad swiss brend, što mu ni u kom slučaju nije mana.

    Imaju jako lepe i atraktivne modele u koje ugrađuju swiss mehanizme kako automatske, tako i kvarcne.

    Crna verzija tog sata na Amazonu košta 1150 USD. To je tu negde. Ako ti se baš sviđa obavezno traži popust, mada ipak mislim da za taj novac možeš uzeti i bolji sat.

    Na tvom mestu ne bih puno žurio nego pogledao šta još ima u ponudi. Pogledaj recimo brendove Mido ili Frederique Constant, imaju jako lepe dress satove.

    Linkovi su sledeći: www.midowatches.com/usa/, www.frederiqueconstant.com

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •