Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree5Likes
  • 3 Post By sdbiba
  • 2 Post By bancika

tema: Sta kupiti SPB169J1 SEIKO Presage Sharp Edge VS Seiko SPB159J1 Prospex "Alpinist"

  1. #1
    Novi član
    Član od
    29.3.2013.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Sta kupiti SPB169J1 SEIKO Presage Sharp Edge VS Seiko SPB159J1 Prospex "Alpinist"

    U dilemi sam koji sat da kupim SPB169J1 SEIKO Presage Sharp Edge ili Seiko SPB159J1 Prospex "Alpinist" ,oba su lepa presage je skuplji 137 hiljada dinara,a alpinist prospex 92 hiljade dinara mehanizam isti 6R35 ,velicina skoro ista ,Koji bi mi sat preporucili i sta je to odlucilo u odabiru.

  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika sdbiba
    Član od
    16.7.2009.
    Lokacija
    Smederevska Palanka
    Poruke
    5.397
    Lajkovi
    63884
    Reputacioni uticaj
    270

    Određen forumom Re: Sta kupiti SPB169J1 SEIKO Presage Sharp Edge VS Seiko SPB159J1 Prospex "Alpinist"

    Mozda prva stvar, koja nije tehnicke prirode, jeste velicina zgloba.
    Naravno i to da li preferiras manje satove, ispod 40mm ili vece.
    Posto su, manje-vise iste velicine, pretpostavljam da to nije problem.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	11.JPG
Viđeno:	380
Veličina:	81,4 KB
ID:	156491
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	22.JPG
Viđeno:	384
Veličina:	99,2 KB
ID:	156492

    Jos jedna stvar, ukoliko resis da prodas SPB169J1 neces dobiti vise od 650EUR, a imaj u vidu da nov Baby Alpinist SPB159J1 moze ''preko'' da se kupi za oko 550EUR. Na osnovu iskustva sa KP.
    Ako kupujes za sebe bez razmisljanja o prodaji onda je ok.
    Ne bih sad sirio pricu na mehanizam 6R35 sa 70 sati rezerve(ima tu kompetentnijih clanova foruma), jer postoje oprecna misljenja da je mehanizam ok, ali i druga da je tacnost upitna, pa cak iako je prilicno nastelovan, desava se da izgubi na tacnosti, jednostavno ''poludi'' slicno pojedinim primercima mehanizma 6R15, iskustvo koje sam i sam imao.
    SPB169J1 je, po mom misljenju, vise elegantan sat i neka dress varijanta, dok opet Baby Alpinistu mozes nositi u razlicitim situacijama. Pricam iz iskustva sa Alpinistom SARB017.
    Nadam se da sam ti bar malo pomogao.

  3. #3
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Sta kupiti SPB169J1 SEIKO Presage Sharp Edge VS Seiko SPB159J1 Prospex "Alpinist"

    Sharp edge je u EU oko 700-800e. Svakako se ne isplati kod nas kupovati seiko.

    Ja glasam za sharp edge ali je subjektivno. Razlozi su:

    Odlicna narukvica u stilu grand seika, baby alpinist na kozi koja je meh.

    Aplicirani indexi na sharp edge dok su kod baby alpinist umesto cool zlatnih sa velikog alpinista samo odstampani indexi.

    Taj zeleni sharp edge mi je najlepsi u seriji. Zelena je prelepa nijansa, iz nekih uglova bude sivo-crn. Prelep uzivo. Baby alpinist je kao ostampan na smirlga papiru od cca 400 gruboce, ne deluje premium

    Sharp edge naginje ka svakodnevno-dressy, dok je alpinist svakodnevno-avanturisticki...zavisi od potrebe.
    BucaJr. and Libero like this.

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Sta kupiti SPB169J1 SEIKO Presage Sharp Edge VS Seiko SPB159J1 Prospex "Alpinist"

    A da, i sharp edge ima super hard coating koji smanjuje sanse da se ogrebe prilikom normalne upotrebe. Ali ako uspes da ga ogrebes, nema poliranja. Ja imam jedan sat sa tim vec dve godine i ne vidim ni mikro ogrebotine, kao nov je.

  5. #5
    Član
    Član od
    9.10.2021.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    359
    Lajkovi
    2749
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Sta kupiti SPB169J1 SEIKO Presage Sharp Edge VS Seiko SPB159J1 Prospex "Alpinist"

    Bez analize i upoređivanja karakteristika, ja bih sebi izabrao "zeleni"
    Treba ih pogledati uživo i kakav utisak i osećaj ostavljaju na ruci ali ovako na slikama, Pressage ostavlja bolji utisak.
    Verovatno je zato i ta razlika u ceni.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    608
    Lajkovi
    4381
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Sta kupiti SPB169J1 SEIKO Presage Sharp Edge VS Seiko SPB159J1 Prospex "Alpinist"

    Citat ekson kaže: Pregled poruke
    ...Koji bi mi sat preporucili i sta je to odlucilo u odabiru.
    Za te novce bi preporučio neki treći, a šta bi bilo presudno u odabiru između ova dva su samo, jedino i isključivo lični afiniteti...

    Mada je bancika vrhunski obrazložio svoje viđenje

  7. #7
    Novi član
    Član od
    29.3.2013.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Sta kupiti SPB169J1 SEIKO Presage Sharp Edge VS Seiko SPB159J1 Prospex "Alpinist"

    Hvala na odgovorima ,sada posle ovih saveta ,imam drugacije misljenje,prvo cu ih pogledati malo bolje uzivo,ali vec vidim da presage sharp edge ima malu prednost.A i ove cene preko su dosta nize,videcu cak da ga mozda narucim preko....velika je razlika ....opet hvala vam

  8. #8
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Sta kupiti SPB169J1 SEIKO Presage Sharp Edge VS Seiko SPB159J1 Prospex "Alpinist"

    Zaboravih na jedan minus kod sharp edge. Smeta mi ovo prozorce za logo koje kvari saru na brojcaniku. Nije mi jasno sto nisi mogli da urade "plivajuci" logo iznad teksture kao na nekim drugim modelima. Srecom, na zelenom se mozda najmanje vidi, pored crnog. Na belom je bas izrazeno. Ne znam koliko ti takvi detalji smetaju, mene bi nerviralo, pa sam zato odustao...a inace sam se bas zagrejao za ovaj zeleni, kao utesna nagrada umesto Grand Seiko

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •